Van Nistelrooij benadert halve finale Spakenburg-PSV als topduel
EINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Ruud van Nistelrooij wil niets aan het toeval overlaten voor de halve finale van de KNVB-beker bij SV Spakenburg. De coach van de bekerhouder benadert het duel met de amateurclub dinsdag als een topwedstrijd. "Ik vlieg een wedstrijd altijd aan alsof het Champions League of Europa League of een topwedstrijd is. Een halve finale van de KNVB-beker is ook altijd een topwedstrijd. Tegen wie je ook speelt, waar het ook is", zei de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
Spakenburg schakelde onder meer FC Groningen en FC Utrecht uit in de eerdere rondes van het bekertoernooi. "Het is uniek wat ze hebben gepresteerd", vindt ook de PSV-trainer. "Ze pakken uit bij twee eredivisieteams en maken daar zeven goals. Dat is een uitzonderlijke prestatie."
De wedstrijd in de halve finale vindt plaats voor 6300 toeschouwers op Sportpark De Westmaat in de gemeente Bunschoten-Spakenburg. Van Nistelrooij: "Het is een klein stadion waar we spelen. Het heeft alles in zich voor een mooie bekeravond."
De PSV-coach vindt het prima dat mensen denken dat het een makkelijk avondje wordt voor PSV. "Bij een wedstrijd in de halve finale hoort een bepaalde focus en scherpte en agressiviteit waarmee je moet spelen. Daar gaat het voor ons om", zei Van Nistelrooij. "Wij willen naar de finale. En wat daarvoor nodig is, moet op het veld zichtbaar zijn."
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Rasmus Højlund vervolgt zijn carrière bij Napoli. De 23-jarige aanvaller kwam het afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor de club uit Napels, die de Deen nu definitief overneemt van Manchester United.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de Noor Travis Hernes definitief vastgelegd. De 20-jarige middenvelder werd het afgelopen seizoen al gehuurd van Newcastle United en kwam bij Groningen tot elf optredens, waarvan drie als basisspeler. Groningen heeft de koopoptie in het huurcontract gelicht en de voetballer voor vier jaar vastgelegd.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.
9 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
22 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
1 dag geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
1 dag geleden