Van Nieuwenhuizen opent kraanwaterdag
SCHIEDAM (ANP) - Ruim 200.000 kinderen krijgen woensdag les over kraanwater op de Nationale Kraanwaterdag. Minister van Infrastructuur en Waterstaat Cora van Nieuwenhuizen opent deze themadag op de basisschool de Taaltuin in Schiedam.
Drinkwaterbedrijven vragen hiermee aandacht voor bewust gebruik van kraanwater. Kinderen krijgen behalve lessen ook de kans om te bedenken hoe zij waterverspilling kunnen tegengaan.
Volgens de organisatie van de Kraanwaterdag gaan kinderen al redelijk bewust met water om. 82 procent van de jeugd vindt het belangrijk om slim om te gaan met kraanwater. "Een groot deel van de kinderen zet de kraan uit tijdens het tandenpoetsen." Kort douchen is bij de kinderen minder populair. "Slechts 36 procent doucht vaak zo kort mogelijk, bij volwassenen is dit 79 procent."
Het aantal kinderen dat woensdag meedoet is dit jaar verdubbeld ten opzichte van vorig jaar. Behalve bewustwording van waterverspilling, staat de themadag ook in het teken van kraanwater als gezonde dorstlesser.
Meer uit Binnenland
OUDEWATER (ANP) - Zwemmer Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedentocht beëindigd. Na aanhoudende klachten van buikgriep en bijkomende koorts heeft hij vrijdag besloten definitief te stoppen.
6 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De NS heeft vrijdag 50.000 raceliefhebbers per trein van en naar Zandvoort vervoerd. Dat meldt de vervoerder aan het einde van de eerste van drie racedagen van de Dutch Grand Prix in de kustplaats.
7 uur geledenOOSTRUM (ANP) - Het natuurgebied Boschhuizerbergen bij Venray blijft voorlopig afgesloten, omdat het er na een grote natuurbrand nog niet veilig is. De brand die deze maand woedde, heeft veel bomen beschadigd. Ze kunnen omvallen en er kunnen takken afbreken. Dat melden de gemeente Venray en stichting Het Limburgs Landschap vrijdag.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie deelt later dan gepland nieuwe gevechtskleding uit aan militairen. De vertraging is indirect een gevolg van hitte in Tunesië, staat in documenten die staatssecretaris Derk Boswijk (CDA) met de Tweede Kamer heeft gedeeld. In plaats van in september wordt de kleding naar verwachting in het eerste kwartaal van volgend jaar uitgedeeld aan militairen.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De winning van aardgas in Groningen mag dan in 2023 gestopt zijn, de aardbevingen die erdoor worden veroorzaakt zijn nog niet gestopt. Daarop wijst de Groninger Bodem Beweging. "Het kan nog vele jaren duren voordat de ondergrond tot rust komt", voegt de organisatie eraan toe.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Na de aardbeving van vrijdagochtend bij het Groningse dorp Zandeweer hebben 49 mensen schade doorgegeven. Daarvan kwamen er zestien uit het gebied rond het epicentrum, waar de trilling schade zou kunnen hebben veroorzaakt, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen. Bij twee meldingen ging het om een situatie die "mogelijk acuut onveilig" was.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Talpa heeft besloten alle gebruikers die betaald hadden voor de livestream van de play-offwedstrijd voor de Conference League FC Sion-Ajax te compenseren. Dat heeft Talpa vrijdag bekendgemaakt. Door een technisch probleem bij streamingdienst KIJK konden fans van Ajax donderdagavond de wedstrijd van hun club deels niet via dat platform kijken.
11 uur geleden