Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Marwijk weg als bondscoach VAE

Van Marwijk weg als bondscoach VAE

DUBAI (ANP) - Bert van Marwijk fungeert niet langer als bondscoach van Verenigde Arabische Emiraten. Het bestuur van de nationale voetbalbond heeft hem uit zijn functie gezet. De voormalige bondscoach van Oranje werd in maart van dit jaar aangesteld. Hij kreeg als opdracht om het team naar het WK van 2022 in Qatar te leiden, maar boekte in de afgelopen periode niet veel succes.

De ploeg van VAE verloor vorige maand met 1-0 van Vietnam. In oktober was Thailand ook al te sterk (2-1). Met zes punten uit vier wedstrijden staat VAE in groep G van de Aziatische kwalificatiezone op vierde plaats. Vietnam leidt met elf punten. Alleen de poulewinnaar plaatst zich direct voor de volgende ronde. In 1990 deed VAE voor het laatst mee aan het WK.

Eerder deze week ging het team van Van Marwijk ook tegen Qatar onderuit in het toernooi om de Golf Cup (2-4). Daarmee werd VAE uitgeschakeld voor een plek in de halve finales. Het bestuur van de voetbalbond van VAE besloot na die nederlaag afscheid te nemen van Van Marwijk.

Carrière

De 67-jarige trainer was van 2015 tot en met 2017 bondscoach van Saudi-Arabië. Met dat land plaatste hij zich voor het WK van 2018 in Rusland. Op het WK had hij niet de leiding over Saudi-Arabië, maar had hij het Australische team onder zijn hoede. Hij was op de achtergrond ook werkzaam als adviseur bij PSV, waar zijn schoonzoon Mark van Bommel trainer is.

Van 2008 tot 2012 was Van Marwijk bondscoach van Oranje. Op het WK van 2010 eindigde hij met het Nederlands elftal als tweede.

Van Marwijk was in het verleden clubtrainer bij onder meer Feyenoord (2000-2004 en 2007-2008), Borussia Dortmund (2004-2006) en Hamburger SV (2013-2014). Als speler kwam hij uit voor onder meer Go Ahead Eagles en MVV.

Meer uit Voetbal

Nottingham Forest wil tribune vernoemen naar overleden Robertson

NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest wil een tribune van het stadion City Ground vernoemen naar John Robertson. De voormalige buitenspeler overleed afgelopen week op 72-jarige leeftijd. "Ik heb het bestuur geadviseerd om onze held zo te eren", zei clubeigenaar Evangelos Marinakis vlak voor het thuisduel met Manchester City.

6 minuten geleden
Bondscoach Broos (Zuid-Afrika) boos op arbitrage in Afrika Cup

AGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.

3 uur geleden
Manchester United voorlopig vijfde na zege op Newcastle

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.

15 uur geleden
Marokko niet verder dan gelijkspel tegen Mali op Afrika Cup

RABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.

15 uur geleden
Verhuurde aanvaller Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.

17 uur geleden
Doelpunt Salah helpt Egypte aan zege op Zuid-Afrika

AGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.

20 uur geleden
Franse voetbaltrainer Gasset (72) overleden

MONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.

23 uur geleden