Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Persie heeft gemengde gevoelens over treffen met Fenerbahçe

Van Persie heeft gemengde gevoelens over treffen met Fenerbahçe

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie (41) kijkt met gemengde gevoelens naar de ontmoeting met zijn oude club Fenerbahçe. De coach van Feyenoord was blij en bevreesd toen de club uit Istanbul uit de koker kwam bij de loting voor de derde voorronde van de Champions League. "Aan de ene kant is het mooi om ze tegen te komen, maar het is wel een goed team met een goede coach", zei de trainer tijdens een persconferentie in De Kuip.

Van Persie stond als speler van medio 2015 tot halverwege 2018 onder contract bij 'Fener'. De voormalige aanvaller koestert goede herinneringen aan zijn periode bij de club uit het Aziatische deel van Istanbul waar de Portugees José Mourinho nu de coach is. De thuiswedstrijd met Fenerbahçe tegen Galatasaray in 2016 noemde hij als zijn hoogtepunt. "Ik scoorde die dag twee keer. Dat was echt iets voor mijn bucketlist", zei Van Persie.

Van Persie heeft met Feyenoord een wisselvallige voorbereiding op het seizoen achter de rug. Zo wonnen de Rotterdammers met 4-0 van Wolfsburg en werd er met 2-1 verloren van Nice. Van Persie verwacht dat zijn elftal klaar is voor het echte werk. "Ik ben tevreden over de afgelopen weken. We zetten steeds de juiste stapjes vooruit", oordeelde de coach. Als Feyenoord de dubbele ontmoeting met Fenerbahçe wint, dan treft het Benfica of Nice in de play-offs voor de Champions League.

Lichte blessure

Het is nog niet duidelijk of Van Persie kan beschikken over Jakub Moder. De Poolse speler ontbrak wegens een lichte blessure op de laatste training, maar Van Persie heeft nog geen streep door zijn naam gezet. "Ik heb nog hoop dat hij wel mee kan doen", aldus Van Persie.

De hoofdtrainer van Feyenoord wil dit seizoen kampioen van Nederland worden. "We gaan voor het kampioenschap. Daar werken we voor. Daar lopen we niet voor weg", aldus Van Persie, die woensdag 42 jaar wordt.

Meer uit Voetbal

Galatasaray mist Akgün en Gündogan tegen Ajax

ISTANBUL (ANP) - Yunus Akgün en Ilkay Gündogan van Galatasaray missen woensdag de wedstrijd tegen Ajax in de Champions League. Beide spelers zijn niet fit en daardoor niet opgenomen in de selectie van de kampioen van Turkije.

1 uur geleden
PSG-aanvaller Doué wint prijs voor grootste voetbaltalent

TURIJN (ANP) - Aanvaller Désiré Doué van Paris Saint-Germain heeft de Golden Boy Award gekregen, de prestigieuze prijs voor de talentvolste voetballer op de Europese velden. De 20-jarige Franse international is de opvolger van Lamine Yamal van FC Barcelona. Dat meldt initiatiefnemer Tuttosport.

1 uur geleden
City-spelers krijgen vrij op dag voor duel met Dortmund

MANCHESTER (ANP/BELGA) - Tijjani Reijnders, Nathan Aké en hun ploeggenoten bij Manchester City mogen thuis in alle rust toeleven naar het Champions League-duel met Borussia Dortmund van woensdag. Hun coach Pep Guardiola besloot de gebruikelijke training op de dag voor de wedstrijd af te gelasten om zijn spelers zo wat extra rust te gunnen.

3 uur geleden
Ajax mist Dolberg, Berghuis en Taylor tegen Galatasaray

AMSTERDAM (ANP) - Kasper Dolberg en Steven Berghuis missen woensdagavond ook het thuisduel van Ajax met Galatasaray in de Champions League. "Kasper is wel op de weg terug", zei trainer John Heitinga op een persconferentie. "Hij traint weer mee, maar deze wedstrijd komt te vroeg voor hem. De terugkeer van Berghuis gaat langer duren."

3 uur geleden
Voetbalsters Oranje loten Frankrijk in kwalificatie voor WK 2027

NYON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters nemen het onder leiding van bondscoach Arjan Veurink in de WK-kwalificatie op tegen Frankrijk. Dat bleek uit de loting in het Zwitserse Nyon. In groep A2 zijn Polen en Noord-Ierland de andere tegenstanders van Oranje. Regerend wereldkampioen Spanje speelt in groep A3 tegen Europees kampioen Engeland van Sarina Wiegman. Het WK vindt plaats van 24 juni tot en met 25 juli 2027 in Brazilië.

4 uur geleden
Trainer (44) overlijdt tijdens voetbalwedstrijd in Servië

LUCANI (ANP/DPA) - De hoogste Servische voetbalcompetitie Superliga is maandagavond opgeschrikt door een sterfgeval tijdens een wedstrijd. FK Radnicki- trainer Mladen Zizovic (44) zakte tijdens de wedstrijd in elkaar en overleed kort daarna, meldden Servische media. De wedstrijd tussen FK Mladost Lucani en FK Radnicki vond plaats in het Servische Lucani, zo'n 160 kilometer ten zuiden van de hoofdstad Belgrado.

6 uur geleden
PSV-trainer Bosz verwacht 'hele mooie pot' bij Olympiakos

PIRAEUS (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV verwacht dinsdag een "hele mooie pot" in de Champions League-wedstrijd bij Olympiakos. "Ik zou zeggen: zet je televisie aan, als je hier niet bij kunt zijn", zei de coach een dag voor de wedstrijd in Griekenland.

21 uur geleden