Van Nistelrooij aangesteld als nieuwe trainer van Leicester City
LEICESTER (ANP) - Ruud van Nistelrooij is aangesteld als nieuwe trainer van Leicester City. De 48-jarige oud-international heeft een contract getekend tot de zomer van 2027 bij de nummer 16 van de Premier League.
Van Nistelrooij was tot voor kort assistent-trainer van Erik ten Hag bij Manchester United. Na het ontslag van Ten Hag was Van Nistelrooij enkele weken interim-coach. Hij won drie van zijn vier duels met United, maar moest vertrekken na de aanstelling van de nieuwe Portugese trainer Rúben Amorim.
"Ik ben trots en heb er veel zin in", zei Van Nistelrooij tegen het clubkanaal van Leicester. "Iedereen met wie ik spreek over Leicester City is enthousiast. Ze hebben mooie verhalen over de mensen bij de club, de supporters en natuurlijk is de recente geschiedenis van de club indrukwekkend", aldus de voormalige spits over de verrassende landskampioen van 2016.
Van Nistelrooij, die de ontslagen Steve Cooper opvolgt, begint na de wedstrijd van Leicester bij Brentford op zaterdag aan zijn nieuwe baan. De oud-speler van onder meer PSV, Manchester United en Real Madrid was eerder hoofdcoach bij PSV in het seizoen 2022/2023. Ook was hij assistent-trainer bij het Nederlands elftal.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
2 uur geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
21 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
21 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
22 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
1 dag geleden