Van Oosten wil toevoer gasalarmpistolen uit Europa indammen
DEN HAAG (ANP) - De toevoer uit het buitenland van gasalarmpistolen, die vaak worden omgebouwd tot echte vuurwapens, moet worden ingedamd. Dat zei demissionair minister Foort van Oosten (Justitie en Veiligheid, VVD) na de ministerraad. De 15-jarige jongen die zondag in Capelle aan den IJssel werd doodgeschoten door de politie had een omgebouwd gasalarmpistool bij zich.
De toevoer van de wapens moet je op Europees niveau bespreken, aldus de bewindsman. "Want het is klaarblijkelijk zo dat ze over de grens makkelijker te krijgen zijn dan hier. En we weten allemaal hoe makkelijk iets over de grens te brengen is. Daarmee gaan we absoluut aan de slag."
Maar dat is volgens Van Oosten niet de enige oplossing. Hij wil ook kijken naar de aanscherping van de wetgeving. Daarnaast moet de handel in dit soort omgebouwde wapens stevig worden aangepakt. Hij vindt het bovendien belangrijk dat mensen worden gewaarschuwd voor de risico's die dit soort omgebouwde wapens met zich meebrengen.
De politie neemt jaarlijks ongeveer 4000 vuurwapens in beslag. Daarvan is circa 40 tot 50 procent een tot vuurwapen omgebouwd gasalarmpistool.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Theo Henrar wordt vanaf 1 maart de tijdelijke voorzitter van VNO-NCW. Hij is momenteel vicevoorzitter van de werkgeversvereniging en voorzitter van FME, de ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Utrechtse CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt in het aankomende kabinet minister van Langdurige Zorg, Jeugd en Sport. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door RTL. Sterk gaat in Utrecht onder meer over natuur en landbouw.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert wordt namens het CDA minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door De Telegraaf. Momenteel is Herbert bestuurder bij bouwbedrijf Heijmans.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-Europarlementariƫr Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken in het aankomende kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door het AD.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.
4 dagen geleden