Van Nieuwenhuizen opent kraanwaterdag
SCHIEDAM (ANP) - Ruim 200.000 kinderen krijgen woensdag les over kraanwater op de Nationale Kraanwaterdag. Minister van Infrastructuur en Waterstaat Cora van Nieuwenhuizen opent deze themadag op de basisschool de Taaltuin in Schiedam.
Drinkwaterbedrijven vragen hiermee aandacht voor bewust gebruik van kraanwater. Kinderen krijgen behalve lessen ook de kans om te bedenken hoe zij waterverspilling kunnen tegengaan.
Volgens de organisatie van de Kraanwaterdag gaan kinderen al redelijk bewust met water om. 82 procent van de jeugd vindt het belangrijk om slim om te gaan met kraanwater. "Een groot deel van de kinderen zet de kraan uit tijdens het tandenpoetsen." Kort douchen is bij de kinderen minder populair. "Slechts 36 procent doucht vaak zo kort mogelijk, bij volwassenen is dit 79 procent."
Het aantal kinderen dat woensdag meedoet is dit jaar verdubbeld ten opzichte van vorig jaar. Behalve bewustwording van waterverspilling, staat de themadag ook in het teken van kraanwater als gezonde dorstlesser.
Meer uit Binnenland
ROERMOND (ANP) - De 59-jarige Fouzia R. is volgens het Openbaar Ministerie als enige verantwoordelijk voor de gewelddadige dood van haar 14-jarige dochter Nour. Het meisje werd op 20 april doodgestoken in een woning aan de Elzenstraat in het Venlose stadsdeel Blerick. Haar vader geldt niet langer als verdachte, aldus het OM.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Agenten hebben woensdag in een loods aan de Werfweg in Lelystad ongeveer 3000 kilo aan illegaal zwaar vuurwerk in beslag genomen, meldt de politie donderdag. Ook is een 33-jarige man aangehouden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft donderdagmiddag nog geen signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat meldt de instantie in een nieuwe update. "Ook zijn er momenteel geen aanwijzingen dat de beschikbare patches de kwetsbaarheden onvoldoende verhelpen."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Zaandam is veroordeeld tot een week cel en dertig uur taakstraf voor het vernielen van een politievoertuig op maandag in de Amsterdamse wijk Floradorp, meldt het Openbaar Ministerie donderdag. Eerder werd een 22-jarige Amsterdammer al veroordeeld voor vernielingen in Floradorp.
5 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De kans is heel klein dat een mens besmet raakt met het Shamonda-virus, een veeziekte. En als mensen toch worden geïnfecteerd, hebben de meeste mensen voldoende weerstand. "We kunnen niet uitsluiten dat het virus ook mensen kan infecteren, maar we denken dat het risico laag is", zegt viroloog Chantal Reusken van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat de 29-jarige Hajar is omgebracht in een antikraakpand in de Amsterdamse wijk Buitenveldert. Een woordvoerder bevestigde een bericht hierover bij de lokale zender AT5.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) heeft tot nu toe geen meldingen ontvangen van datalekken als gevolg van de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Organisaties zijn wettelijk verplicht het te melden als er een mogelijk datalek is waarbij persoonsgegevens betrokken zijn.
6 uur geleden