Van Nieuwenhuizen en transportsector lanceren corona-maatregelen
DEN HAAG (ANP) - De Rijksoverheid heeft samen met de logistiek- en transportsector voorschriften gemaakt die duidelijkheid moeten geven over veilig en gezond doorwerken in deze sector tijdens de coronacrisis. Woensdag lanceert minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur) samen met chauffeurs het protocol en de poster die overal komt te hangen.
Het protocol is voor alle werkgevers, opdrachtgevers, zzp'ers en werknemers binnen de sector. Er moet bijvoorbeeld binnen elk bedrijf een aanspreekpunt worden aangesteld en er moet afstand worden gehouden. Ook worden de cabines van de voertuigen en de toiletten vaker schoongemaakt.
De minister is blij dat de maatregelen er zijn gekomen. "De transportsector werkt vanaf dag 1 in deze periode hard door om het vervoer van belangrijke goederen op gang te houden. Ik heb veel respect voor de chauffeurs die er voor zorgen dat onze spullen bezorgd worden. Het is goed dat alle mensen in het transport nu extra houvast hebben om zo veilig mogelijk te kunnen blijven werken."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De verschillen tussen wat het kabinet en PRO willen met de begroting van komend jaar zijn nog steeds "levensgroot". Dat benadrukte PRO-leider Jesse Klaver meermaals na afloop van het eerste gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver denkt dat de begrotingsonderhandelingen tussen zijn partij en het kabinet "heel ingewikkeld" zullen worden. Hij wil dat de beoogde bezuinigingen op de sociale zekerheid van tafel gaan, maar ziet ook dat bijvoorbeeld de VVD daar heel anders in staat. "Maar dit is onze inzet", zei hij voorafgaand aan zijn gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).
4 uur geledenAPPINGEDAM (ANP) - Dat inwoners van het aardbevingsgebied in Groningen cynisch worden van het jarenlange wachten op herstel van hun huizen, begrijpt premier Rob Jetten wel. Dat zei hij tijdens een werkbezoek aan Zeerijp en Appingedam. "En dit ene bezoekje gaat ook niet het verschil maken."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland schiet België met twee helikopters van Defensie te hulp om te helpen met het blussen van de natuurbrand in het natuurgebied van de Hoge Venen. Dat meldt buitenlandminister Tom Berendsen op X. Het gaat om twee Chinook-transporthelikopters, die met een speciale waterzak (bambi bucket) duizenden liters water tegelijk kunnen scheppen en die boven een brand uitstorten.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Ralf Dekker vervangt Lidewij de Vos als fractievoorzitter van Forum voor Democratie tijdens het zwangerschapsverlof van De Vos. Dat bevestigt hij na een berichtje op X. De Vos meldde eerder dat zij na het zomerreces van de Tweede Kamer met verlof gaat. De Tweede Kamer komt op 1 september terug van het zomerreces.
3 dagen geledenDEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant heeft het voornemen de vergunning van vijf pluimveebedrijven in te trekken, maar "er is nog niets onomkeerbaars gebeurd". Die boodschap gaf gedeputeerde Saskia Boelema (handhaving en vergunningen) vrijdag tijdens de extra vergadering van de Brabantse provinciale politiek over het plan.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Rob Jetten heeft oppositiepartij BBB nog niet uitgenodigd voor gesprekken over de begroting. "Omdat we voor de zomer tot de conclusie kwamen dat het wat minder zin had. Als dat nu wel het geval is, ga ik graag dat gesprek aan", zei hij bij zijn wekelijkse persconferentie. Zonder steun van de BBB heeft de minderheidscoalitie PRO nodig om in de Eerste Kamer tot een meerderheid te komen. Coalitiepartij VVD heeft moeite met samenwerking met de linkse partij.
3 dagen geleden