Van Nistelrooij aangesteld als nieuwe trainer van Leicester City
LEICESTER (ANP) - Ruud van Nistelrooij is aangesteld als nieuwe trainer van Leicester City. De 48-jarige oud-international heeft een contract getekend tot de zomer van 2027 bij de nummer 16 van de Premier League.
Van Nistelrooij was tot voor kort assistent-trainer van Erik ten Hag bij Manchester United. Na het ontslag van Ten Hag was Van Nistelrooij enkele weken interim-coach. Hij won drie van zijn vier duels met United, maar moest vertrekken na de aanstelling van de nieuwe Portugese trainer Rúben Amorim.
"Ik ben trots en heb er veel zin in", zei Van Nistelrooij tegen het clubkanaal van Leicester. "Iedereen met wie ik spreek over Leicester City is enthousiast. Ze hebben mooie verhalen over de mensen bij de club, de supporters en natuurlijk is de recente geschiedenis van de club indrukwekkend", aldus de voormalige spits over de verrassende landskampioen van 2016.
Van Nistelrooij, die de ontslagen Steve Cooper opvolgt, begint na de wedstrijd van Leicester bij Brentford op zaterdag aan zijn nieuwe baan. De oud-speler van onder meer PSV, Manchester United en Real Madrid was eerder hoofdcoach bij PSV in het seizoen 2022/2023. Ook was hij assistent-trainer bij het Nederlands elftal.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jan Plug verruilt Feyenoord op huurbasis voor FC Dordrecht, tot het eind van het seizoen. De 20-jarige verdediger krijgt daar volgens Feyenoord kans op meer speelminuten in het betaalde voetbal. Plug kwam dit seizoen vijf keer in actie in de Eredivisie, waarvan een keer als basisspeler. Ook maakte hij minuten in de Europa League.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en James McConnell zijn definitief uit elkaar. In gezamenlijk overleg is besloten de huurovereenkomst van de speler met Liverpool stop te zetten. McConnell maakte sinds begin januari al geen deel meer uit van de selectie van Ajax.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.
18 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
19 uur geleden