Van Nistelrooij ergert zich aan gebrek aan scherpte bij PSV
EINDHOVEN (ANP) - Ruud van Nistelrooij ergerde zich zaterdag in de eerste helft van de thuiswedstrijd tegen Excelsior (4-0) aan een gebrek aan scherpte bij PSV. De Eindhovenaren leidden halverwege pas met 1-0. "Je eindigt met eenpp goed gevoel. De kanttekening is wel dat je niet goed genoeg begon. Ons niveau was niet goed. Dat heeft te maken met scherpte", aldus de trainer van PSV tegen ESPN.
In de slotfase van de tweede helft liep PSV alsnog ver weg. "Als we investeren in balbezit, dan weet je dat we met de kwaliteiten van onze spelers een tegenstander alsnog kapot kunnen spelen. Dat gebeurde ook", zei Van Nistelrooij. "Excelsior kwam er in de eerste helft met een aantal momenten uit, dat was na rust niet meer het geval."
Aanvoerder Luuk de Jong, die de score opende, bleef in de rust in de kleedkamer achter. Van Nistelrooij: "Luuk had wat last, maar dat is niets ernstigs. Ik wisselde hem uit voorzorg."
PSV nam dankzij de zege de tweede plaats over van Ajax, dat zondag nog tegen Fortuna Sittard speelt.
Meer uit Voetbal
KINSHASA (ANP/AFP) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo heeft een trainingskamp in eigen land ter voorbereiding op het WK geannuleerd vanwege een ebola-uitbraak in het land. Dat meldt een van de stafleden aan het Franse persbureau AFP.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Trainer Unai Emery hoopt dat de winst van de Europa League het begin is van nieuwe gloriejaren van Aston Villa. De 54-jarige Spanjaard zei dat de club uit Birmingham de zege van 3-0 op SC Freiburg in de finale in Istanbul moet gebruiken als basis voor "een ambitieus nieuw tijdperk."
2 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
11 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
16 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
17 uur geleden