Van Nistelrooij nieuwe trainer PSV, Rutten assistent
EINDHOVEN (ANP) - Ruud van Nistelrooij volgt Roger Schmidt na dit seizoen op als hoofdtrainer van PSV. De 45-jarige Brabander heeft een contract tot medio 2025 getekend. Van Nistelrooij, die Fred Rutten als assistent krijgt, werkte de afgelopen jaren in de jeugd bij PSV en is nu bezig aan zijn eerste seizoen als trainer van Jong PSV in de Keuken Kampioen Divisie.
Van Nistelrooij speelde zelf tussen 1998 en 2001 in Eindhoven. De spits verhuisde daarna naar Manchester United en speelde ook voor Real Madrid, Hamburger SV en Málaga. De 70-voudig international van Oranje (35 doelpunten) werd in dienst van PSV twee keer topscorer van de Eredivisie.
Schmidt kondigde begin februari aan dat hij na dit seizoen vertrekt bij PSV. De Duitser doet met zijn ploeg nog mee om drie prijzen. PSV staat in de Eredivisie kort achter Ajax op de tweede plaats, heeft de kwartfinales van de Conference League bereikt en strijdt op 18 april met Ajax om de KNVB-beker.
Loopbaan
Van Nistelrooij volgde na zijn voetbalcarrière de trainerscursus en behaalde in 2016 het hoogste diploma (UEFA Pro). Hij liep in die tijd stage bij PSV en was assistent van de bondscoaches Guus Hiddink en Danny Blind bij het Nederlands elftal. Van Nistelrooij werd in 2018 coach van PSV Onder 19 jaar, later had hij de Onder 18 onder zijn hoede en sinds vorig jaar Jong PSV. Van Nistelrooij keerde op het EK van afgelopen zomer als assistent van de toenmalige bondscoach Frank de Boer ook even terug bij Oranje.
De oud-spits sprak eind vorig jaar de ambitie uit om hoofdtrainer van PSV 1 te worden. "Maar niet morgen of volgend seizoen", zei Van Nistelrooij toen. "Ik wil deze weg voortzetten tot het moment dat ik er klaar voor ben. En dan moet het op dat moment ook allemaal nog maar kunnen. Ik heb wat dat betreft wel een lange adem."
Ambitie
Toen Schmidt een paar weken later zijn vertrek aankondigde, werd Van Nistelrooij al snel genoemd als mogelijke opvolger. In eerste instantie liet hij blijken wel open te staan voor de stap van Jong PSV naar de A-selectie. "Er ontstaat nu een nieuwe situatie, daar kunnen we het over hebben", zei Van Nistelrooij op 4 februari. Drie dagen later kwam hij daarop terug. "Aanvankelijk heb ik een kiertje opengehouden. Maar ik blijf bij mijn traject en ga door met Jong PSV. Ik heb dit intern duidelijk gecommuniceerd. Volgend seizoen ben ik geen hoofdtrainer van PSV. De ambitie is er, maar het is nog te vroeg."
Toch ging Van Nistelrooij deze maand het gesprek aan met Marcel Brands, die na dit seizoen Toon Gerbrands opvolgt als algemeen directeur. Die wist Van Nistelrooij te overtuigen om, met de ervaren Rutten aan zijn zijde, toch komende zomer al de stap naar de hoofdmacht te maken.
Meer uit Voetbal
LENS (ANP) - Liverpool-aankoop Jérémy Jacquet heeft zaterdag een schouderblessure opgelopen bij zijn huidige club Rennes. Trainer Habib Beye sprak van een op het oog "serieuze" kwetsuur, al wordt de precieze ernst nog onderzocht.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.
11 uur geledenZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.
11 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
16 uur geleden