Van Oostenbruggen na beëdiging aan de slag als staatssecretaris
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft vrijdagochtend NSC'er Tjebbe van Oostenbruggen beëdigd als staatssecretaris van Financiën. De opvolger en partijgenoot van Folkert Idsinga, die aftrad omdat de Kamer meer informatie van hem eiste over zijn beleggingen, schoof direct aan bij de wekelijkse ministerraad. Daar wordt opnieuw gesproken over de regels rond transparantie over zakelijke belangen van bewindspersonen.
Van Oostenbruggen zal onder meer aan de slag moeten met de belofte aan de oppositie dat de komende maanden gezocht wordt naar een alternatief voor de btw-verhoging op cultuur en sport. Hij zei daar "met frisse moed" aan te beginnen. Van het verwijt uit coalitiekringen aan het adres van Idsinga, dat die daar te weinig werk van zou hebben gemaakt, zei hij "niets" te begrijpen. "Ik vind dat ik een hele goede voorganger heb gehad."
De naar verluidt moeizame verstandhouding op het ministerie tussen Idsinga en minister Eelco Heinen werpt volgens Van Oostenbruggen geen schaduw op zijn samenwerking met de VVD'er. "Volgens mij gaan wij met een frisse en schone lei beginnen." Als Kamerlid werkte hij juist "op een hele prettige manier" samen met Heinen, zei hij.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes maakte na afloop van de ministerraad in eerste instantie grappen over doodsbedreigingen aan het adres van Niels van der Laan, de acteur die de Hoofdpiet speelt in het Sinterklaasjournaal. De mensen die dat doen, krijgen volgens de BBB-bewindsman op pakjesavond "gewoon een zakje zout".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Foort van Oosten (Justitie en Veiligheid) vindt het "terecht" dat burgemeester Femke Halsema van Amsterdam gevraagd heeft om onderzoek naar het vuurwerkincident bij de voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. Het duel in de Johan Cruyff ArenA werd al na vijf minuten gestaakt omdat Ajax-fans massaal vuurwerk afstaken op de tribunes.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Dat de machthebbers in Afghanistan stelselmatig vrouwen onderdrukken en vervolgen als zij zich niet aan hun leefregels houden, geeft niet iedere Afghaanse vrouw recht op asiel. Demissionair asielminister David van Weel staat achter de manier waarop de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) dit per geval beoordeelt. Dat laat de VVD-bewindsman weten in antwoord op Kamervragen die D66, SP en Volt hem stelden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand Buma ziet "geen werkbare meerderheidsvariant" voor een mogelijke coalitie. Ook een minderheidscoalitie met voldoende steun om "aan het werk te gaan" ziet hij niet, zei hij donderdag na afloop van gesprekken met partijleiders.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Binnenkort gaat de Tweede Kamer in debat over het plan om een illegaal verblijf in Nederland strafbaar te stellen. Aan het begin van de zomer leidde het tot veel discussie toen de PVV dit wilde toevoegen aan een nieuwe strenge asielwet, en een Kamermeerderheid daarmee instemde. Het debat gaat over een aanpassing die demissionair asielminister David van Weel (VVD) voorstelt om tegemoet te komen aan de zorgen hierover.
2 dagen geleden