Van Nistelrooij rekent tegen AS Monaco op zijn ervaren spelers
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Ruud van Nistelrooij rekent dinsdag in de belangrijke ontmoeting met AS Monaco in de derde voorronde van de Champions League op zijn ervaren spelers. "Het zal vanuit het team gebeuren", zei de coach maandag tijdens een persconferentie in Eindhoven.
"We hebben ervaren spelers op het veld staan die dat soort zaken aan gaan voelen en gaan regelen. Met hun ervaring kunnen ze veel oplossen. Dat vertrouwen heb ik in de groep, als geheel", aldus Van Nistelrooij. "Waar nodig wordt er vanaf de zijkant bijgesprongen."
De eerste ontmoeting met AS Monaco eindigde vorige week in 1-1. PSV maakte naarmate de tweede helft vorderde een vermoeide indruk. De eerste wedstrijd met Monaco was drie dagen na het duel met Ajax om de Johan Cruijff Schaal. Afgelopen weekeinde speelde PSV ook, tegen FC Emmen (4-1). Van Nistelrooij gaf middenvelder Ibrahim Sangaré, die zijn contract verlengde tot 2027, rust. Ook Guus Til bleef het gehele duel op de bank zitten.
Voorbereiden op Champions League-niveau
"Het plan is duidelijk. Het is een finale morgen en we spelen thuis", vervolgde Van Nistelrooij. "We zullen ons op alle vlakken moet voorbereiden op Champions League-niveau, want dat is wat morgen gevraagd wordt."
Sangaré is blij met zijn nieuwe contract, al is dat geen garantie dat hij deze transferperiode bij een goed bod alsnog vertrekt. "Garanderen kan ik niets, maar het nieuwe contract zegt genoeg", zei de Ivoriaanse middenvelder maandag lachend.
Geblesseerde spelers
Sangaré groeide bij PSV onder leiding van de vorige hoofdtrainer Roger Schmidt uit tot een belangrijke basisspeler. Over Van Nistelrooij is hij ook te spreken. "Het zijn allebei bijzondere trainers waarvan ik veel heb geleerd en nog steeds leer. Van Nistelrooij is bovendien een legende. Ik kan met allebei goed opschieten en me verder ontwikkelen tot een betere speler. We moeten tegen Monaco het maximale eruit halen om ons te kwalificeren en alles geven."
Van Nistelrooij mist tegen AS Monaco nog de geblesseerde spelers Carlos Vinícius, Yorbe Vertessen, Mauro Júnior, Noni Madueke en Olivier Boscagli. Vinícius is wel op korte termijn weer beschikbaar.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
11 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
16 uur geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 dag geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
1 dag geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
1 dag geleden