Van Oord weer aan de slag met bescherming Britse kust
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse baggeraar Van Oord gaat opnieuw aan de slag met een project om de Britse kust te beschermen tegen hoog water en overstromingen. Het bedrijf heeft een contract getekend met de North Ayrshire Council voor de bouw van kustbescherming voor de havenplaats Millport op het Schotse eiland Great Cumbrae. Van Oord heeft al vaker kustbeschermingsprojecten in het Verenigd Koninkrijk uitgevoerd.
Van Oord zal het werk uitvoeren met het Britse dochterbedrijf Mackley. De voorbereidingen zijn al begonnen en in maart moeten de werkzaamheden starten. Er wordt langs een lengte van 2 kilometer bij de kustlijn van Millport in het zuidwesten van Schotland gewerkt aan versterking, vervanging en bouw van vloedmuren. Ook worden golfbrekers aangelegd en andere maatregelen genomen.
De baggeraar maakte geen financiële details over de opdracht bekend. De onderneming uit Rotterdam voerde eerder vergelijkbare kustprojecten uit in het zuidoosten van Engeland en heeft ook gewerkt voor de haven van de Schotse plaats Aberdeen.
Meer uit Financieel
JAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
14 minuten geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.
16 uur geleden