Van misbruik beschuldigde kardinaal George Pell (81) overleden
ROME (ANP/RTR) - De Australische kardinaal George Pell (81) is dinsdagavond overleden aan complicaties na een heupoperatie. Hij was een van de hoogste functionarissen binnen de Rooms-Katholieke Kerk die werd beschuldigd van seksueel misbruik.
Pell staat er vooral om bekend in 2018 te zijn veroordeeld tot zes jaar cel voor het misbruik van twee koorjongens in de St Patrick's Cathedral in Melbourne, waar hij aartsbisschop was. Het misbruik zou in de jaren negentig hebben plaatsgevonden. De Australiër werd in 2020, na dertien maanden gevangenschap, vrijgesproken. Hij heeft de beschuldigingen altijd ontkend.
Pell werd in 2014 in het Vaticaan minister van Economische Zaken. Vanwege de beschuldigingen legde hij die functie in 2017 neer. Hij verhuisde na zijn vrijspraak naar Rome. De voormalig topfunctionaris werd daarna publiekelijk geprezen door het hoofd van de Rooms-Katholieke Kerk. Pell had na zijn terugkeer nog meerdere ontmoetingen met paus Franciscus en ging ook regelmatig naar diens missen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou zijn medewerkers hebben opgedragen zich voor te bereiden op een langdurige blokkade van Iran. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.
2 uur geledenPRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De voormalige FBI-directeur James Comey is aangeklaagd voor het bedreigen van de Amerikaanse president. Eerder meldden internationale media al dat Comey opnieuw werd vervolgd, maar de precieze aanklacht was toen nog onduidelijk. Tegen Comey is ook een arrestatiebevel uitgevaardigd, meldt CNN.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft uitgehaald naar de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Merz zei maandag dat de VS de oorlog tegen Iran zonder strategie zijn begonnen en dat het land nu vernederd wordt door het Iraanse leiderschap. "Hij weet niet waar hij het over heeft!", schrijft Trump als reactie op zijn Truth Social.
6 uur geleden