Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Nieuwenhuizen dringt opnieuw aan op tegengaan drukte Schiphol

Van Nieuwenhuizen dringt opnieuw aan op tegengaan drukte Schiphol

DEN HAAG (ANP) - Minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur) heeft er woensdag opnieuw bij Schiphol en KLM op aangedrongen de reizigersstromen op de luchthaven goed te regelen om drukte te vermijden. De afgelopen dagen had zij daar al contact over gehad naar aanleiding van beelden waarop lange rijen mensen te zien waren. In verband met het coronavirus moeten mensen drukte vermijden, ook al dragen ze een mondkapje.

Dinsdagavond riep de Kamer het kabinet opnieuw op om het gesprek aan te gaan, omdat er nog steeds pieken zijn in aantallen reizigers. Ook premier Mark Rutte toonde zich daarover geïrriteerd. Van Nieuwenhuizen zei voor de NOS-camera dat ze "boos en teleurgesteld" is over de drukte, juist omdat ze al een paar keer contact hierover heeft gehad met de luchthaven en vliegmaatschappijen. Ze vindt het hun verantwoordelijkheid om maatregelen te nemen.

Het kabinet roept mensen al enige tijd op om niet naar het buitenland te gaan voor vakantie. Toch bleken velen dat nog te doen naar landen die op code geel stonden (let op: veiligheidsrisico's). Het ging vooral om Nederlandse eilanden in de Cariben en de Canarische eilanden. Maar sinds woensdag geldt voor de hele wereld een oranje reisadvies, wat betekent dat niet-noodzakelijke reizen worden ontraden.

Vliegverbod

Een groot deel van de Kamer wil dat het kabinet extra maatregelen onderzoekt die ertoe leiden dat mensen echt niet meer naar het buitenland gaan. Als dat niet lukt, komt wat hen betreft een vliegverbod in zicht. Rutte sluit zo'n verbod ook niet uit, als uiterste redmiddel, maar wijst erop dat ook het vrachtverkeer daardoor schade ondervindt.

Directeur Dick Benschop van Schiphol riep in het tv-programma Nieuwsuur reizigers op niet met het vliegtuig op vakantie te gaan. "Er is een duidelijk advies om niet te reizen. Alleen als het noodzakelijk is. Er is ook een oproep aan mensen om dat te volgen en de regels te handhaven" , aldus Benschop.

Meer uit Binnenland

Drie gewonden bij twee steekpartijen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.

1 uur geleden
A4 deels gesloten door fatale aanrijding vlakbij Belgische grens

OSSENDRECHT (ANP) - Bij een aanrijding op de A4 vlakbij de grens met België is een persoon overleden. Dat meldt de politie Zeeland-West-Brabant op X. De snelweg is tussen knooppunt De Markiezaat en Zandvliet in België gedeeltelijk afgesloten. Het viaduct over de A4 in Ossendrecht is ook dicht.

1 uur geleden
Opvolger identificatiedienst iDIN breed te gebruiken in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - De Belgische identificatieapp itsme is vanaf maandag breed te gebruiken in Nederland. De app wordt de opvolger van iDIN, de identificatiedienst waarmee je via je bank kunt inloggen bij verzekeraars, webwinkels en tal van andere organisaties. Mensen die zich ergens willen identificeren met iDIN kunnen dit voortaan ook doen met itsme. Daarvoor moeten ze kiezen voor een speciale optie in het iDIN-menu.

1 uur geleden
Centraal Joods Overleg dreigt met gang naar rechter om Kanye West

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).

12 uur geleden
Code geel in Gelderland en Overijssel om onweersbuien

DE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.

13 uur geleden
Marathon Groningen: 7 lopers onwel door warmte, 2 naar ziekenhuis

GRONINGEN (ANP) - Zeven deelnemers aan de halve marathon in Groningen zijn zondag bevangen door de warmte. Dat meldt Golazo, de organisator van het evenement. Van hen zijn er twee naar het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) gebracht. De andere deelnemers zijn bij de finish behandeld met bijvoorbeeld koeldekens. Uit voorzorg zijn meerdere ambulances opgeroepen. Mogelijk zijn er op de route nog meer mensen onwel geworden.

15 uur geleden
Politie: bedreigingen na bericht over geweld bij arrestatie Zeist

ZEIST (ANP) - De politie heeft op sociale media meerdere bedreigende en beledigende reacties binnengekregen op haar bericht over een aanhouding in Zeist waarbij agenten geweld hebben gebruikt. Het is daarom niet langer mogelijk om te reageren onder dit bericht op Facebook en Instagram, laat een woordvoerder weten. "Kritiek en een gesprek zijn goed en belangrijk, maar alle fatsoensnormen werden overschreden", zegt zij.

15 uur geleden