
Van Nistelrooij is vooral blij met niveau van PSV tegen Twente
EINDHOVEN (ANP) - Ruud van Nistelrooij was naast de zege (3-1) vooral tevreden met de manier waarop PSV tegen FC Twente voetbalde. "Ik ben blij met het niveau dat we vandaag haalden", sprak de coach van de Eindhovenaren in het Philips-stadion.
Na het gelijkspel tegen FC Utrecht van vorige week (2-2) en de Europese uitschakeling tegen Sevilla, kon PSV een goed resultaat wel gebruiken. "Het was wel een belangrijke pot", sprak Van Nistelrooij. "Maar ik kan ook weer niet zeggen dat ik hier nu echt aan toe was. Zo heb ik dat niet ervaren. Dat komt omdat ik in zowel de uitwedstrijd als thuiswedstrijd tegen Sevilla en ook tegen FC Utrecht genoeg aanknopingspunten heb gezien."
De drie concurrenten van PSV in de titelstrijd, Feyenoord, Ajax en AZ, speelden dit weekeinde allemaal eerder dan de Eindhovenaren. Ze wonnen alle drie. "Daardoor stond er best wat druk op", vertelde Van Nistelrooij, die met nog elf wedstrijden te gaan een achterstand heeft van 6 punten op koploper Feyenoord. "Maar waar je ook staat, er is altijd druk. We moeten ons focussen op onszelf en het van wedstrijd tot wedstrijd bekijken. Je speelt niet tegen de ranglijst, je speelt tegen je eerstkomende tegenstander. Je moet met een goede 'mindset' de wedstrijden ingaan. Elke misstap kan fataal zijn."
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Willem II moet steeds meer vrezen voor degradatie na de thuisnederlaag van 2-1 tegen Heracles Almelo. De Tilburgers kunnen zich niet meer rechtstreeks handhaven in de Eredivisie. Vooralsnog zal de club als nummer zestien in de nacompetitie degradatie moeten zien te voorkomen, maar in een donker scenario is ook directe degradatie naar de eerste divisie nog mogelijk als Willem II ook de laatste twee competitiewedstrijden verliest.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het WK voetbal voor vrouwen wordt vanaf 2031 uitgebreid van 32 naar 48 landenteams. Dat heeft de FIFA besloten. Het aantal wedstrijden op de eindronde gaat daardoor van 64 naar 104.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft het vertrek van trainer John van den Brom na dit seizoen bevestigd. De Arnhemmers willen een frisse start maken en hebben daarom besloten het aflopende contract van het clubicoon niet te verlengen. Van den Brom keerde vorig seizoen terug bij Vitesse toen nog niet duidelijk was of de club zou blijven bestaan.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht houdt nog altijd hoop op de derde plaats in de Eredivisie. Zondag neemt de ploeg van trainer Ron Jans het in Enschede op tegen FC Twente. Het gat met nummer 3 Feyenoord bedraagt 3 punten. De Rotterdammers ontvangen PSV.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Gwyneth Hendriks (24) heeft er vertrouwen in dat ze zaterdag met PSV haar eerste beker gaat veroveren. De captain van de Eindhovense voetbalclub verloor als speelster van ADO Den Haag en PSV twee keer een bekerfinale. "Drie keer moet dan maar scheepsrecht zijn", stelde de verdedigster van PSV tijdens de persconferentie voor de bekerfinale in Zeist. Ze keek lachend naar 'De Dennenappel' en zei: "Die is deze keer voor mij."
9 uur geledenZEIST (ANP) - De bekerfinale bij de vrouwen tussen FC Twente en PSV wordt zaterdag niet voor een uitverkocht stadion gespeeld. Volgens de KNVB zijn er circa 3500 kaartjes verkocht voor het duel tussen de nummer 1 en 2 van de Vrouwen Eredivisie in Het Kasteel van Sparta. Daar is plaats voor 11.000 toeschouwers. Beide ploegen reizen pas op de dag van de eindstrijd af naar Rotterdam. De aftrap is om 14.00 uur.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet zondag winnen bij Feyenoord om kans te blijven houden op de landstitel. Trainer Peter Bosz kent het belang van de topper in de Eredivisie.
11 uur geleden