Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Nieuwenhuizen opent kraanwaterdag

Van Nieuwenhuizen opent kraanwaterdag

SCHIEDAM (ANP) - Ruim 200.000 kinderen krijgen woensdag les over kraanwater op de Nationale Kraanwaterdag. Minister van Infrastructuur en Waterstaat Cora van Nieuwenhuizen opent deze themadag op de basisschool de Taaltuin in Schiedam.

Drinkwaterbedrijven vragen hiermee aandacht voor bewust gebruik van kraanwater. Kinderen krijgen behalve lessen ook de kans om te bedenken hoe zij waterverspilling kunnen tegengaan.

Volgens de organisatie van de Kraanwaterdag gaan kinderen al redelijk bewust met water om. 82 procent van de jeugd vindt het belangrijk om slim om te gaan met kraanwater. "Een groot deel van de kinderen zet de kraan uit tijdens het tandenpoetsen." Kort douchen is bij de kinderen minder populair. "Slechts 36 procent doucht vaak zo kort mogelijk, bij volwassenen is dit 79 procent."

Het aantal kinderen dat woensdag meedoet is dit jaar verdubbeld ten opzichte van vorig jaar. Behalve bewustwording van waterverspilling, staat de themadag ook in het teken van kraanwater als gezonde dorstlesser.

Meer uit Binnenland

Jetten bereid om samenwerking landen in koninkrijk aan te passen

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) is bereid om de samenwerkingsafspraken tussen de vier landen binnen het koninkrijk Nederland aan te passen. Tijdens het zevendaagse bezoek van de minister-president aan Sint Maarten, Sint Eustatius, Saba, Bonaire, Aruba en Curaçao zei de minister-president regelmatig dat hij het onderlinge gevoel binnen het koninkrijk wil versterken.

14 minuten geleden
Dode bij schietincident in Vaals

VAALS (ANP) - Bij een schietpartij op de Parklaan in het Limburgse Vaals is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X.

1 uur geleden
Vogelgriep vastgesteld bij pluimveebedrijf in Biddinghuizen

BIDDINGHUIZEN (ANP) - In Biddinghuizen, in de provincie Flevoland, is vogelgriep vastgesteld op een leghennenbedrijf, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een persbericht. Om de verspreiding van het virus te voorkomen, zijn 55.000 kippen uit voorzorg gedood.

1 uur geleden
Overheid Saba: zoektocht naar Nederlandse wandelaar duurt voort

THE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.

4 uur geleden
Noodverordening deel Stadskanaal na uitkomen mishandelingszaak

STADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.

6 uur geleden
Opnieuw anti-azc-protest en veel politie in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.

8 uur geleden
Argentinië doet onderzoek naar hantavirus in vertrekstad Hondius

USHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.

8 uur geleden