Van misbruik beschuldigde kardinaal George Pell (81) overleden
ROME (ANP/RTR) - De Australische kardinaal George Pell (81) is dinsdagavond overleden aan complicaties na een heupoperatie. Hij was een van de hoogste functionarissen binnen de Rooms-Katholieke Kerk die werd beschuldigd van seksueel misbruik.
Pell staat er vooral om bekend in 2018 te zijn veroordeeld tot zes jaar cel voor het misbruik van twee koorjongens in de St Patrick's Cathedral in Melbourne, waar hij aartsbisschop was. Het misbruik zou in de jaren negentig hebben plaatsgevonden. De Australiër werd in 2020, na dertien maanden gevangenschap, vrijgesproken. Hij heeft de beschuldigingen altijd ontkend.
Pell werd in 2014 in het Vaticaan minister van Economische Zaken. Vanwege de beschuldigingen legde hij die functie in 2017 neer. Hij verhuisde na zijn vrijspraak naar Rome. De voormalig topfunctionaris werd daarna publiekelijk geprezen door het hoofd van de Rooms-Katholieke Kerk. Pell had na zijn terugkeer nog meerdere ontmoetingen met paus Franciscus en ging ook regelmatig naar diens missen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro in januari al ruim 1 miljard dollar aan Venezolaanse olie verkocht. In de komende maanden moet daar nog eens circa 5 miljard dollar bijkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Energie Chris Wright in een interview met NBC News.
18 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse publieke omroep gaat de komende jaren flink bezuinigen. De BBC maakte donderdag bekend de kosten over de komende drie jaar met ongeveer 10 procent te verlagen.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar zegt onderdeel te zijn geworden van een lastercampagne in aanloop naar de verkiezingen in april. In een video op sociale media zegt hij dat personen met regeringsbanden voorbereidingen treffen om een sekstape van hem online te zetten. Magyar geldt als de belangrijkste tegenstander van Viktor Orbán en loopt in de meeste peilingen voorop.
3 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse oud-premier Thorbjørn Jagland is aangeklaagd voor "grootschalige corruptie" wegens zijn banden met de Amerikaanse investeerder Jeffrey Epstein. Dat melden onder meer de Noorse publieke omroep en de BBC. Eerder op de dag werden al huiszoekingen verricht in een woning en vakantiewoningen van de oud-premier.
3 uur geledenDHAKA (ANP/RTR/AFP) - De Bangladesh Nationalist Party (BNP) heeft de verkiezingen gewonnen. De partij is bij het tellen van de stemmen niet meer in te halen. Het waren de eerste verkiezingen in Bangladesh sinds premier Sheikh Hasina in 2024 vluchtte na grootschalige protesten in het land.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump heeft bepalend klimaatbeleid teruggedraaid dat onder meer juridische grond gaf aan welke broeikasgassen een gevaar vormen voor mensen en hun leefomgeving. Onder andere methaan en koolstofdioxide werden daarin benoemd als schadelijk voor mensen. Tegelijkertijd wordt wetgeving rond de uitstootregulering van wegvoertuigen ingetrokken.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Op de bijeenkomst van de Defensiecontactgroep voor Oekraïne (UDCG) is donderdag 35 miljard dollar (bijna 30 miljard euro) aan nieuwe militaire hulp voor Oekraïne toegezegd. Dat maakte de Britse minister van Defensie John Healey na afloop bekend. De UDCG is bedoeld om hulp voor Oekraïne in te zamelen en onderling af te stemmen.
6 uur geleden