Van Nistelrooij: we kregen het in de beginfase niet voor elkaar
EINDHOVEN (ANP) - Ruud van Nistelrooij was na de uitschakeling in de Europa League tegen Sevilla, vooral teleurgesteld over de openingsfase van het thuisduel. "De intentie was om een offensief te creëren aan het begin. Dat heb ik ook in alle interviews gezegd en met het team besproken. Maar we kregen het niet voor elkaar", aldus de trainer van PSV na de zege van 2-0. PSV verloor een week eerder in Spanje met 3-0 en is uitgeschakeld.
"Sevilla kwam goed uit de één-tegen-één-situaties", zag Van Nistelrooij. "Ze speelden steeds onder de druk uit. Daardoor ontstond bij ons wat twijfel en dwongen ze het af dat we vaker dan we wilden de lange bal moesten spelen."
Met het inbrengen van Fábio Silva, een extra aanvaller, wist PSV in de slotfase alsnog afstand te nemen. Verder dan twee doelpunten kwam de thuisploeg echter niet. "We gingen toen wel kansen creëren", aldus Van Nistelrooij. "Helaas viel de 2-0 pas in de 94e minuut."
Incident
De spelers van PSV-reageerden na afloop woedend omdat de scheidsrechter in hun ogen, na het incident rond de PSV-fan die de keeper van Sevilla aanviel, te kort liet doorspelen. Mauro Júnior kreeg een rode kaart.
"We hebben een goede prestatie met het team neergezet", zei Van Nistelrooij. "Vanavond konden we niet meer doen. De drie doelpunten die we tegen kregen in de uitwedstrijd waren er te veel."
Van Nistelrooij vindt niet dat PSV het dit seizoen slecht heeft gedaan in Europa. De club wil graag weer bij de beste 32 teams horen, maar is daar nog ver van verwijderd. "Het is duidelijk waar we staan als team en club. We zijn in opbouw. Maar de ambitie blijft overeind, we willen daar weer naartoe. We moeten zeker nog stappen maken, maar ik zie genoeg aanknopingspunten."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).
8 uur geleden