Van Nistelrooij benadert halve finale Spakenburg-PSV als topduel
EINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Ruud van Nistelrooij wil niets aan het toeval overlaten voor de halve finale van de KNVB-beker bij SV Spakenburg. De coach van de bekerhouder benadert het duel met de amateurclub dinsdag als een topwedstrijd. "Ik vlieg een wedstrijd altijd aan alsof het Champions League of Europa League of een topwedstrijd is. Een halve finale van de KNVB-beker is ook altijd een topwedstrijd. Tegen wie je ook speelt, waar het ook is", zei de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
Spakenburg schakelde onder meer FC Groningen en FC Utrecht uit in de eerdere rondes van het bekertoernooi. "Het is uniek wat ze hebben gepresteerd", vindt ook de PSV-trainer. "Ze pakken uit bij twee eredivisieteams en maken daar zeven goals. Dat is een uitzonderlijke prestatie."
De wedstrijd in de halve finale vindt plaats voor 6300 toeschouwers op Sportpark De Westmaat in de gemeente Bunschoten-Spakenburg. Van Nistelrooij: "Het is een klein stadion waar we spelen. Het heeft alles in zich voor een mooie bekeravond."
De PSV-coach vindt het prima dat mensen denken dat het een makkelijk avondje wordt voor PSV. "Bij een wedstrijd in de halve finale hoort een bepaalde focus en scherpte en agressiviteit waarmee je moet spelen. Daar gaat het voor ons om", zei Van Nistelrooij. "Wij willen naar de finale. En wat daarvoor nodig is, moet op het veld zichtbaar zijn."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
41 minuten geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
5 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
21 uur geleden