Van Nistelrooij als assistent met Oranje naar EK
EINDHOVEN (ANP) - Ruud van Nistelrooij gaat tijdens het EK bondscoach Frank de Boer bij het Nederlands elftal assisteren. Dat vertelde de oud-aanvaller op de nieuwjaarsshow van PSV, de club waar hij volgend seizoen als opvolger van trainer Peter Uneken bij de beloftenploeg aan de slag gaat.
"Ik zou vorig jaar al als assistent van Ronald Koeman met Oranje naar het EK gaan", vertelde de 44-jarige Van Nistelrooij. "Maar dat toernooi is uitgesteld door corona. Nu ga ik komende zomer Frank de Boer en Dwight Lodeweges assisteren. Daar heb ik erg veel zin in."
Volgens Van Nistelrooij is het de bedoeling dat hij in maart al aanschuift bij Oranje, als de duels met Turkije, Letland en Gibraltar in de WK-kwalificatie op het programma staan. "Daar is wel over gesproken. De intentie is om dan de start te maken."
Van Nistelrooij was al eerder assistent van de bondscoaches Guus Hiddink en Danny Blind bij Oranje.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft het eerste punt in de competitiefase van de Europa League binnen. De ploeg van trainer Dick Schreuder kwam in eigen huis tegen het Bulgaarse Levski Sofia dankzij aanvoerder Tjaronn Chery terug van een achterstand en speelde gelijk: 1-1.
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de competitiefase van de Conference League begonnen met een 1-0-overwinning op het Zwitserse FC Thun. De ploeg van trainer John van den Brom maakte in eigen huis na een rode kaart voor de bezoekers in de tweede helft het verschil.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink bezorgde AZ met zijn eerste balcontact een zege op Hapoel Beër Sjeva (2-1) in de Europa League. De spits benutte een strafschop die werd veroorzaakt toen hij nog niet op het veld stond.
10 uur geledenSPLIT (ANP) - Míchel Sánchez vindt dat de nederlaag van Ajax te wijten is aan persoonlijke fouten bij de tegendoelpunten. "Dit soort fouten kun je niet maken", zei de coach van Ajax na de 2-1-nederlaag van zijn elftal bij Hajduk Split tegen Ziggo Sport.
10 uur geledenSPLIT (ANP) - Davy Klaassen vindt dat Ajax na een 2-1-nederlaag bij Hajduk Split "niet in de paniekstand" hoeft te schieten. Dat zei de aanvoerder van Ajax in Split na afloop tegen Ziggo Sport. "Als je niet kunt domineren dan zijn sommige momenten bepalend. Daar ging het mis", zei Klaassen, die voor de gelijkmaker van Ajax tekende in de 53e minuut.
11 uur geledenSPLIT (ANP) - Ajax is slecht begonnen aan de Conference League. De ploeg van de Spaanse coach Míchel Sánchez blameerde zich met een 2-1-nederlaag in een door vuurwerk onderbroken duel met Hajduk Split. Ajax is daarmee nog zonder punten in de competitiefase van het weinig prestigieuze Europese toernooi.
11 uur geledenSPLIT (ANP) - Ajax heeft de eerste wedstrijd in de competitiefase van de Conference League met 2-1 verloren bij HNK Hajduk Split. Het elftal van coach Míchel Sánchez ging in het uitverkochte Poljudstadion ten onder in een duel dat tijdelijk werd stilgelegd nadat de fans van de thuisclub vuurwerk afstaken.
11 uur geleden