Van Nistelrooij: kritiek op spel laatste twee duels is terecht
EINDHOVEN (ANP) - Ruud van Nistelrooij vindt de kritiek op het spel van PSV in de laatste twee wedstrijden, tegen FC Twente en Bodø/Glimt, terecht. Dat zei de trainer van de Eindhovenaren vrijdag in zijn vooruitblik op de ontmoeting van zondag met RKC Waalwijk in de Eredivisie. Een dag eerder, kort na afloop van de 1-1 tegen Bodø/Glimt, klonk Van Nistelrooij milder over het optreden van zijn ploeg.
"Het spel aan de bal kan beter. Het is wisselvallig. We hebben hele goede momenten, maar die wisselen we af met slordigheden. Het is zaak om dat constanter te krijgen", aldus Van Nistelrooij, die niet vindt dat er reden is tot zorgen. "We hebben elf wedstrijden gespeeld en er twee verloren, tegen Rangers en FC Twente. Ik kijk niet alleen naar twee wedstrijden. Je kunt niet het seizoen neerzetten als een ramp tot nu toe. Dat vind ik te kort door de bocht."
PSV begon het seizoen hoopvol met winst van de Johan Cruijff Schaal op Ajax en daarna winst op AS Monaco in de voorronde van de Champions League. Daarmee zette het de woorden van directeur voetbalzaken John de Jong kracht bij. Hij zei deze zomer dat PSV kampioen moet worden en over Ajax heen moet. Na uitschakeling tegen de Rangers FC in de play-offs van de Champions League, de nederlaag in de Eredivisie bij FC Twente (2-1) en het teleurstellende gelijkspel tegen Bodø/Glimt in de Europa League, is nu ook kritiek hoorbaar in Eindhoven. "De ambitie bij PSV is om mee te strijden om kampioen te worden en de beker te winnen en Europees je goed vertegenwoordigen. Maar wij móeten geen kampioen worden", zei Van Nistelrooij toen hem werd gevraagd naar de woorden van De Jong.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
15 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
18 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
19 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
19 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
21 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
21 uur geleden