Van Nistelrooij: we kregen het in de beginfase niet voor elkaar
EINDHOVEN (ANP) - Ruud van Nistelrooij was na de uitschakeling in de Europa League tegen Sevilla, vooral teleurgesteld over de openingsfase van het thuisduel. "De intentie was om een offensief te creëren aan het begin. Dat heb ik ook in alle interviews gezegd en met het team besproken. Maar we kregen het niet voor elkaar", aldus de trainer van PSV na de zege van 2-0. PSV verloor een week eerder in Spanje met 3-0 en is uitgeschakeld.
"Sevilla kwam goed uit de één-tegen-één-situaties", zag Van Nistelrooij. "Ze speelden steeds onder de druk uit. Daardoor ontstond bij ons wat twijfel en dwongen ze het af dat we vaker dan we wilden de lange bal moesten spelen."
Met het inbrengen van Fábio Silva, een extra aanvaller, wist PSV in de slotfase alsnog afstand te nemen. Verder dan twee doelpunten kwam de thuisploeg echter niet. "We gingen toen wel kansen creëren", aldus Van Nistelrooij. "Helaas viel de 2-0 pas in de 94e minuut."
Incident
De spelers van PSV-reageerden na afloop woedend omdat de scheidsrechter in hun ogen, na het incident rond de PSV-fan die de keeper van Sevilla aanviel, te kort liet doorspelen. Mauro Júnior kreeg een rode kaart.
"We hebben een goede prestatie met het team neergezet", zei Van Nistelrooij. "Vanavond konden we niet meer doen. De drie doelpunten die we tegen kregen in de uitwedstrijd waren er te veel."
Van Nistelrooij vindt niet dat PSV het dit seizoen slecht heeft gedaan in Europa. De club wil graag weer bij de beste 32 teams horen, maar is daar nog ver van verwijderd. "Het is duidelijk waar we staan als team en club. We zijn in opbouw. Maar de ambitie blijft overeind, we willen daar weer naartoe. We moeten zeker nog stappen maken, maar ik zie genoeg aanknopingspunten."
Meer uit Voetbal
KINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona speelt de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Eintracht Frankfurt op 9 december in stadion Camp Nou. De club van onder anderen Frenkie de Jong heeft bevestigd dat de UEFA toestemming heeft gegeven om de wedstrijd in de zesde speelronde van de Champions League te organiseren in het verbouwde stadion.
3 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.
8 uur geledenKINGSTON (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben zich voor het eerst geplaatst voor een WK. Ze hielden stand in het uitduel met Jamaica (0-0), de enige overgebleven concurrent voor een ticket voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
8 uur geledenSEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.
15 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.
15 uur geleden