Van Nistelrooij: aantal tegendoelpunten moet bij PSV naar beneden
EINDHOVEN (ANP) - Het is voor PSV zaak komend seizoen minder doelpunten tegen te krijgen. Dat zei trainer Ruud van Nistelrooij maandag tijdens zijn presentatie op sportcomplex De Herdgang. Vorig seizoen incasseerde PSV in de Eredivisie 42 treffers.
"Historisch gezien weet je dat het aantal tegendoelpunten vaak heel belangrijk en beslissend is", zei Van Nistelrooij. "Dan is de vraag: hoe wil je dat gaan voorkomen? Liever niet door met z'n allen voor het doel te gaan liggen. Maar als het moet, moeten we dat ook kunnen beheersen. Soms dwingt een tegenstander je ook terug en dan zul je moeten weten wat je moet doen in je eigen zestienmetergebied en daar buiten. Dat is een superbelangrijk onderdeel dat denk ik wel beter moet. Het is een thema wat aan bod gaat komen in de voorbereiding en door het hele jaar heen."
Van Nistelrooij vertelde verder dat hij iets meer wil investeren in de opbouw. "Dat wil zeggen dat de keuze om met de bal vooruit te gaan, wat meer uitgesteld zal gaan worden. Tot het moment dat het echt heel duidelijk is om naar voren te spelen, en van daaruit te versnellen richting het doel", aldus de coach, die wil zien dat PSV het initiatief neemt in wedstrijden. "Als je bij PSV trainer bent, wil je het liefst zoveel mogelijk dominant voetbal spelen. Dat we de bal hebben en een tegenstander onder druk zetten. Daar moet je op een bepaalde manier op inzetten en trainen."
Van Nistelrooij wil veel van zichzelf als voetballer terugzien in de selectie van PSV. "Wat ik belangrijk vind is dat er een elftal op de been komt waarvan je weet: dit zijn topprofessionals. Karakter, mentaliteit, inzet en strijd moeten de basis zijn waar goed voetbal uit voortkomt. Zo benader ik topsport en zo zal ik de spelers benaderen die er nu zijn. Dat zijn de eisen die ik stel aan topsport bedrijven. Dat is professionalisme. Als iemand er alles aan doet, kan ik niet meer verlangen. Op deze manier kun je een team creƫren dat heel sterk kan worden."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
16 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Braziliƫ.
17 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
21 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden