Van Nistelrooij: we kregen het in de beginfase niet voor elkaar
EINDHOVEN (ANP) - Ruud van Nistelrooij was na de uitschakeling in de Europa League tegen Sevilla, vooral teleurgesteld over de openingsfase van het thuisduel. "De intentie was om een offensief te creëren aan het begin. Dat heb ik ook in alle interviews gezegd en met het team besproken. Maar we kregen het niet voor elkaar", aldus de trainer van PSV na de zege van 2-0. PSV verloor een week eerder in Spanje met 3-0 en is uitgeschakeld.
"Sevilla kwam goed uit de één-tegen-één-situaties", zag Van Nistelrooij. "Ze speelden steeds onder de druk uit. Daardoor ontstond bij ons wat twijfel en dwongen ze het af dat we vaker dan we wilden de lange bal moesten spelen."
Met het inbrengen van Fábio Silva, een extra aanvaller, wist PSV in de slotfase alsnog afstand te nemen. Verder dan twee doelpunten kwam de thuisploeg echter niet. "We gingen toen wel kansen creëren", aldus Van Nistelrooij. "Helaas viel de 2-0 pas in de 94e minuut."
Incident
De spelers van PSV-reageerden na afloop woedend omdat de scheidsrechter in hun ogen, na het incident rond de PSV-fan die de keeper van Sevilla aanviel, te kort liet doorspelen. Mauro Júnior kreeg een rode kaart.
"We hebben een goede prestatie met het team neergezet", zei Van Nistelrooij. "Vanavond konden we niet meer doen. De drie doelpunten die we tegen kregen in de uitwedstrijd waren er te veel."
Van Nistelrooij vindt niet dat PSV het dit seizoen slecht heeft gedaan in Europa. De club wil graag weer bij de beste 32 teams horen, maar is daar nog ver van verwijderd. "Het is duidelijk waar we staan als team en club. We zijn in opbouw. Maar de ambitie blijft overeind, we willen daar weer naartoe. We moeten zeker nog stappen maken, maar ik zie genoeg aanknopingspunten."
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
27 minuten geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
1 dag geleden