Van moord verdachte flatspringer: Ik zit vast voor familie
BREDA (ANP) - 'Flatspringer’ Azzedine A. heeft in een getapt telefoongesprek tegen zijn vriendin gezegd: "Ik zit hier voor mijn familie". Het is één van de aanwijzingen die justitie heeft dat A. en zijn maatje Anel B. achter de moord op Bredanaar Soufian Zouagh zitten, zei het Openbaar Ministerie voor de rechtbank in Breda.
Zouagh werd 9 januari 2018 doodgeschoten in een flat in Breda. De politie vond het lijk nadat ze A. en B. achterna zat. De twee vluchtten de flat in en sprongen of vielen daarbij van drie hoog van het balkon. De twee staan woensdag bij de rechtbank in Breda terecht voor de moord.
Justitie heeft ook nog een WhatsApp-gesprek waarvan ze denkt dat het tussen A. en zijn vriendin is. A. zou daarin zeggen Zouagh te willen doden. Als die zou gaan praten, zou de familie van A. namelijk worden gedood.
A. zei woensdag dat hij dat WhatsApp gesprek niet voerde. Hij zei woensdag ook dat hij in de cel zat, omdat hij niet wilde vertellen wie degene is die Zouagh waarschijnlijk wél doodde. "Daarom: ik zit hier voor mijn familie."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, geëist tegen de 58-jarige Amin A. voor het financieren van de terroristische organisatie Hamas. Het OM denkt dat A. tussen 2010 en 2023 ruim 8,4 miljoen euro aan fondsen heeft geworven die bij Hamas terechtkwamen. Hij was betrokken bij een stichting die geld inzamelde voor verschillende liefdadigheidsinstellingen in Gaza, maar volgens justitie ging het geld in veel gevallen direct of indirect naar Hamas.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Terwijl energieprijzen pieken door de Iran-oorlog, organiseren Nederland en Colombia eind deze maand de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen. In het Colombiaanse Santa Marta worden ministers uit zo'n vijftig landen en tal van internationale organisaties en ngo's verwacht. De verwachtingen lopen vooraf flink uiteen.
1 uur geledenBERGENTHEIM (ANP) - De politie doet in het Overijsselse Bergentheim onderzoek naar de dood van meerdere huisdieren. Het gaat om zeven katten en twee honden. Het vermoeden bestaat dat de dieren mogelijk door gif om het leven zijn gekomen.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De politie heeft een 25-jarige man opgepakt voor het mogelijk willen plegen van een terroristische aanslag. De verdachte komt uit Den Bosch en is afgelopen vrijdag aangehouden, meldt het OM dinsdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Landelijke Huisartsen Vereniging adviseert huisartsen die met ChipSoft werken om een melding te doen bij de Autoriteit Persoonsgegevens. De vereniging schrijft op haar website dat dit volgens de AP moet na informatie die de toezichthouder tot nu toe heeft gekregen over de cyberaanval bij het bedrijf.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tot 5,5 jaar cel geëist tegen drie verdachten van de kunstroof uit het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar. De hoogste eis was voor de 35-jarige Bernhard Z. Hij heeft als enige van de drie verdachten geen deal gesloten met het OM. De andere twee, Jan B. (21) en Douglas Chesley W. (37), deden dat wel. Tegen hen eiste het OM 44 maanden cel. In ruil voor deze lagere strafeis hebben zij het grootste deel van de buit terugbezorgd. Het gaat daarbij om de wereldberoemde gouden helm van Cotofenesti en twee gouden armbanden. Een derde armband is vooralsnog spoorloos.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Architect Cees Dam is maandag op 93-jarige leeftijd overleden. Dit heeft Dam & Partners Architecten, waar hij oprichter van was, dinsdag bekendgemaakt. Hij overleed na een kort ziekbed.
2 uur geleden