Van Nistelrooij rekent tegen AS Monaco op zijn ervaren spelers
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Ruud van Nistelrooij rekent dinsdag in de belangrijke ontmoeting met AS Monaco in de derde voorronde van de Champions League op zijn ervaren spelers. "Het zal vanuit het team gebeuren", zei de coach maandag tijdens een persconferentie in Eindhoven.
"We hebben ervaren spelers op het veld staan die dat soort zaken aan gaan voelen en gaan regelen. Met hun ervaring kunnen ze veel oplossen. Dat vertrouwen heb ik in de groep, als geheel", aldus Van Nistelrooij. "Waar nodig wordt er vanaf de zijkant bijgesprongen."
De eerste ontmoeting met AS Monaco eindigde vorige week in 1-1. PSV maakte naarmate de tweede helft vorderde een vermoeide indruk. De eerste wedstrijd met Monaco was drie dagen na het duel met Ajax om de Johan Cruijff Schaal. Afgelopen weekeinde speelde PSV ook, tegen FC Emmen (4-1). Van Nistelrooij gaf middenvelder Ibrahim Sangaré, die zijn contract verlengde tot 2027, rust. Ook Guus Til bleef het gehele duel op de bank zitten.
Voorbereiden op Champions League-niveau
"Het plan is duidelijk. Het is een finale morgen en we spelen thuis", vervolgde Van Nistelrooij. "We zullen ons op alle vlakken moet voorbereiden op Champions League-niveau, want dat is wat morgen gevraagd wordt."
Sangaré is blij met zijn nieuwe contract, al is dat geen garantie dat hij deze transferperiode bij een goed bod alsnog vertrekt. "Garanderen kan ik niets, maar het nieuwe contract zegt genoeg", zei de Ivoriaanse middenvelder maandag lachend.
Geblesseerde spelers
Sangaré groeide bij PSV onder leiding van de vorige hoofdtrainer Roger Schmidt uit tot een belangrijke basisspeler. Over Van Nistelrooij is hij ook te spreken. "Het zijn allebei bijzondere trainers waarvan ik veel heb geleerd en nog steeds leer. Van Nistelrooij is bovendien een legende. Ik kan met allebei goed opschieten en me verder ontwikkelen tot een betere speler. We moeten tegen Monaco het maximale eruit halen om ons te kwalificeren en alles geven."
Van Nistelrooij mist tegen AS Monaco nog de geblesseerde spelers Carlos Vinícius, Yorbe Vertessen, Mauro Júnior, Noni Madueke en Olivier Boscagli. Vinícius is wel op korte termijn weer beschikbaar.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
18 minuten geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
2 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
7 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
9 uur geleden