Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Nieuwkerk over rapport: heb niemand over de tafel getrokken

Van Nieuwkerk over rapport: heb niemand over de tafel getrokken

HILVERSUM (ANP) - Matthijs van Nieuwkerk heeft "onderschat" wat het rapport van de Commissie-Van Rijn over de werkcultuur bij de NPO los zou maken. Dat schrijft de presentator in een brief aan zijn redactie bij RTL, die wordt gedeeld nadat bekend is gemaakt dat Van Nieuwkerk en RTL hun samenwerking uitstellen.

Zijn oud-werkgever BNNVARA stelt volgens Van Nieuwkerk "publiekelijk en volstrekt ongefundeerd" dat enkele ervaringen uit het rapport op hem van toepassing zijn. "Ik heb nooit iemand over een tafel getrokken, ik heb nooit iemand in zijn gezicht gespuugd, ik heb nooit iemand bij de keel gegrepen of op de grond gewerkt", schrijft hij. "Dat staat allemaal zeer ver van mij af en ik vind de suggestie alleen al verschrikkelijk."

Het rapport werd mede geschreven na berichten van de Volkskrant over wangedrag op de werkvloer bij De Wereld Draait Door (DWDD), dat Van Nieuwkerk presenteerde. Van Nieuwkerk geeft in de brief toe dat hij "verbaal intimiderend" was en "daarbij grenzen overschreden" heeft. "Daar ben ik me nu van bewust en dat spijt me zeer en dat zal ik ook nooit meer laten gebeuren", schrijft hij. Hij vindt het "zeer onaangenaam" dat een volgens hem destijds als wederzijds en evenwichtig beoordeelde relatie nu door de BNNVARA-directie als seksueel grensoverschrijdend wordt veroordeeld.

Reflecteren

BNNVARA ontkent in een reactie dat de omroep heeft gezegd "dat alle incidenten die zijn opgesomd in het rapport kunnen worden toegedicht aan de presentator".

De presentator heeft ruim een jaar de tijd gehad om te reflecteren op de situatie rondom DWDD, schrijft hij. In die tijd zou hij hebben begrepen wat er in het verleden mis is gegaan. Ook had hij het vertrouwen om weer te werken aan nieuwe programma's. Bij RTL hoopte hij "opvolging te kunnen geven" aan de conclusies en aanbevelingen uit het rapport, maar dat "blijkt nu toch te voorbarig", aldus Van Nieuwkerk.

Volgens de presentator zijn RTL en hij samen tot de "spijtige" conclusie gekomen dat hij pas op de plaats moet maken en dat voorbereidingen voor nieuwe programma's tot nader order worden uitgesteld. RTL gaat "in de loop van het jaar" de beoogde samenwerking met Matthijs van Nieuwkerk opnieuw bekijken, zo laat een woordvoerder weten.

Meer uit Binnenland

Republiek verliest zaak om opblaasdino, neemt mascotte wel mee

AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.

1 uur geleden
Parachutist overleden in Rhoon, politie vermoedt ongeval

RHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.

1 uur geleden
Jetten noemt schietpartij 'schokkende gebeurtenis'

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.

3 uur geleden
Steeds meer gebieden met verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.

3 uur geleden
Zes activisten die opstopping op A12 veroorzaakten nog vast

UTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.

5 uur geleden
Weeronline: koningsnacht droog, Koningsdag begint zonnig en fris

HOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.

6 uur geleden
OM verhoogt beloning voor 25 jaar oude moord op vrouw Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.

8 uur geleden