Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Nistelrooij: keuze van De Jong respecteren en accepteren

Van Nistelrooij: keuze van De Jong respecteren en accepteren

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Ruud van Nistelrooij kan zich goed vinden in het besluit van spits Luuk de Jong om zich niet langer beschikbaar te stellen voor het Nederlands elftal. "Ik heb daar met hem over gesproken. Het belangrijkste is dat hij zelf uitlegt waarom hij die keuze maakt, zoals hij eigenlijk al in een statement heeft gedaan. Als je zijn beweegredenen hoort, kun je die alleen maar respecteren en accepteren", sprak de Eindhovense coach.

De 32-jarige De Jong kwam 39 keer in actie voor Oranje en wil zich vanaf nu volledig focussen op PSV. Van Nistelrooij: "Het gaat erom dat hij doet wat het belangrijkste voor hem is. Hoe het op dit moment in zijn carrière voor hem voelt. Een slimme jongen zoals Luuk heeft het hele plaatje meegenomen en erover nagedacht."

Met PSV nemen Van Nistelrooij en De Jong het zondag in de competitie op tegen RKC Waalwijk. In september won PSV de thuiswedstrijd heel moeizaam, met een benutte strafschop van Cody Gakpo in de blessuretijd van de tweede helft. "Het moet er zondag in Waalwijk vanaf spatten", sprak Van Nistelrooij. "RKC heeft veel ervaring en goede spelers aan boord."

Til

Van Nistelrooij hoopt dat Guus Til tegen RKC deel uitmaakt van zijn wedstrijdselectie. De middenvelder viel donderdag in de met 3-1 gewonnen ontmoeting met ADO Den Haag in de beker uit met een enkelblessure. "We horen later hoe dat eruitziet", zei de trainer, die doelman Walter Benítez en aanvaller Thorgan Hazard met blessures mist. Xavi Simons is wel inzetbaar. De topscorer bleef tegen ADO uit voorzorg op de bank. "Hij was wat ziekjes geweest en had wat kleine klachten. Dit was het moment om hem er even buiten te houden."

Tegen ADO genoot Van Nistelrooij van het doelpunt van middenvelder Ibrahim Sangaré, die van afstand hard raak schoot. "Een wereldgoal", sprak Van Nistelrooij. "Ik zeg op trainingen wel eens dat hij vaker moet schieten. Nu probeert hij dat vaker, ook in wedstrijden."

Van Nistelrooij vindt het vrij zinloos om te speculeren over wie de tegenstander wordt in de halve finale van de beker: Ajax, Feyenoord of Spakenburg. "Een thuiswedstrijd, dat zou top voor ons zijn. Het doel is om de beker opnieuw te winnen."

Meer uit Voetbal

Recordhouder Milner beëindigt voetbalcarrière na 24 seizoenen

BRIGHTON (ANP/RTR) - De Engelse voetballer James Milner heeft na 24 seizoenen zijn carrière beëindigd. De 40-jarige oud-international is recordhouder met 658 wedstrijden in de Premier League. Hij speelde zijn laatste twee seizoenen in dienst van Brighton & Hove Albion.

20 minuten geleden
Doelman Ochoa gaat op voor zesde WK voetbal met Mexico

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Keeper Guillermo Ochoa van Mexico gaat op voor zijn zesde WK voetbal. De 40-jarige doelman is door bondscoach Javier Aguirre opgenomen in de selectie voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. AZ-verdediger Mateo Chávez is de enige speler in de selectie die in Nederland speelt.

48 minuten geleden
Ontslagen Slot neemt in open brief afscheid van Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot heeft in een open brief afscheid genomen van Liverpool. De Nederlandse trainer, die zaterdag na twee jaar werd ontslagen, keek terug op zijn periode bij de Engelse club en bedankte de supporters, spelers, staf, clublegendes en clubleiding.

3 uur geleden
Duitse voetballers nemen in oefenduel na rust afstand van Finland

MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.

13 uur geleden
VAR kan op WK ingrijpen bij corners en verkeerd gegeven kaarten

ZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.

13 uur geleden
Jurriën Timber sluit donderdag aan bij het Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.

14 uur geleden
Dembélé belooft PSG-fans derde eindzege in Champions League

PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.

16 uur geleden