Van Nistelrooij rekent tegen AS Monaco op zijn ervaren spelers
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Ruud van Nistelrooij rekent dinsdag in de belangrijke ontmoeting met AS Monaco in de derde voorronde van de Champions League op zijn ervaren spelers. "Het zal vanuit het team gebeuren", zei de coach maandag tijdens een persconferentie in Eindhoven.
"We hebben ervaren spelers op het veld staan die dat soort zaken aan gaan voelen en gaan regelen. Met hun ervaring kunnen ze veel oplossen. Dat vertrouwen heb ik in de groep, als geheel", aldus Van Nistelrooij. "Waar nodig wordt er vanaf de zijkant bijgesprongen."
De eerste ontmoeting met AS Monaco eindigde vorige week in 1-1. PSV maakte naarmate de tweede helft vorderde een vermoeide indruk. De eerste wedstrijd met Monaco was drie dagen na het duel met Ajax om de Johan Cruijff Schaal. Afgelopen weekeinde speelde PSV ook, tegen FC Emmen (4-1). Van Nistelrooij gaf middenvelder Ibrahim Sangaré, die zijn contract verlengde tot 2027, rust. Ook Guus Til bleef het gehele duel op de bank zitten.
Voorbereiden op Champions League-niveau
"Het plan is duidelijk. Het is een finale morgen en we spelen thuis", vervolgde Van Nistelrooij. "We zullen ons op alle vlakken moet voorbereiden op Champions League-niveau, want dat is wat morgen gevraagd wordt."
Sangaré is blij met zijn nieuwe contract, al is dat geen garantie dat hij deze transferperiode bij een goed bod alsnog vertrekt. "Garanderen kan ik niets, maar het nieuwe contract zegt genoeg", zei de Ivoriaanse middenvelder maandag lachend.
Geblesseerde spelers
Sangaré groeide bij PSV onder leiding van de vorige hoofdtrainer Roger Schmidt uit tot een belangrijke basisspeler. Over Van Nistelrooij is hij ook te spreken. "Het zijn allebei bijzondere trainers waarvan ik veel heb geleerd en nog steeds leer. Van Nistelrooij is bovendien een legende. Ik kan met allebei goed opschieten en me verder ontwikkelen tot een betere speler. We moeten tegen Monaco het maximale eruit halen om ons te kwalificeren en alles geven."
Van Nistelrooij mist tegen AS Monaco nog de geblesseerde spelers Carlos Vinícius, Yorbe Vertessen, Mauro Júnior, Noni Madueke en Olivier Boscagli. Vinícius is wel op korte termijn weer beschikbaar.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
13 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
15 uur geleden