Van Nistelrooij aangesteld als nieuwe trainer van Leicester City
LEICESTER (ANP) - Ruud van Nistelrooij is aangesteld als nieuwe trainer van Leicester City. De 48-jarige oud-international heeft een contract getekend tot de zomer van 2027 bij de nummer 16 van de Premier League.
Van Nistelrooij was tot voor kort assistent-trainer van Erik ten Hag bij Manchester United. Na het ontslag van Ten Hag was Van Nistelrooij enkele weken interim-coach. Hij won drie van zijn vier duels met United, maar moest vertrekken na de aanstelling van de nieuwe Portugese trainer Rúben Amorim.
"Ik ben trots en heb er veel zin in", zei Van Nistelrooij tegen het clubkanaal van Leicester. "Iedereen met wie ik spreek over Leicester City is enthousiast. Ze hebben mooie verhalen over de mensen bij de club, de supporters en natuurlijk is de recente geschiedenis van de club indrukwekkend", aldus de voormalige spits over de verrassende landskampioen van 2016.
Van Nistelrooij, die de ontslagen Steve Cooper opvolgt, begint na de wedstrijd van Leicester bij Brentford op zaterdag aan zijn nieuwe baan. De oud-speler van onder meer PSV, Manchester United en Real Madrid was eerder hoofdcoach bij PSV in het seizoen 2022/2023. Ook was hij assistent-trainer bij het Nederlands elftal.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.
12 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.
14 uur geledenDOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.
19 uur geledenDOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.
21 uur geleden