Van Nistelrooij rekent tegen AS Monaco op zijn ervaren spelers
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Ruud van Nistelrooij rekent dinsdag in de belangrijke ontmoeting met AS Monaco in de derde voorronde van de Champions League op zijn ervaren spelers. "Het zal vanuit het team gebeuren", zei de coach maandag tijdens een persconferentie in Eindhoven.
"We hebben ervaren spelers op het veld staan die dat soort zaken aan gaan voelen en gaan regelen. Met hun ervaring kunnen ze veel oplossen. Dat vertrouwen heb ik in de groep, als geheel", aldus Van Nistelrooij. "Waar nodig wordt er vanaf de zijkant bijgesprongen."
De eerste ontmoeting met AS Monaco eindigde vorige week in 1-1. PSV maakte naarmate de tweede helft vorderde een vermoeide indruk. De eerste wedstrijd met Monaco was drie dagen na het duel met Ajax om de Johan Cruijff Schaal. Afgelopen weekeinde speelde PSV ook, tegen FC Emmen (4-1). Van Nistelrooij gaf middenvelder Ibrahim Sangaré, die zijn contract verlengde tot 2027, rust. Ook Guus Til bleef het gehele duel op de bank zitten.
Voorbereiden op Champions League-niveau
"Het plan is duidelijk. Het is een finale morgen en we spelen thuis", vervolgde Van Nistelrooij. "We zullen ons op alle vlakken moet voorbereiden op Champions League-niveau, want dat is wat morgen gevraagd wordt."
Sangaré is blij met zijn nieuwe contract, al is dat geen garantie dat hij deze transferperiode bij een goed bod alsnog vertrekt. "Garanderen kan ik niets, maar het nieuwe contract zegt genoeg", zei de Ivoriaanse middenvelder maandag lachend.
Geblesseerde spelers
Sangaré groeide bij PSV onder leiding van de vorige hoofdtrainer Roger Schmidt uit tot een belangrijke basisspeler. Over Van Nistelrooij is hij ook te spreken. "Het zijn allebei bijzondere trainers waarvan ik veel heb geleerd en nog steeds leer. Van Nistelrooij is bovendien een legende. Ik kan met allebei goed opschieten en me verder ontwikkelen tot een betere speler. We moeten tegen Monaco het maximale eruit halen om ons te kwalificeren en alles geven."
Van Nistelrooij mist tegen AS Monaco nog de geblesseerde spelers Carlos Vinícius, Yorbe Vertessen, Mauro Júnior, Noni Madueke en Olivier Boscagli. Vinícius is wel op korte termijn weer beschikbaar.
Meer uit Voetbal
PERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
51 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
20 uur geleden