Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Oord verkoopt belang in windmolenpark

Van Oord verkoopt belang in windmolenpark

ROTTERDAM (ANP) - Baggeraar en maritiem dienstverlener Van Oord heeft zijn belang in het windmolenpark Borssele III & IV verkocht aan een Duitse belegger in hernieuwbare energie. Vermogensbeheerder Luxcara uit Hamburg neemt het belang van 10 procent over van het Nederlandse bedrijf in de bedrijvengroep die de windmolens exploiteert en onderhoudt.

Met de verkoop wil Van Oord geld vrijspelen om te kunnen investeren in eventuele nieuwe projecten. Welk bedrag met de overname is gemoeid, maakten de bedrijven niet bekend.

Het familiebedrijf maakt nu nog deel uit van het samenwerkingsverband Blauwwind, dat in 2016 een vergunning kreeg om Borssele III & IV voor de Zeeuwse kust te bouwen, exploiteren en onderhouden. Andere deelnemers zijn bijvoorbeeld olie- en gasconcern Shell en energiemaatschappij Eneco.

Van Oord was binnen dat verband verantwoordelijk voor de funderingen en de verbindingskabels van het windmolenpark. Dat bestaat uit 77 windmolens die evenveel elektriciteit opwekken als ongeveer 825.000 huishoudens verbruiken. Het windpark, dat sinds vorig jaar op volle kracht draait, is daarmee goed voor 2,5 procent van alle elektriciteit die in Nederland nodig is.

Meer uit Financieel

Europese beurzen omlaag, terwijl olieprijzen verder oplopen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend met verliezen gesloten. Beleggers handelden voorzichtig, terwijl de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran de olieprijzen verder opdreven. Hierdoor lijkt het ook steeds waarschijnlijker dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort met een nieuwe renteverhoging komt.

6 minuten geleden
Vluchten zonder bagage vertrokken na storing Eindhoven Airport

EINDHOVEN (ANP) - Vanaf Eindhoven Airport zijn zes vluchten van Ryanair vertrokken zonder ruimbagage na een storing van de veiligheidscontrole op het vliegveld. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Omroep Brabant. Vluchten van andere maatschappijen liepen vertraging op.

1 uur geleden
Wall Street licht omhoog, computermaker Dell wint na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koerswinsten aan de handel begonnen, na de verliezen van de afgelopen dagen. Beleggers op Wall Street blijven voorzichtig door de gestegen olieprijzen en de onrust op de obligatiemarkt. Bij de bedrijven was computermaker Dell Technologies een winnaar door goed ontvangen kwartaalcijfers.

1 uur geleden
Uber wil minder managers en schrapt wereldwijd 3300 banen

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber Technologies schrapt wereldwijd ongeveer 3300 banen, oftewel 10 procent van zijn personeelsbestand. De Amerikaanse onderneming achter de gelijknamige taxi- en maaltijdbezorgapps wil het aantal managementlagen verminderen en geld vrijmaken voor onder meer zelfrijdende robotaxi's.

2 uur geleden
Premier Jetten: Europese Unie moet zelf een techreus worden

EINDHOVEN (ANP) - De Europese Unie moet zelf een techreus worden, stelt premier Rob Jetten. Samen met de Franse president Emmanuel Macron benadrukte Jetten tijdens een bezoek aan Eindhoven het belang van strategische autonomie voor het continent "in tijden van verschuivende machtsverhoudingen".

4 uur geleden
DNB heeft 86 ton goud uit VS en Canada naar Londen verplaatst

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) heeft een deel van de goudvoorraad uit de Verenigde Staten en Canada gehaald. Daarmee wordt Londen nu de standplaats met het grootste deel van de Nederlandse goudvoorraad, gevolgd door Zeist. Londen wordt gezien als een belangrijk handelscentrum voor fysiek goud. Het goud ligt opgeslagen in de centrale banken van die landen.

4 uur geleden
Experts verwachten duurdere benzine door oorlogen

DEN HAAG (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland stijgen de komende tijd waarschijnlijk verder door de conflicten in het Midden-Oosten en tussen Rusland en Oekraïne. Dat denken deskundigen op dit gebied, nadat uit cijfers van het consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers woensdag bleek dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter Euro95 is gestegen tot een nieuw record. Die van diesel zal dat naar verwachting ook doen.

4 uur geleden