Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Nieuwenhuizen in hoger beroep in schadeafhandeling stint

Van Nieuwenhuizen in hoger beroep in schadeafhandeling stint

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Cora van Nieuwenhuizen gaat in hoger beroep in de schadeafhandeling van het stintdrama. Bij het ongeluk met de elektrische bolderkar, die vaak werd gebruikt door scholen en kinderopvangcentra, kwamen in 2018 vier kinderen om het leven. Direct daarna werd de stint van de weg gehaald. Het was een grote kostenpost voor instellingen, die nu ander vervoer moesten regelen.

De rechter oordeelde op 4 maart dit jaar dat de Staat scholen direct een schadevergoeding had moeten aanbieden toen de stint van de weg werd gehaald, maar daar is Van Nieuwenhuizen het niet mee eens. Volgens haar was het nodig voor de veiligheid dat de elektrische bolderkar direct van de weg ging en was er geen tijd om eerst de procedure voor schadevergoeding af te wachten.

Bovendien is ze het oneens met het oordeel van de rechter over een zwaardere versie van de stint. Deze uitvoering, van 1200 watt, is volgens Van Nieuwenhuizen namelijk niet goedgekeurd door het ministerie en had dus nooit de weg op gemogen. Zij vindt het een opgevoerde versie van de stint van 800 watt. Die is wel goedgekeurd.

Raad van State

Maar de rechter ziet de zwaardere versie als hetzelfde voertuig. Als er geen onderscheid wordt gemaakt, krijgen instellingen die de zwaardere stint gebruikten mogelijk ook een schadevergoeding. Krijgt de minister gelijk, dan krijgen mogelijk alleen instellingen die de lichtere, goedgekeurde versie gebruikten compensatie.

De minister wil nu een uitspraak van de Raad van State, de hoogste bestuursrechter in Nederland. Voordat ze schadevergoedingen gaat uitbetalen, wil ze eerst die uitspraak afwachten.

Inmiddels is er een vervanger voor de stint: de BSO-bus. Die werd eind vorig jaar goedgekeurd voor weggebruik. Bestuurders moeten eerst een training volgen voordat ze het voertuig mogen besturen.

Meer uit Binnenland

Meeste bewoners weer terug na brand in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De brand aan de Kelloggplaats in Rotterdam-Ommoord is onder controle. De meeste bewoners van het getroffen appartementencomplex mogen weer terugkeren, nu de brandweer metingen heeft verricht op onder meer koolmonoxide. Enkele mensen kunnen nog niet naar huis omdat hun appartement schade heeft opgelopen, meldt de brandweer.

1 uur geleden
Uitslaande brand aan Kelloggplaats in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In een appartementencomplex aan de Kelloggplaats in Rotterdam is zondagochtend vroeg een uitslaande brand uitgebroken, aldus de veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond. De hulpdiensten zijn massaal uitgerukt. Ook door de rook in het hele pand was het noodzakelijk om extra voertuigen in te zetten.

4 uur geleden
Claude schrok van negatieve reacties na repetitiebeelden

BASEL (ANP) - Claude is geschrokken van de kritiek die hij afgelopen week ontving nadat woensdag de eerste bewegende beelden van zijn songfestivalrepetities naar buiten waren gekomen. Het Nederlandse team was namelijk heel tevreden met de eerste resultaten, zei de zanger zaterdag in de Zwitserse stad Basel tegen het ANP.

13 uur geleden
Criminoloog Wouter Buikhuisen op 91-jarige leeftijd overleden

WARMOND (ANP) - De controversiƫle criminoloog Wouter Buikhuisen is dinsdag op 91-jarige leeftijd in Warmond overleden. Dat meldt zijn uitvaartexecuteur zaterdag.

14 uur geleden
Enkele honderden mensen bij protest voor lagere huren in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Op het Domplein in Utrecht hebben zich zaterdagmiddag enkele honderden mensen verzameld om te demonstreren voor lagere huren. "Huurders en woningzoekenden worden tot de laatste cent uitgebuit en de overheid laat het gewoon toe", stelt de organisatie. "Iedereen wordt geraakt door deze wooncrisis. Nu is het tijd om er iets aan te doen!"

17 uur geleden
Bestuurder scootmobiel overleden na botsing met vrachtwagen

LEMMER (ANP) - In Lemmer is de bestuurder van een scootmobiel overleden na een botsing met een vrachtauto, meldt de politie. Het ongeluk gebeurde rond 13.30 uur op de Plattedijk in de Friese plaats.

17 uur geleden
Arrestaties na schietpartij en achtervolgingen in Amsterdam-Noord

AMSTERDAM (ANP) - Vier mannen zijn vrijdagavond in Amsterdam-Noord aangehouden na een schietpartij op de Disketteweg in Amsterdam-Noord. Rond 19.15 uur klonken daar schoten op straat en meteen reden verdachten weg in twee auto's. Agenten zetten de achtervolging in. Bij het schietincident zelf is niemand gewond geraakt.

19 uur geleden