Van ontucht en grooming verdachte politiemedewerker blijft vast
UTRECHT (ANP) - Een 36-jarige politiemedewerker van de eenheid Midden-Nederland, verdacht van ontucht met en grooming van minderjarige jongens, blijft de komende maanden vastzitten. Dat heeft de rechtbank in Utrecht maandag beslist op een eerste inleidende zitting in de zaak tegen de man, meldt het Openbaar Ministerie. Volgens het OM loopt het onderzoek nog en zal de aanklacht de komende tijd worden uitgebreid.
De man zou de jongens hebben benaderd via social media. In mei meldde een minderjarige dat hij van een volwassene seksueel getinte berichten had ontvangen. Onderzoek leidde naar de verdachte, die op 28 augustus werd aangehouden en sindsdien in voorarrest zit. Op bij hem in beslag genomen telefoons werden chats met de melder en andere minderjarigen gevonden, evenals kinderpornografisch materiaal. Namens een van de minderjarigen is aangifte gedaan van fysiek seksueel misbruik, aldus het OM.
De voorlopige aanklacht vermeldt drie slachtoffers van 14 en 15 jaar. Dat zullen er meer worden, aldus het OM. De volgende zitting is op 28 februari volgend jaar.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Meer mensen deden vorig jaar melding van vermoedens van misstanden op de werkvloer, meldt het Huis voor Klokkenluiders (HvK). Er werden bijna 700 aanvragen voor advies ingediend, het hoogste aantal sinds de oprichting van het adviespunt in 2016. In 2024 waren het er nog 467. Bijna alle klokkenluiders zeggen dat ze na melding benadeeld worden, hoewel dat wettelijk verboden is.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.
6 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.
7 uur geledenLEUSDEN (ANP) - DI-RECT is dit jaar de winnaar van de Edison Pop Oeuvreprijs. De Haagse band kreeg de prijs maandag tijdens het Edison-gala in het AFAS Theater in Leusden uit handen van oprichter en voormalig manager Dick Westland, de vader van drummer Jamie Westland.
8 uur geleden