Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Nistelrooij: keuze van De Jong respecteren en accepteren

Van Nistelrooij: keuze van De Jong respecteren en accepteren

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Ruud van Nistelrooij kan zich goed vinden in het besluit van spits Luuk de Jong om zich niet langer beschikbaar te stellen voor het Nederlands elftal. "Ik heb daar met hem over gesproken. Het belangrijkste is dat hij zelf uitlegt waarom hij die keuze maakt, zoals hij eigenlijk al in een statement heeft gedaan. Als je zijn beweegredenen hoort, kun je die alleen maar respecteren en accepteren", sprak de Eindhovense coach.

De 32-jarige De Jong kwam 39 keer in actie voor Oranje en wil zich vanaf nu volledig focussen op PSV. Van Nistelrooij: "Het gaat erom dat hij doet wat het belangrijkste voor hem is. Hoe het op dit moment in zijn carrière voor hem voelt. Een slimme jongen zoals Luuk heeft het hele plaatje meegenomen en erover nagedacht."

Met PSV nemen Van Nistelrooij en De Jong het zondag in de competitie op tegen RKC Waalwijk. In september won PSV de thuiswedstrijd heel moeizaam, met een benutte strafschop van Cody Gakpo in de blessuretijd van de tweede helft. "Het moet er zondag in Waalwijk vanaf spatten", sprak Van Nistelrooij. "RKC heeft veel ervaring en goede spelers aan boord."

Til

Van Nistelrooij hoopt dat Guus Til tegen RKC deel uitmaakt van zijn wedstrijdselectie. De middenvelder viel donderdag in de met 3-1 gewonnen ontmoeting met ADO Den Haag in de beker uit met een enkelblessure. "We horen later hoe dat eruitziet", zei de trainer, die doelman Walter Benítez en aanvaller Thorgan Hazard met blessures mist. Xavi Simons is wel inzetbaar. De topscorer bleef tegen ADO uit voorzorg op de bank. "Hij was wat ziekjes geweest en had wat kleine klachten. Dit was het moment om hem er even buiten te houden."

Tegen ADO genoot Van Nistelrooij van het doelpunt van middenvelder Ibrahim Sangaré, die van afstand hard raak schoot. "Een wereldgoal", sprak Van Nistelrooij. "Ik zeg op trainingen wel eens dat hij vaker moet schieten. Nu probeert hij dat vaker, ook in wedstrijden."

Van Nistelrooij vindt het vrij zinloos om te speculeren over wie de tegenstander wordt in de halve finale van de beker: Ajax, Feyenoord of Spakenburg. "Een thuiswedstrijd, dat zou top voor ons zijn. Het doel is om de beker opnieuw te winnen."

Meer uit Voetbal

Gouden Bal in oktober voor het eerst uitgereikt in Londen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Gouden Bal wordt dit jaar voor het eerst in Londen uitgereikt. Dat is ter gelegenheid van de zeventigste editie van de trofee voor beste voetballer ter wereld, meldt de organisatie. De Engelsman Stanley Matthews won in 1956 als eerste de Gouden Bal.

4 uur geleden
Neymar mist vermoedelijk eerste duel Brazilië op WK tegen Marokko

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar moet de eerste groepswedstrijd van Brazilië op het wereldkampioenschap tegen Marokko naar alle waarschijnlijkheid aan zich voorbij laten gaan. Dat is duidelijk geworden na onderzoek van zijn kuitblessure.

5 uur geleden
Advocaat: Rutten is zelf opgestapt, snap het probleem niet

NOORDWIJK (ANP) - Dick Advocaat vindt het niet vreemd dat hij teruggekeerd is als bondscoach van Curaçao. "Fred Rutten is zelf opgestapt. Dus ik zou niet weten wat het probleem is", vertelde de Hagenaar op een persconferentie in Noordwijk, waar hij zich met zijn elftal voorbereidt op het komende WK.

5 uur geleden
Iran verwacht dat de FIFA visums voor reizen naar VS regelt

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.

10 uur geleden
Willem II neemt verdediger Stam definitief over van AZ

TILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.

10 uur geleden
Oranje-spits Depay verliest als basisspeler met Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.

11 uur geleden
NAC Breda gaat na degradatie door met Belgische trainer Hoefkens

BREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.

11 uur geleden