Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Nistelrooij kijkt uit naar treffen met vriend Van Bronckhorst

Van Nistelrooij kijkt uit naar treffen met vriend Van Bronckhorst

EINDHOVEN (ANP) - Ruud van Nistelrooij kijkt uit naar het weerzien met zijn goede vriend Giovanni van Bronckhorst. Beide trainers bereikten dinsdag op wonderbaarlijke wijze de play-offs van de Champions League, waarin ze de komende twee weken met respectievelijk PSV en Rangers FC uit gaan maken wie naar het hoofdtoernooi van de Champions League mag.

PSV leek in de derde voorronde tegen een veel sterker AS Monaco te stranden, maar de Eindhovenaren redden het op de valreep alsnog. Dankzij een doelpunt van de Mexicaan Érick Gutiérrez in de 89e minuut, wist PSV er een verlenging uit te slepen. Luuk de Jong, die de assist gaf bij die treffer, zorgde in de verlenging met zijn hoofd voor de 3-2.

Van Bronckhorst kende met de Rangers ook een bijzondere avond. Na de nederlaag van vorige week bij de Belgische club Union (2-0), leken de Schotten op weg naar uitschakeling. Van Bronckhorst zag zijn elftal in een vol Ibrox Stadium met 3-0 stunten en alsnog de play-offs halen.

Bewondering

"Ik heb Giovanni als persoon heel hoog zitten", aldus Van Nistelrooij in het Philips-stadion. "Onze beide gezinnen kennen elkaar goed. Als ik zie hoe Giovanni het bij Feyenoord heeft gedaan en nu ook weer bij de Rangers doet, dan heb ik daar veel bewondering voor. Rangers is een fantastische tegenstander om tegen te spelen. De sfeer op Ibrox is geweldig."

Van Nistelrooij en Van Bronckhorst kennen elkaar onder meer van hun gezamenlijke periodes bij het Nederlands elftal. De voormalige spits en voormalige linkerverdediger maakten allebei deel uit van de selectie van Oranje bij de EK's van 2004 en 2008 en het WK van 2006.

Hoofdtrainer

De 47-jarige Van Bronckhorst heeft een wat langere periode als hoofdtrainer achter zich dan de 46-jarige Van Nistelrooij, die koos voor de geleidelijke weg en bij PSV dit seizoen doorstroomde naar de positie van hoofdtrainer. Van Bronckhorst deed hetzelfde bij Feyenoord, waarmee hij in 2017 de landstitel won. Vorig jaar bereikte hij met de Rangers de finale van de Europa League.

Van Nistelrooij kent bij PSV voorlopig een perfecte start. De Eindhovenaren wonnen de Johan Cruijff Schaal van Ajax, begonnen de Eredivisie met een zege op FC Emmen en schakelden AS Monaco uit in de Champions League. Dat er in aanloop naar de dubbelde confrontatie met de Rangers op voetballend gebied nog genoeg te verbeteren valt, maakt Van Nistelrooij niet zoveel uit. "Als de tegenstander beter is, moet je het ergens anders vandaan zien te halen", zei hij. "Je moet een manier vinden om bij elkaar te blijven en specifieke kwaliteiten van elkaar benutten. Het zit goed met het karakter, de wilskracht, de mentaliteit en eenheid."

Meer uit Voetbal

Ekkelenkamp helpt Udinese met doelpunt langs AS Roma

UDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.

6 uur geleden
Spits Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal

RIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.

6 uur geleden
Feyenoord laat gehuurde aanvaller Larin terugkeren naar Mallorca

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.

8 uur geleden
Voetbalbaas Infantino wil verbanning Rusland opheffen

ZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."

10 uur geleden
FC Utrecht neemt afscheid van Finnsson, Van de Haar en Jenner

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.

10 uur geleden
Feyenoord accepteert schorsing van één duel voor Borges

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.

12 uur geleden
Doelman Paes tekent contract tot medio 2029 bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.

12 uur geleden