Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Nistelrooij: aantal tegendoelpunten moet bij PSV naar beneden

Van Nistelrooij: aantal tegendoelpunten moet bij PSV naar beneden

EINDHOVEN (ANP) - Het is voor PSV zaak komend seizoen minder doelpunten tegen te krijgen. Dat zei trainer Ruud van Nistelrooij maandag tijdens zijn presentatie op sportcomplex De Herdgang. Vorig seizoen incasseerde PSV in de Eredivisie 42 treffers.

"Historisch gezien weet je dat het aantal tegendoelpunten vaak heel belangrijk en beslissend is", zei Van Nistelrooij. "Dan is de vraag: hoe wil je dat gaan voorkomen? Liever niet door met z'n allen voor het doel te gaan liggen. Maar als het moet, moeten we dat ook kunnen beheersen. Soms dwingt een tegenstander je ook terug en dan zul je moeten weten wat je moet doen in je eigen zestienmetergebied en daar buiten. Dat is een superbelangrijk onderdeel dat denk ik wel beter moet. Het is een thema wat aan bod gaat komen in de voorbereiding en door het hele jaar heen."

Van Nistelrooij vertelde verder dat hij iets meer wil investeren in de opbouw. "Dat wil zeggen dat de keuze om met de bal vooruit te gaan, wat meer uitgesteld zal gaan worden. Tot het moment dat het echt heel duidelijk is om naar voren te spelen, en van daaruit te versnellen richting het doel", aldus de coach, die wil zien dat PSV het initiatief neemt in wedstrijden. "Als je bij PSV trainer bent, wil je het liefst zoveel mogelijk dominant voetbal spelen. Dat we de bal hebben en een tegenstander onder druk zetten. Daar moet je op een bepaalde manier op inzetten en trainen."

Van Nistelrooij wil veel van zichzelf als voetballer terugzien in de selectie van PSV. "Wat ik belangrijk vind is dat er een elftal op de been komt waarvan je weet: dit zijn topprofessionals. Karakter, mentaliteit, inzet en strijd moeten de basis zijn waar goed voetbal uit voortkomt. Zo benader ik topsport en zo zal ik de spelers benaderen die er nu zijn. Dat zijn de eisen die ik stel aan topsport bedrijven. Dat is professionalisme. Als iemand er alles aan doet, kan ik niet meer verlangen. Op deze manier kun je een team creëren dat heel sterk kan worden."

Meer uit Voetbal

Real Madrid verder achterop bij Barcelona na verlies tegen Celta

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.

4 uur geleden
Napoli herovert koppositie in Serie A door zege op Juventus

NAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.

4 uur geleden
Voetbalsters Ajax veel te sterk voor FC Utrecht: 8-0

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.

8 uur geleden
Sparta stijgt na winst tegen NAC naar negende plaats

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.

8 uur geleden
Trainer Kruys verlengt contract bij FC Volendam tot medio 2028

VOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.

9 uur geleden
NEC na winst bij FC Volendam op derde plaats Eredivisie

VOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.

10 uur geleden
AZ verspeelt in Eredivisie ook punten tegen Go Ahead Eagles

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.

11 uur geleden