Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van ontucht en grooming verdachte politiemedewerker blijft vast

Van ontucht en grooming verdachte politiemedewerker blijft vast

UTRECHT (ANP) - Een 36-jarige politiemedewerker van de eenheid Midden-Nederland, verdacht van ontucht met en grooming van minderjarige jongens, blijft de komende maanden vastzitten. Dat heeft de rechtbank in Utrecht maandag beslist op een eerste inleidende zitting in de zaak tegen de man, meldt het Openbaar Ministerie. Volgens het OM loopt het onderzoek nog en zal de aanklacht de komende tijd worden uitgebreid.

De man zou de jongens hebben benaderd via social media. In mei meldde een minderjarige dat hij van een volwassene seksueel getinte berichten had ontvangen. Onderzoek leidde naar de verdachte, die op 28 augustus werd aangehouden en sindsdien in voorarrest zit. Op bij hem in beslag genomen telefoons werden chats met de melder en andere minderjarigen gevonden, evenals kinderpornografisch materiaal. Namens een van de minderjarigen is aangifte gedaan van fysiek seksueel misbruik, aldus het OM.

De voorlopige aanklacht vermeldt drie slachtoffers van 14 en 15 jaar. Dat zullen er meer worden, aldus het OM. De volgende zitting is op 28 februari volgend jaar.

Meer uit Binnenland

Weeronline: maart veel zachter dan normaal

HOUTEN (ANP) - Maart begint met zacht lenteweer. Overdag stijgt de temperatuur deze maand naar 11 tot 16 graden, al kan het in de nachten fris zijn, met regionaal nog kans op lichte vorst. Pas tegen het einde van de maand keert een "normaal weertype" terug, meldt Weeronline.

43 minuten geleden
Kosten gehandicaptenparkeerkaart lopen nog steeds flink uiteen

DEN HAAG (ANP) - De kosten voor een gehandicaptenparkeerkaart (GPK) lopen per gemeente flink uiteen. In de duurste gemeente kost de kaart 333 euro, terwijl het in zestien gemeenten gratis is. Dat blijkt uit een analyse en uitvraag van het ANP bij 338 Nederlandse gemeenten. Tussen 2024 en 2026 was de inflatie 6,7 procent. De kosten zijn in 123 gemeenten meer gestegen dan de inflatie over twee jaar.

47 minuten geleden
KLM-vlucht van Dubai naar Nederland gaat ook zondag niet door

DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.

12 uur geleden
Reisadvies voor nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordaniƫ, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.

13 uur geleden
Gedetineerde PI Heerhugowaard stak bewaarster met bordscherf

HEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.

14 uur geleden
Ook zondagochtend extra NOS Journaals over Iran

HILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.

14 uur geleden
Steekincident en gijzeling in PI Heerhugowaard, gevaar voorbij

HEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.

15 uur geleden