Van Nistelrooij: aantal tegendoelpunten moet bij PSV naar beneden
EINDHOVEN (ANP) - Het is voor PSV zaak komend seizoen minder doelpunten tegen te krijgen. Dat zei trainer Ruud van Nistelrooij maandag tijdens zijn presentatie op sportcomplex De Herdgang. Vorig seizoen incasseerde PSV in de Eredivisie 42 treffers.
"Historisch gezien weet je dat het aantal tegendoelpunten vaak heel belangrijk en beslissend is", zei Van Nistelrooij. "Dan is de vraag: hoe wil je dat gaan voorkomen? Liever niet door met z'n allen voor het doel te gaan liggen. Maar als het moet, moeten we dat ook kunnen beheersen. Soms dwingt een tegenstander je ook terug en dan zul je moeten weten wat je moet doen in je eigen zestienmetergebied en daar buiten. Dat is een superbelangrijk onderdeel dat denk ik wel beter moet. Het is een thema wat aan bod gaat komen in de voorbereiding en door het hele jaar heen."
Van Nistelrooij vertelde verder dat hij iets meer wil investeren in de opbouw. "Dat wil zeggen dat de keuze om met de bal vooruit te gaan, wat meer uitgesteld zal gaan worden. Tot het moment dat het echt heel duidelijk is om naar voren te spelen, en van daaruit te versnellen richting het doel", aldus de coach, die wil zien dat PSV het initiatief neemt in wedstrijden. "Als je bij PSV trainer bent, wil je het liefst zoveel mogelijk dominant voetbal spelen. Dat we de bal hebben en een tegenstander onder druk zetten. Daar moet je op een bepaalde manier op inzetten en trainen."
Van Nistelrooij wil veel van zichzelf als voetballer terugzien in de selectie van PSV. "Wat ik belangrijk vind is dat er een elftal op de been komt waarvan je weet: dit zijn topprofessionals. Karakter, mentaliteit, inzet en strijd moeten de basis zijn waar goed voetbal uit voortkomt. Zo benader ik topsport en zo zal ik de spelers benaderen die er nu zijn. Dat zijn de eisen die ik stel aan topsport bedrijven. Dat is professionalisme. Als iemand er alles aan doet, kan ik niet meer verlangen. Op deze manier kun je een team creëren dat heel sterk kan worden."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. De Noorse aanvaller heeft een basisplaats omdat zijn ploeg veel spelers mist. Aanvoerder Davy Klaassen, Takehiro Tomiyasu, Kian Fitz-Jim en Youri Regeer ontbreken in de selectie van de club uit Amsterdam.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan de derde landstitel op rij alleen in theorie nog mislopen na een zwaarbevochten thuiszege op FC Utrecht: 4-3. De ploeg van trainer Peter Bosz boog aan de hand van uitblinker Ismael Saibari een vroege 2-0-achterstand om in een voorsprong, maar moest in de slotfase de gelijkmaker incasseren van invaller Jesper Karlsson. Couhaib Driouech maakte in de blessuretijd de winnende treffer voor de Eindhovenaren.
2 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Real Madrid heeft in aanloop naar de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Bayern München schade opgelopen in de Spaanse titelstrijd. De nummer 2 van La Liga ging bij Real Mallorca met 2-1 onderuit.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvoerder Jerdy Schouten heeft met veel pijn voortijdig het veld verlaten in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht. De 29-jarige international van het Nederlands elftal leek na een uur spelen in een duel om de bal een knie te verdraaien en bleef op de grond liggen. Schouten ging per brancard met zijn handen voor zijn ogen naar de zijlijn, waarbij hij werd toegezongen door het thuispubliek.
4 uur geledenFREIBURG (ANP) - Bayern München heeft drie dagen voor de eerste wedstrijd in de kwartfinales van de Champions League bij Real Madrid op de valreep gewonnen van SC Freiburg. De koploper van Duitsland draaide in de slotfase van het uitduel een 2-0-achterstand om in een 3-2-zege.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Armando Obispo doet zaterdag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen FC Utrecht in de Eredivisie. De centrale verdediger had een basisplaats, maar kreeg klachten tijdens de warming-up. Yarek Gasiorowski neemt de plaats van Obispo naast aanvoerder Jerdy Schouten in.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de FA Cup. Het elftal van trainer Arne Slot verloor in de kwartfinale met 4-0 bij Manchester City. Liverpool strandde eerder dit seizoen al in de League Cup en staat in de Premier League vijfde. De club doet qua prijzen alleen nog mee in de Champions League, waar woensdag in de kwartfinale de eerste ontmoeting met Paris Saint-Germain wacht.
6 uur geleden