Van Ooijen wil dat vaccinatiegraad kinderen omhooggaat
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Maarten van Ooijen (Volksgezondheid) maakt zich zorgen over de afnemende vaccinatiegraad onder kinderen. Niet alleen in Zeeland, maar "in heel Nederland zien we dat gebeuren", zei Van Ooijen voorafgaand aan de wekelijkse ministerraad. "Dit is helaas een trend. Er moet veel meer gebeuren om de vaccinatiegraad omhoog te krijgen."
Volgens Van Ooijen "zitten we nu echt wel in risicovolle percentages".
'Meer gebieden'
De GGD Zeeland maakt zich zorgen over de lage vaccinatiegraad in de provincie, meldt Omroep Zeeland vrijdag. Die ligt gemiddeld op nog geen 75 procent, maar is in sommige Zeeuwse gemeenten lager dan 70 procent. Het RIVM (Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu) streeft met zijn Rijksvaccinatieprogramma naar vaccinatie van 90 procent van de kinderen.
De GGD in Zeeland en de Zeeuwse gemeenten moeten kijken wat ze kunnen doen om mensen over te halen hun kinderen te laten vaccineren, vindt Van Ooijen. Hij is niet van plan om vanuit het ministerie specifiek iets voor Zeeland te doen. "Er zijn nog wel meer gebieden waar ik zorgen over heb, zoals de Caribische delen van Nederland."
Desinformatie
Volgens Van Ooijen is er in heel Nederland sprake van een "hele slecht trend die we echt moeten gaan buigen." Daar is een aanpak voor, maar die moet de komende jaren worden verstevigd, vindt de demissionair staatssecretaris. Hij denkt daarbij aan het meer laagdrempelig aanbieden van vaccinaties op meer plekken in de wijk, zoals in buurtcentra of in bussen, in plaats van alleen bij de GGD. Als er op meer plekken vaccinaties worden aangeboden, zien mensen vaker dat er vaccinatiemogelijkheden zijn, redeneert Van Ooijen.
Desinformatie over vaccinatie is de belangrijkste reden waarom mensen zich niet laten vaccineren, denkt de staatssecretaris. Dat is volgens hem met corona toegenomen en het is moeilijk om daar wat aan te doen.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Ondanks het vuurwerkverbod dat gold rond de huldiging van PSV in Eindhoven hebben dinsdag 93 mensen brandwonden opgelopen door fakkels die werden afgestoken. Dit meldt de gemeente woensdag. Volgens de gemeente gaat het om (lichte) eerstegraads brandwonden. Niemand hoefde naar het ziekenhuis.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse rapper Ye krijgt vooralsnog geen inreisverbod opgelegd, meldt minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA). Organisaties als het Centraal Joods Overleg hadden hiertoe opgeroepen, nadat het Verenigd Koninkrijk de artiest de toegang had ontzegd voor zijn komst naar een festival in Londen. Door antisemitische uitingen staat de rapper ter discussie.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 40-jarige bankmedewerkster die op 26 maart dood werd gevonden in een woning aan de Koninginneweg in Amsterdam-Zuid, is waarschijnlijk slachtoffer van een misdrijf.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Europese Unie heeft sinds 2021 831 miljoen euro subsidie toegekend aan projecten in de provincie Utrecht. De provincie meldt dat niet eerder in een zesjarig Europees programma zo'n groot bedrag is toegewezen. Ook gaat het om bijna een verdubbeling in vergelijking met de vorige periode (2014-2020).
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens heeft 'een aantal' datalekmeldingen ontvangen van klanten van softwareleverancier Chipsoft. Dat meldt een woordvoerder, die geen specifiek aantal noemt. "We verwachten dat het er meer zullen worden. De meldingen moeten officieel binnen 72 uur worden gedaan."
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven grote bondgenoten zullen nu er een staakt-het-vuren is, helpen bij het beschermen van de Straat van Hormuz. Dat zeggen ze in een verklaring, die ook is ondertekend door Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Italië, Canada, Denemarken, Spanje en de voorzitters van de Europese Commissie en de raad van EU-regeringsleiders.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rafik A. (57) vindt de strafzaak tegen hem een "samenzwering". Dat bleek woensdag bij de start van zijn proces in de rechtbank in Den Haag. De Syriër zou zich in 2013 en 2014 in zijn vaderland schuldig hebben gemaakt aan verschillende gevallen van foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting. Hij wordt vervolgd voor 25 feiten, zei de officier van justitie.
15 uur geleden