Van Persie heeft gemengde gevoelens over treffen met Fenerbahçe
ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie (41) kijkt met gemengde gevoelens naar de ontmoeting met zijn oude club Fenerbahçe. De coach van Feyenoord was blij en bevreesd toen de club uit Istanbul uit de koker kwam bij de loting voor de derde voorronde van de Champions League. "Aan de ene kant is het mooi om ze tegen te komen, maar het is wel een goed team met een goede coach", zei de trainer tijdens een persconferentie in De Kuip.
Van Persie stond als speler van medio 2015 tot halverwege 2018 onder contract bij 'Fener'. De voormalige aanvaller koestert goede herinneringen aan zijn periode bij de club uit het Aziatische deel van Istanbul waar de Portugees José Mourinho nu de coach is. De thuiswedstrijd met Fenerbahçe tegen Galatasaray in 2016 noemde hij als zijn hoogtepunt. "Ik scoorde die dag twee keer. Dat was echt iets voor mijn bucketlist", zei Van Persie.
Van Persie heeft met Feyenoord een wisselvallige voorbereiding op het seizoen achter de rug. Zo wonnen de Rotterdammers met 4-0 van Wolfsburg en werd er met 2-1 verloren van Nice. Van Persie verwacht dat zijn elftal klaar is voor het echte werk. "Ik ben tevreden over de afgelopen weken. We zetten steeds de juiste stapjes vooruit", oordeelde de coach. Als Feyenoord de dubbele ontmoeting met Fenerbahçe wint, dan treft het Benfica of Nice in de play-offs voor de Champions League.
Lichte blessure
Het is nog niet duidelijk of Van Persie kan beschikken over Jakub Moder. De Poolse speler ontbrak wegens een lichte blessure op de laatste training, maar Van Persie heeft nog geen streep door zijn naam gezet. "Ik heb nog hoop dat hij wel mee kan doen", aldus Van Persie.
De hoofdtrainer van Feyenoord wil dit seizoen kampioen van Nederland worden. "We gaan voor het kampioenschap. Daar werken we voor. Daar lopen we niet voor weg", aldus Van Persie, die woensdag 42 jaar wordt.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
10 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
11 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
14 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
18 uur geleden