Van Nistelrooij wil hoe dan ook verder bij Manchester United
MANCHESTER (ANP) - Ruud van Nistelrooij heeft geen moeite om een stap terug te doen als Manchester United een nieuwe coach aantrekt. De Brabander nam deze week de taken van de ontslagen hoofdcoach Erik ten Hag over, vier maanden nadat hij als assistent was binnengekomen. "Het zal slechts een korte periode zijn dat ik interim ben. Dat is duidelijk gecommuniceerd, maar ook als assistent wil ik de club verder blijven helpen", zei Van Nistelrooij tijdens een persconferentie in Manchester.
Woensdag zat hij voor het eerst als hoofdverantwoordelijke op de bank bij de dit seizoen tot nu toe tegenvallende ploeg. ManUnited versloeg Leicester in de League Cup met 5-2. "Het was moeilijk. Erik moest vertrekken. Ik was teleurgesteld en had gemengde gevoelens. Maar daarna moet de knop om en denk je alleen maar aan winnen. Er zitten hier 75.000 mensen die iets te vieren willen hebben, terwijl er miljoenen thuis zitten te kijken."
Van Nistelrooij zag Ten Hag maandag nog en had voor het duel met Leicester nog contact met de Tukker. "Het is logisch dat hij zeer teleurgesteld en geraakt was. Hij wilde deze club vooruit helpen. Maar hij is ook trots op de twee trofeeën die hij heeft gewonnen."
Naar alle waarschijnlijkheid wordt de Portugees Rúben Amorim de nieuwe coach en kan hij over twee weken beginnen in Manchester. Van Nistelrooij blijft graag als assistent. "Ik ben hier aangesteld als assistent voor twee jaar. Als er een nieuwe manager wordt aangesteld zal er gepraat worden. Ik kan alleen vanuit mijn standpunt zeggen dat ik graag blijf om de club verder te helpen. Dat is mijn doel. De club bevindt zich in een moeilijke situatie, maar er zijn genoeg uitdagingen. Daarom ben ik hier."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
8 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
12 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
14 uur geleden