Van Nistelrooij: aantal tegendoelpunten moet bij PSV naar beneden
EINDHOVEN (ANP) - Het is voor PSV zaak komend seizoen minder doelpunten tegen te krijgen. Dat zei trainer Ruud van Nistelrooij maandag tijdens zijn presentatie op sportcomplex De Herdgang. Vorig seizoen incasseerde PSV in de Eredivisie 42 treffers.
"Historisch gezien weet je dat het aantal tegendoelpunten vaak heel belangrijk en beslissend is", zei Van Nistelrooij. "Dan is de vraag: hoe wil je dat gaan voorkomen? Liever niet door met z'n allen voor het doel te gaan liggen. Maar als het moet, moeten we dat ook kunnen beheersen. Soms dwingt een tegenstander je ook terug en dan zul je moeten weten wat je moet doen in je eigen zestienmetergebied en daar buiten. Dat is een superbelangrijk onderdeel dat denk ik wel beter moet. Het is een thema wat aan bod gaat komen in de voorbereiding en door het hele jaar heen."
Van Nistelrooij vertelde verder dat hij iets meer wil investeren in de opbouw. "Dat wil zeggen dat de keuze om met de bal vooruit te gaan, wat meer uitgesteld zal gaan worden. Tot het moment dat het echt heel duidelijk is om naar voren te spelen, en van daaruit te versnellen richting het doel", aldus de coach, die wil zien dat PSV het initiatief neemt in wedstrijden. "Als je bij PSV trainer bent, wil je het liefst zoveel mogelijk dominant voetbal spelen. Dat we de bal hebben en een tegenstander onder druk zetten. Daar moet je op een bepaalde manier op inzetten en trainen."
Van Nistelrooij wil veel van zichzelf als voetballer terugzien in de selectie van PSV. "Wat ik belangrijk vind is dat er een elftal op de been komt waarvan je weet: dit zijn topprofessionals. Karakter, mentaliteit, inzet en strijd moeten de basis zijn waar goed voetbal uit voortkomt. Zo benader ik topsport en zo zal ik de spelers benaderen die er nu zijn. Dat zijn de eisen die ik stel aan topsport bedrijven. Dat is professionalisme. Als iemand er alles aan doet, kan ik niet meer verlangen. Op deze manier kun je een team creëren dat heel sterk kan worden."
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
1 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
3 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
3 uur geleden