Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Nistelrooij nieuwe trainer PSV, Rutten assistent

Van Nistelrooij nieuwe trainer PSV, Rutten assistent

EINDHOVEN (ANP) - Ruud van Nistelrooij volgt Roger Schmidt na dit seizoen op als hoofdtrainer van PSV. De 45-jarige Brabander heeft een contract tot medio 2025 getekend. Van Nistelrooij, die Fred Rutten als assistent krijgt, werkte de afgelopen jaren in de jeugd bij PSV en is nu bezig aan zijn eerste seizoen als trainer van Jong PSV in de Keuken Kampioen Divisie.

Van Nistelrooij speelde zelf tussen 1998 en 2001 in Eindhoven. De spits verhuisde daarna naar Manchester United en speelde ook voor Real Madrid, Hamburger SV en Málaga. De 70-voudig international van Oranje (35 doelpunten) werd in dienst van PSV twee keer topscorer van de Eredivisie.

Schmidt kondigde begin februari aan dat hij na dit seizoen vertrekt bij PSV. De Duitser doet met zijn ploeg nog mee om drie prijzen. PSV staat in de Eredivisie kort achter Ajax op de tweede plaats, heeft de kwartfinales van de Conference League bereikt en strijdt op 18 april met Ajax om de KNVB-beker.

Loopbaan

Van Nistelrooij volgde na zijn voetbalcarrière de trainerscursus en behaalde in 2016 het hoogste diploma (UEFA Pro). Hij liep in die tijd stage bij PSV en was assistent van de bondscoaches Guus Hiddink en Danny Blind bij het Nederlands elftal. Van Nistelrooij werd in 2018 coach van PSV Onder 19 jaar, later had hij de Onder 18 onder zijn hoede en sinds vorig jaar Jong PSV. Van Nistelrooij keerde op het EK van afgelopen zomer als assistent van de toenmalige bondscoach Frank de Boer ook even terug bij Oranje.

De oud-spits sprak eind vorig jaar de ambitie uit om hoofdtrainer van PSV 1 te worden. "Maar niet morgen of volgend seizoen", zei Van Nistelrooij toen. "Ik wil deze weg voortzetten tot het moment dat ik er klaar voor ben. En dan moet het op dat moment ook allemaal nog maar kunnen. Ik heb wat dat betreft wel een lange adem."

Ambitie

Toen Schmidt een paar weken later zijn vertrek aankondigde, werd Van Nistelrooij al snel genoemd als mogelijke opvolger. In eerste instantie liet hij blijken wel open te staan voor de stap van Jong PSV naar de A-selectie. "Er ontstaat nu een nieuwe situatie, daar kunnen we het over hebben", zei Van Nistelrooij op 4 februari. Drie dagen later kwam hij daarop terug. "Aanvankelijk heb ik een kiertje opengehouden. Maar ik blijf bij mijn traject en ga door met Jong PSV. Ik heb dit intern duidelijk gecommuniceerd. Volgend seizoen ben ik geen hoofdtrainer van PSV. De ambitie is er, maar het is nog te vroeg."

Toch ging Van Nistelrooij deze maand het gesprek aan met Marcel Brands, die na dit seizoen Toon Gerbrands opvolgt als algemeen directeur. Die wist Van Nistelrooij te overtuigen om, met de ervaren Rutten aan zijn zijde, toch komende zomer al de stap naar de hoofdmacht te maken.

Meer uit Voetbal

Voetballer Mbappé eist 240 miljoen euro van zijn oude club PSG

PARIJS (ANP/AFP) - Voetballer Kylian Mbappé heeft maandag 240 miljoen euro schadevergoeding geëist van zijn oude werkgever Paris Saint-Germain. Dat deed Mbappé, die vorig jaar naar Real Madrid vertrok, bij een arbeidsrechtbank in een escalerend conflict over de status van zijn oude contract en de manier waarop zijn voormalige club hem behandelde.

2 uur geleden
FC Barcelona keert zaterdag tegen Bilbao terug in Camp Nou

BARCELONA (ANP/AFP) - Voetbalclub FC Barcelona keert zaterdag, ruim tweeënhalf jaar na de start van de renovatie, terug naar stadion Camp Nou. Dat meldt de Catalaanse club op de eigen website. Barcelona speelt zaterdag in de Spaanse competitie tegen Athletic Bilbao.

3 uur geleden
Ajax voegt Landzaat toe aan technische staf interim-trainer Grim

AMSTERDAM (ANP) - Denny Landzaat is per direct toegevoegd aan de technische staf van het eerste elftal van Ajax. Dat maakte de Amsterdamse club bekend. De 49-jarige oud-international stond maandag als assistent van interim-trainer Fred Grim al op het trainingsveld.

6 uur geleden
Noren kloppen Italië in Milaan en grijpen ticket voor WK voetbal

MILAAN (ANP) - Noorwegen heeft met een 4-1-zege op Italië kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar definitief op zak. De Noren sluiten de kwalificatiegroep zonder puntenverlies af met 24 punten, 6 meer dan de Italianen. Die moeten via de play-offs een ticket voor het WK proberen te veroveren.

18 uur geleden
Oekraïne ten koste van IJsland naar play-offs WK voetbal

WARSCHAU (ANP) - Door een 2-0-zege op IJsland maakt Oekraïne nog kans op deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Oleksandr Zoebkov en Oleksiy Goetsoelyak bezorgden hun vaderland de benodigde zege op de IJslanders in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie achter Frankrijk.

1 dag geleden
Engeland rondt perfecte kwalificatie af met zege bij Albanië

TIRANA (ANP) - Engeland heeft ook de achtste en laatste wedstrijd in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar gewonnen. In hoofdstad Tirana wonnen de Engelsen met 2-0 van Albanië door twee treffers van aanvoerder Harry Kane.

1 dag geleden
NAC gaat opnieuw schriftelijk in beroep tegen schorsing Holtby

BREDA (ANP) - Hoewel het beroep van NAC tegen de schorsing van Lewis Holtby afgelopen vrijdag door de tuchtcommissie werd afgewezen, gaat de Bredase club alsnog niet akkoord met het oordeel. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de Duitse middenvelder uitgesloten voor drie wedstrijden, waarvan één duel voorwaardelijk. NAC vindt de schorsing buitenproportioneel en tekent opnieuw schriftelijk beroep aan.

1 dag geleden