Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Nistelrooij: keuze van De Jong respecteren en accepteren

Van Nistelrooij: keuze van De Jong respecteren en accepteren

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Ruud van Nistelrooij kan zich goed vinden in het besluit van spits Luuk de Jong om zich niet langer beschikbaar te stellen voor het Nederlands elftal. "Ik heb daar met hem over gesproken. Het belangrijkste is dat hij zelf uitlegt waarom hij die keuze maakt, zoals hij eigenlijk al in een statement heeft gedaan. Als je zijn beweegredenen hoort, kun je die alleen maar respecteren en accepteren", sprak de Eindhovense coach.

De 32-jarige De Jong kwam 39 keer in actie voor Oranje en wil zich vanaf nu volledig focussen op PSV. Van Nistelrooij: "Het gaat erom dat hij doet wat het belangrijkste voor hem is. Hoe het op dit moment in zijn carrière voor hem voelt. Een slimme jongen zoals Luuk heeft het hele plaatje meegenomen en erover nagedacht."

Met PSV nemen Van Nistelrooij en De Jong het zondag in de competitie op tegen RKC Waalwijk. In september won PSV de thuiswedstrijd heel moeizaam, met een benutte strafschop van Cody Gakpo in de blessuretijd van de tweede helft. "Het moet er zondag in Waalwijk vanaf spatten", sprak Van Nistelrooij. "RKC heeft veel ervaring en goede spelers aan boord."

Til

Van Nistelrooij hoopt dat Guus Til tegen RKC deel uitmaakt van zijn wedstrijdselectie. De middenvelder viel donderdag in de met 3-1 gewonnen ontmoeting met ADO Den Haag in de beker uit met een enkelblessure. "We horen later hoe dat eruitziet", zei de trainer, die doelman Walter Benítez en aanvaller Thorgan Hazard met blessures mist. Xavi Simons is wel inzetbaar. De topscorer bleef tegen ADO uit voorzorg op de bank. "Hij was wat ziekjes geweest en had wat kleine klachten. Dit was het moment om hem er even buiten te houden."

Tegen ADO genoot Van Nistelrooij van het doelpunt van middenvelder Ibrahim Sangaré, die van afstand hard raak schoot. "Een wereldgoal", sprak Van Nistelrooij. "Ik zeg op trainingen wel eens dat hij vaker moet schieten. Nu probeert hij dat vaker, ook in wedstrijden."

Van Nistelrooij vindt het vrij zinloos om te speculeren over wie de tegenstander wordt in de halve finale van de beker: Ajax, Feyenoord of Spakenburg. "Een thuiswedstrijd, dat zou top voor ons zijn. Het doel is om de beker opnieuw te winnen."

Meer uit Voetbal

Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

47 minuten geleden
Slot voelt bij Liverpool steun van beleidsbepalers en fans

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.

1 uur geleden
Assistent-bondscoach Polen op 49-jarige leeftijd overleden

WARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.

1 uur geleden
PSV neemt na 'bewustwordingsprogramma' weer fans mee naar Ajax

EINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."

1 uur geleden
Schreuder ziet duel NEC - Feyenoord niet als cruciaal voor plek 2

NIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.

3 uur geleden
Geen straf voor Depay na gebruik telefoon op bank bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.

3 uur geleden
Naamgenoten Johan Cruijff krijgen gratis ArenA-tour

AMSTERDAM (ANP) - In voetbalstadion de ArenA in Amsterdam kunnen naamgenoten van Johan Cruijff op zijn geboortedag een gratis stadiontour krijgen. De rondleidingen zijn ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de ArenA. Ze vinden plaats op 25 april tussen 09.30 en 18.00 uur. Bezoekers krijgen de kans om met de Champions League-beker uit 1972 op de foto te gaan.

4 uur geleden