Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van ontucht en grooming verdachte politiemedewerker blijft vast

Van ontucht en grooming verdachte politiemedewerker blijft vast

UTRECHT (ANP) - Een 36-jarige politiemedewerker van de eenheid Midden-Nederland, verdacht van ontucht met en grooming van minderjarige jongens, blijft de komende maanden vastzitten. Dat heeft de rechtbank in Utrecht maandag beslist op een eerste inleidende zitting in de zaak tegen de man, meldt het Openbaar Ministerie. Volgens het OM loopt het onderzoek nog en zal de aanklacht de komende tijd worden uitgebreid.

De man zou de jongens hebben benaderd via social media. In mei meldde een minderjarige dat hij van een volwassene seksueel getinte berichten had ontvangen. Onderzoek leidde naar de verdachte, die op 28 augustus werd aangehouden en sindsdien in voorarrest zit. Op bij hem in beslag genomen telefoons werden chats met de melder en andere minderjarigen gevonden, evenals kinderpornografisch materiaal. Namens een van de minderjarigen is aangifte gedaan van fysiek seksueel misbruik, aldus het OM.

De voorlopige aanklacht vermeldt drie slachtoffers van 14 en 15 jaar. Dat zullen er meer worden, aldus het OM. De volgende zitting is op 28 februari volgend jaar.

Meer uit Binnenland

JA21 is niet op zoek naar het conflict, zegt Eerdmans

DEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."

17 minuten geleden
Aanhoudingen na vondst duizenden xtc-pillen en kilo's amfetamine

ROTTERDAM (ANP) - In een woning in Rotterdam heeft de politie dinsdag twee mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de productie van en handel in verdovende middelen. In de woning en bijbehorende berging aan de Verschoorstraat vond de politie duizenden xtc-pillen, ruim 5 kilo amfetamine, jerrycans met amfetamineolie en een vuurwapen.

51 minuten geleden
Herdenking Februaristaking: sprekers leggen link met heden

AMSTERDAM (ANP) - "Hoe verhoud je je tot de opkomst van modern fascisme? Wat vind je van de hedendaagse onverdraagzaamheid en intolerantie? Welke offers zijn wij bereid te brengen voor een menswaardige samenleving?" Die vragen stelde de Amsterdamse locoburgemeester Rutger Groot Wassink bij de 85e herdenking van de Februaristaking van 1941, bij het beeld van de Dokwerker.

52 minuten geleden
Vrijspraak voor 2 verdachten in hoger beroep doodsteken 17-jarige

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag twee verdachten vrijgesproken van betrokkenheid bij het doodsteken van de 17-jarige Myron in mei 2021 op de Rijswijksestraat in Den Haag. In hoger beroep is een derde verdachte, Jermain D., veroordeeld tot een celstraf van acht jaar en zes maanden.

2 uur geleden
Warmterecord verbroken: 19,3 graden gemeten in Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - In Maastricht is woensdagmiddag 19,3 graden gemeten. Niet eerder werd het op een plek in Nederland zo warm op 25 februari, meldt Weeronline. Het laatste record stamde uit 2019, toen werd 19,1 graden gemeten in Gilze-Rijen.

3 uur geleden
FNV ook niet eens met 'verzachting' van ingrepen in AOW

UTRECHT (ANP) - FNV is het niet eens met voorstellen waarmee een meerderheid in de Tweede Kamer de ingreep in de AOW wil "verzachten". Volgens de grootste vakbond van Nederland komt het nog steeds neer op een schending van gemaakte afspraken in het pensioenakkoord uit 2019 tussen bonden, werkgevers en de politiek.

3 uur geleden
Eerste officiƫle lentedag van 2026, ruim 15 graden in De Bilt

DE BILT (ANP) - Woensdag is officieel de eerste lentedag van het jaar. De temperatuur in De Bilt steeg woensdag na het middaguur naar 15,1 graden. Volgens Weeronline komt de eerste lentedag van het jaar eerder dan gebruikelijk, want normaal gesproken wordt er op 8 maart op het hoofdstation 15 graden of meer gemeten.

4 uur geleden