Van Nistelrooij debuteert woensdag in League Cup tegen Leicester
MANCHESTER (ANP) - Ruud van Nistelrooij debuteert al snel als hoofdtrainer van Manchester United. De tijdelijke opvolger van de ontslagen Erik ten Hag zit woensdag in de thuiswedstrijd tegen Leicester City, in de achtste finales van de League Cup, voor het eerst als eindverantwoordelijke op de bank. Zondag volgt in de Premier League de ontmoeting met Chelsea, ook op Old Trafford.
Van Nistelrooij begon in juli van dit jaar, samen met René Hake, als assistent van Ten Hag. Beide Nederlanders ondertekenden een contract tot de zomer van 2026. Jelle ten Rouwelaar is keeperstrainer van Manchester United.
"Ruud van Nistelrooij zal de leiding over het team op zich nemen als interim-hoofdcoach, ondersteund door het huidige coachingsteam, terwijl er een permanente hoofdcoach wordt aangetrokken", meldde Manchester United.
Van Nistelrooij was eerder hoofdcoach van Jong PSV en in het seizoen 2022/2023 van het eerste elftal van PSV. Kort voor het einde van de competitie stapte de oud-spits op omdat hij geen draagvlak meer voelde.
Meer uit Voetbal
LYON (ANP) - De Portugese coach Paulo Fonseca stapt vrij plotseling over van de Franse club Olympique Lyon naar de Portugese club Sporting uit Lissabon. Lyon meldt de overgang op zijn website. "Het is een onverwacht besluit dat Olympique Lyon betreurt, zeker gezien het moment; zo midden in het seizoen", laat de Franse club weten in de verklaring.
50 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een kansloze nederlaag geleden tegen Internazionale (0-3) in de Champions League. De koploper van de Eredivisie kwam technisch, tactisch en fysiek zwaar tekort tegen de huidige nummer 2 van de Serie A.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een nieuwe tegenslag ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Michael Carrick keek in de Champions League-ontmoeting met AS Roma halverwege nog tegen een ruime achterstand aan, maar won door drie doelpunten in de tweede helft alsnog: 3-2.
13 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ook de vierde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique liet Villarreal, de huidige nummer 9 uit Spanje, kansloos: 0-6.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn voetbalcarrière. De international van Oranje speelde tegen Aston Villa in de Champions League zijn driehonderdste wedstrijd in het shirt van FC Barcelona. Coach Hansi Flick liet de middenvelder in de 70e minuut invallen in Camp Nou voor Pedri. FC Barcelona leidde op dat moment met 3-0.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het duel tussen Feyenoord en Internazionale in de Champions League is na 70 minuten even onderbroken geweest toen er vuurwerk op het veld terechtkwam. Een van de fakkels belandde in de buurt van doelman Josep Martínez van de bezoekers. Internazionale leidde met 3-0.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Vlak voor aanvang van het duel tussen Feyenoord en Internazionale in de Champions League is een moment stilte gehouden voor Jesús de Miguel, de Spaanse aanvaller van CD Tenerife die is overleden aan de gevolgen van een harde botsing maandag met de doelman van FC Andorra. Bijna alle toeschouwers in De Kuip gingen even staan en het was muisstil.
15 uur geleden