Van Nistelrooij: we kregen het in de beginfase niet voor elkaar
EINDHOVEN (ANP) - Ruud van Nistelrooij was na de uitschakeling in de Europa League tegen Sevilla, vooral teleurgesteld over de openingsfase van het thuisduel. "De intentie was om een offensief te creëren aan het begin. Dat heb ik ook in alle interviews gezegd en met het team besproken. Maar we kregen het niet voor elkaar", aldus de trainer van PSV na de zege van 2-0. PSV verloor een week eerder in Spanje met 3-0 en is uitgeschakeld.
"Sevilla kwam goed uit de één-tegen-één-situaties", zag Van Nistelrooij. "Ze speelden steeds onder de druk uit. Daardoor ontstond bij ons wat twijfel en dwongen ze het af dat we vaker dan we wilden de lange bal moesten spelen."
Met het inbrengen van Fábio Silva, een extra aanvaller, wist PSV in de slotfase alsnog afstand te nemen. Verder dan twee doelpunten kwam de thuisploeg echter niet. "We gingen toen wel kansen creëren", aldus Van Nistelrooij. "Helaas viel de 2-0 pas in de 94e minuut."
Incident
De spelers van PSV-reageerden na afloop woedend omdat de scheidsrechter in hun ogen, na het incident rond de PSV-fan die de keeper van Sevilla aanviel, te kort liet doorspelen. Mauro Júnior kreeg een rode kaart.
"We hebben een goede prestatie met het team neergezet", zei Van Nistelrooij. "Vanavond konden we niet meer doen. De drie doelpunten die we tegen kregen in de uitwedstrijd waren er te veel."
Van Nistelrooij vindt niet dat PSV het dit seizoen slecht heeft gedaan in Europa. De club wil graag weer bij de beste 32 teams horen, maar is daar nog ver van verwijderd. "Het is duidelijk waar we staan als team en club. We zijn in opbouw. Maar de ambitie blijft overeind, we willen daar weer naartoe. We moeten zeker nog stappen maken, maar ik zie genoeg aanknopingspunten."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
2 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
5 uur geleden