Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Nistelrooij nieuwe trainer PSV, Rutten assistent

Van Nistelrooij nieuwe trainer PSV, Rutten assistent

EINDHOVEN (ANP) - Ruud van Nistelrooij volgt Roger Schmidt na dit seizoen op als hoofdtrainer van PSV. De 45-jarige Brabander heeft een contract tot medio 2025 getekend. Van Nistelrooij, die Fred Rutten als assistent krijgt, werkte de afgelopen jaren in de jeugd bij PSV en is nu bezig aan zijn eerste seizoen als trainer van Jong PSV in de Keuken Kampioen Divisie.

Van Nistelrooij speelde zelf tussen 1998 en 2001 in Eindhoven. De spits verhuisde daarna naar Manchester United en speelde ook voor Real Madrid, Hamburger SV en Málaga. De 70-voudig international van Oranje (35 doelpunten) werd in dienst van PSV twee keer topscorer van de Eredivisie.

Schmidt kondigde begin februari aan dat hij na dit seizoen vertrekt bij PSV. De Duitser doet met zijn ploeg nog mee om drie prijzen. PSV staat in de Eredivisie kort achter Ajax op de tweede plaats, heeft de kwartfinales van de Conference League bereikt en strijdt op 18 april met Ajax om de KNVB-beker.

Loopbaan

Van Nistelrooij volgde na zijn voetbalcarrière de trainerscursus en behaalde in 2016 het hoogste diploma (UEFA Pro). Hij liep in die tijd stage bij PSV en was assistent van de bondscoaches Guus Hiddink en Danny Blind bij het Nederlands elftal. Van Nistelrooij werd in 2018 coach van PSV Onder 19 jaar, later had hij de Onder 18 onder zijn hoede en sinds vorig jaar Jong PSV. Van Nistelrooij keerde op het EK van afgelopen zomer als assistent van de toenmalige bondscoach Frank de Boer ook even terug bij Oranje.

De oud-spits sprak eind vorig jaar de ambitie uit om hoofdtrainer van PSV 1 te worden. "Maar niet morgen of volgend seizoen", zei Van Nistelrooij toen. "Ik wil deze weg voortzetten tot het moment dat ik er klaar voor ben. En dan moet het op dat moment ook allemaal nog maar kunnen. Ik heb wat dat betreft wel een lange adem."

Ambitie

Toen Schmidt een paar weken later zijn vertrek aankondigde, werd Van Nistelrooij al snel genoemd als mogelijke opvolger. In eerste instantie liet hij blijken wel open te staan voor de stap van Jong PSV naar de A-selectie. "Er ontstaat nu een nieuwe situatie, daar kunnen we het over hebben", zei Van Nistelrooij op 4 februari. Drie dagen later kwam hij daarop terug. "Aanvankelijk heb ik een kiertje opengehouden. Maar ik blijf bij mijn traject en ga door met Jong PSV. Ik heb dit intern duidelijk gecommuniceerd. Volgend seizoen ben ik geen hoofdtrainer van PSV. De ambitie is er, maar het is nog te vroeg."

Toch ging Van Nistelrooij deze maand het gesprek aan met Marcel Brands, die na dit seizoen Toon Gerbrands opvolgt als algemeen directeur. Die wist Van Nistelrooij te overtuigen om, met de ervaren Rutten aan zijn zijde, toch komende zomer al de stap naar de hoofdmacht te maken.

Meer uit Voetbal

Senegal wil onderzoek naar corruptie Afrikaanse voetbalbond

DAKAR (ANP/Belga) - De regering van Senegal wil een internationaal onderzoek naar corruptie binnen het bestuur van de Afrikaanse voetbalbond CAF. Dat heeft een woordvoerder van de regering bekendgemaakt. Senegal verwerpt de wijze waarop het land de Afrika Cup is ontnomen.

16 minuten geleden
Advocaat adviseert Feyenoord-coach Van Persie rest van seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.

4 uur geleden
Senegal vecht besluit ontnomen Afrika Cup-titel aan bij CAS

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.

6 uur geleden
Wotte wil er bij ADO na promotie 'vijf tot zeven' spelers bij

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."

6 uur geleden
Aanvoerder Vlak blij dat ADO terug is in de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.

15 uur geleden
Afrikaanse bond roept Marokko uit tot winnaar Afrika Cup

CAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.

15 uur geleden
Reijnders en Aké met Manchester City klaar in Champions League

MANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.

15 uur geleden