Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Oostenbruggen na beëdiging aan de slag als staatssecretaris

Van Oostenbruggen na beëdiging aan de slag als staatssecretaris

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft vrijdagochtend NSC'er Tjebbe van Oostenbruggen beëdigd als staatssecretaris van Financiën. De opvolger en partijgenoot van Folkert Idsinga, die aftrad omdat de Kamer meer informatie van hem eiste over zijn beleggingen, schoof direct aan bij de wekelijkse ministerraad. Daar wordt opnieuw gesproken over de regels rond transparantie over zakelijke belangen van bewindspersonen.

Van Oostenbruggen zal onder meer aan de slag moeten met de belofte aan de oppositie dat de komende maanden gezocht wordt naar een alternatief voor de btw-verhoging op cultuur en sport. Hij zei daar "met frisse moed" aan te beginnen. Van het verwijt uit coalitiekringen aan het adres van Idsinga, dat die daar te weinig werk van zou hebben gemaakt, zei hij "niets" te begrijpen. "Ik vind dat ik een hele goede voorganger heb gehad."

De naar verluidt moeizame verstandhouding op het ministerie tussen Idsinga en minister Eelco Heinen werpt volgens Van Oostenbruggen geen schaduw op zijn samenwerking met de VVD'er. "Volgens mij gaan wij met een frisse en schone lei beginnen." Als Kamerlid werkte hij juist "op een hele prettige manier" samen met Heinen, zei hij.

Meer uit Politiek

CDA 'gaat rustig kauwen' op asielwetten na debat in Eerste Kamer

DEN HAAG (ANP) - Het CDA "gaat rustig kauwen" op de asielwetten waar de Eerste Kamer maandag en dinsdag over heeft gedebatteerd. De partij bezit de sleutel tot een meerderheid voor de wetten, maar senator Madeleine van Toorenburg wilde dinsdag nog niet prijsgeven of haar fractie voor gaat stemmen. De stemming is volgende week.

18 minuten geleden
Kabinet wil voorzichtig de knip trekken voor gevolgen Iran-oorlog

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet lijkt bereid honderden miljoenen euro's uit te trekken voor maatregelen om de gevolgen van de oorlog in Iran voor burgers en bedrijven te verzachten. Hoeveel precies, is volgens ingewijden nog niet te zeggen omdat het pakket nog "volop in beweging" is.

1 uur geleden
PVV dreigt in Eerste Kamer tegen Fabers asielwetten te stemmen

DEN HAAG (ANP) - Alexander van Hattem dreigt dat de PVV in de Eerste Kamer tegen de wetten stemt die zijn ingediend door zijn partijgenoot Marjolein Faber, toen zij in het vorige kabinet minister was. Het debat in de senaat over deze wetten en de toevoeging om een illegaal verblijf strafbaar te maken "stemt mij niet vrolijk". Van Hattem heeft vier strenge moties ingediend en vindt de steun hiervoor "dusdanig belangrijk dat ze bepalend kunnen zijn" voor de vraag of de PVV voorstemt.

1 uur geleden
Minister: ongedocumenteerden alleen strafbaar bij niet meewerken

DEN HAAG (ANP) - Iemand zonder geldige verblijfspapieren moet alleen vrezen voor vervolging als die niet meewerkt aan zijn of haar vertrek. Dat verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) bij het debat in de Eerste Kamer over twee strenge asielwetten, waarvan de strafbaarstelling van illegaliteit een onderdeel is.

5 uur geleden
Jetten wil niet te bescheiden zijn tijdens het diner met Trump

WASHINGTON (ANP) - Premier Rob Jetten wil zich niet te bescheiden opstellen tijdens het besloten diner dat de Amerikaanse president Donald Trump maandag geeft voor het koningspaar en waar Jetten bij aanschuift. Het bezoek komt op een moment dat de relatie tussen de VS en Europa gespannen is.

22 uur geleden
Jetten vindt Amerikaanse blokkade van Iran onwenselijk

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse blokkade van Iran is "onwenselijk", zegt premier Rob Jetten maandag in een gesprek met het ANP. Maar het is een betere manier om de druk op het bewind in Teheran op te voeren "dan de dreigementen die we eerder hebben gezien" van de Amerikanen.

22 uur geleden
D66 tegen asielwetten, CDA lijkt nodig voor meerderheid

DEN HAAG (ANP) - D66 is ook in de Eerste Kamer tegen de asielwetten die nog zijn gemaakt door voormalig asielminister Marjolein Faber (PVV). Daardoor is steun van het CDA nodig om tot een meerderheid te kunnen komen in de Eerste Kamer. Het is nog niet bekend of het CDA de wetten gaat steunen, in de Tweede Kamer deed de partij dat niet.

23 uur geleden