Van Nistelrooij bereidt PSV voor op 'typische Britse atmosfeer'
GLASGOW (ANP) - Ruud van Nistelrooij heeft de spelers van PSV de afgelopen dagen zo goed mogelijk voorbereid op de "typische Britse atmosfeer" die ze dinsdag te wachten staat in de eerste wedstrijd in de play-offs van de Champions League tegen Rangers FC. "Ik heb hier twee keer gespeeld, met PSV en Manchester United. Dus ik kan ze daar wel wat over vertellen", zei de trainer van de Eindhovenaren maandag op de afsluitende persconferentie.
Van Nistelrooij verloor in oktober 1999 in de groepsfase met 4-1 van de Rangers. De oud-spits benutte toen een strafschop. Met Manchester United had Van Nistelrooij vier jaar later meer succes (0-1). "Naast de sfeer weet ik dat er vaak veel tempo en snelheid in de wedstrijd zit hier. Rangers is een fysieke ploeg, maar ook voetballend zijn ze goed. We bereiden ons voor zoals altijd. We doen het op dezelfde manier als in de vorige uitwedstrijd tegen AS Monaco."
PSV speelde tegen de nummer 3 van vorig seizoen uit Frankrijk gelijk (1-1) en wist daarna in de return uitschakeling maar net te voorkomen. De Eindhovenaren speelden vier jaar geleden voor het laatst in het hoofdtoernooi van de Champions League, voor de Rangers is dat al twaalf jaar terug.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
1 minuut geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentiniƫ afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
6 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.
8 uur geleden