Van Nistelrooij: aantal tegendoelpunten moet bij PSV naar beneden
EINDHOVEN (ANP) - Het is voor PSV zaak komend seizoen minder doelpunten tegen te krijgen. Dat zei trainer Ruud van Nistelrooij maandag tijdens zijn presentatie op sportcomplex De Herdgang. Vorig seizoen incasseerde PSV in de Eredivisie 42 treffers.
"Historisch gezien weet je dat het aantal tegendoelpunten vaak heel belangrijk en beslissend is", zei Van Nistelrooij. "Dan is de vraag: hoe wil je dat gaan voorkomen? Liever niet door met z'n allen voor het doel te gaan liggen. Maar als het moet, moeten we dat ook kunnen beheersen. Soms dwingt een tegenstander je ook terug en dan zul je moeten weten wat je moet doen in je eigen zestienmetergebied en daar buiten. Dat is een superbelangrijk onderdeel dat denk ik wel beter moet. Het is een thema wat aan bod gaat komen in de voorbereiding en door het hele jaar heen."
Van Nistelrooij vertelde verder dat hij iets meer wil investeren in de opbouw. "Dat wil zeggen dat de keuze om met de bal vooruit te gaan, wat meer uitgesteld zal gaan worden. Tot het moment dat het echt heel duidelijk is om naar voren te spelen, en van daaruit te versnellen richting het doel", aldus de coach, die wil zien dat PSV het initiatief neemt in wedstrijden. "Als je bij PSV trainer bent, wil je het liefst zoveel mogelijk dominant voetbal spelen. Dat we de bal hebben en een tegenstander onder druk zetten. Daar moet je op een bepaalde manier op inzetten en trainen."
Van Nistelrooij wil veel van zichzelf als voetballer terugzien in de selectie van PSV. "Wat ik belangrijk vind is dat er een elftal op de been komt waarvan je weet: dit zijn topprofessionals. Karakter, mentaliteit, inzet en strijd moeten de basis zijn waar goed voetbal uit voortkomt. Zo benader ik topsport en zo zal ik de spelers benaderen die er nu zijn. Dat zijn de eisen die ik stel aan topsport bedrijven. Dat is professionalisme. Als iemand er alles aan doet, kan ik niet meer verlangen. Op deze manier kun je een team creëren dat heel sterk kan worden."
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
9 uur geleden