Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Nistelrooij: keuze van De Jong respecteren en accepteren

Van Nistelrooij: keuze van De Jong respecteren en accepteren

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Ruud van Nistelrooij kan zich goed vinden in het besluit van spits Luuk de Jong om zich niet langer beschikbaar te stellen voor het Nederlands elftal. "Ik heb daar met hem over gesproken. Het belangrijkste is dat hij zelf uitlegt waarom hij die keuze maakt, zoals hij eigenlijk al in een statement heeft gedaan. Als je zijn beweegredenen hoort, kun je die alleen maar respecteren en accepteren", sprak de Eindhovense coach.

De 32-jarige De Jong kwam 39 keer in actie voor Oranje en wil zich vanaf nu volledig focussen op PSV. Van Nistelrooij: "Het gaat erom dat hij doet wat het belangrijkste voor hem is. Hoe het op dit moment in zijn carrière voor hem voelt. Een slimme jongen zoals Luuk heeft het hele plaatje meegenomen en erover nagedacht."

Met PSV nemen Van Nistelrooij en De Jong het zondag in de competitie op tegen RKC Waalwijk. In september won PSV de thuiswedstrijd heel moeizaam, met een benutte strafschop van Cody Gakpo in de blessuretijd van de tweede helft. "Het moet er zondag in Waalwijk vanaf spatten", sprak Van Nistelrooij. "RKC heeft veel ervaring en goede spelers aan boord."

Til

Van Nistelrooij hoopt dat Guus Til tegen RKC deel uitmaakt van zijn wedstrijdselectie. De middenvelder viel donderdag in de met 3-1 gewonnen ontmoeting met ADO Den Haag in de beker uit met een enkelblessure. "We horen later hoe dat eruitziet", zei de trainer, die doelman Walter Benítez en aanvaller Thorgan Hazard met blessures mist. Xavi Simons is wel inzetbaar. De topscorer bleef tegen ADO uit voorzorg op de bank. "Hij was wat ziekjes geweest en had wat kleine klachten. Dit was het moment om hem er even buiten te houden."

Tegen ADO genoot Van Nistelrooij van het doelpunt van middenvelder Ibrahim Sangaré, die van afstand hard raak schoot. "Een wereldgoal", sprak Van Nistelrooij. "Ik zeg op trainingen wel eens dat hij vaker moet schieten. Nu probeert hij dat vaker, ook in wedstrijden."

Van Nistelrooij vindt het vrij zinloos om te speculeren over wie de tegenstander wordt in de halve finale van de beker: Ajax, Feyenoord of Spakenburg. "Een thuiswedstrijd, dat zou top voor ons zijn. Het doel is om de beker opnieuw te winnen."

Meer uit Voetbal

Directeur Van Dop van Go Ahead: gedrag PEC-fans onacceptabel

DEVENTER (ANP) - Algemeen directeur Jan Willem van Dop van Go Ahead Eagles noemde het "een juiste beslissing" om de ongehoorzame supporters van PEC Zwolle het uitvak uit te sturen bij de IJsselderby. De wedstrijd begon daardoor anderhalf uur later dan gepland.

1 minuut geleden
Feyenoord speelt gelijk bij Volendam en laat landstitel aan PSV

VOLENDAM (ANP) - Feyenoord kan ook in theorie geen kampioen meer worden. Het elftal van Robin van Persie speelde zondag met 0-0 gelijk uit tegen FC Volendam. Feyenoord heeft met nog vijf wedstrijden te gaan een achterstand van 16 punten op PSV en kan de Eindhovenaren niet meer achterhalen. Feyenoord heeft nog maar 1 punt meer dan nummer 3 NEC.

8 minuten geleden
PSV zeker van 27e landstitel na gelijkspel Feyenoord bij Volendam

VOLENDAM (ANP) - PSV heeft voor de 27e keer de landstitel gewonnen. De Eindhovenaren zagen nummer 2 Feyenoord met 0-0 gelijkspelen bij FC Volendam en kunnen met nog vijf speelronden te gaan niet meer worden achterhaald.

9 minuten geleden
Go Ahead walst over PEC Zwolle heen in bewogen IJsselderby: 5-0

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft huisgehouden in een bewogen IJsselderby. De club uit Deventer won in de eigen Adelaarshorst met grote cijfers van PEC Zwolle: 5-0. Dat gebeurde voor het oog van alleen de eigen supporters. De vierhonderd fans van PEC werden voor aanvang uit het stadion gezet, omdat ze tegen de gemaakte afspraken gezichtsbedekkende kleding droegen.

36 minuten geleden
Van Dijk zegt sorry tegen fans Liverpool na nederlaag tegen City

LIVERPOOL (ANP) - Virgil van Dijk heeft excuses aangeboden aan de fans van Liverpool voor de ruime nederlaag tegen Manchester City in de kwartfinale van de FA Cup. "We hebben onze fans teleurgesteld, onszelf en de coach. Vooral de manier waarop we in de tweede helft speelden, moet iedereen pijn doen. Het doet mij in ieder geval pijn", zei de aanvoerder van Oranje over de afstraffing met 4-0.

1 uur geleden
Schouten wacht operatie om kruisbandblessure en mist WK

EINDHOVEN (ANP) - Jerdy Schouten (29) heeft in het duel met FC Utrecht een kruisbandblessure opgelopen en mist het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De verdediger van PSV moet een operatie ondergaan en zal langere tijd zijn uitgeschakeld. Dat heeft de club uit Eindhoven zondag bekendgemaakt.

2 uur geleden
IJsselderby 1,5 uur later begonnen na ontruiming vak met PEC-fans

DEVENTER (ANP) - Het duel tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle in de Eredivisie is ruim anderhalf uur later dan gepland alsnog begonnen. De IJsselderby liep lang uitstel op doordat de meegereisde supporters van PEC Zwolle weigerden verboden gezichtsbedekkende doeken te verwijderen en evenmin gehoor gaven aan een oproep om het uitvak uit eigen beweging te verlaten. Pas toen de Mobiele Eenheid het vak had ontruimd en de fans in de bus naar Zwolle zaten, kon de wedstrijd zonder uitsupporters aanvangen.

2 uur geleden