Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Marwijk weg als bondscoach VAE

Van Marwijk weg als bondscoach VAE

DUBAI (ANP) - Bert van Marwijk fungeert niet langer als bondscoach van Verenigde Arabische Emiraten. Het bestuur van de nationale voetbalbond heeft hem uit zijn functie gezet. De voormalige bondscoach van Oranje werd in maart van dit jaar aangesteld. Hij kreeg als opdracht om het team naar het WK van 2022 in Qatar te leiden, maar boekte in de afgelopen periode niet veel succes.

De ploeg van VAE verloor vorige maand met 1-0 van Vietnam. In oktober was Thailand ook al te sterk (2-1). Met zes punten uit vier wedstrijden staat VAE in groep G van de Aziatische kwalificatiezone op vierde plaats. Vietnam leidt met elf punten. Alleen de poulewinnaar plaatst zich direct voor de volgende ronde. In 1990 deed VAE voor het laatst mee aan het WK.

Eerder deze week ging het team van Van Marwijk ook tegen Qatar onderuit in het toernooi om de Golf Cup (2-4). Daarmee werd VAE uitgeschakeld voor een plek in de halve finales. Het bestuur van de voetbalbond van VAE besloot na die nederlaag afscheid te nemen van Van Marwijk.

Carrière

De 67-jarige trainer was van 2015 tot en met 2017 bondscoach van Saudi-Arabië. Met dat land plaatste hij zich voor het WK van 2018 in Rusland. Op het WK had hij niet de leiding over Saudi-Arabië, maar had hij het Australische team onder zijn hoede. Hij was op de achtergrond ook werkzaam als adviseur bij PSV, waar zijn schoonzoon Mark van Bommel trainer is.

Van 2008 tot 2012 was Van Marwijk bondscoach van Oranje. Op het WK van 2010 eindigde hij met het Nederlands elftal als tweede.

Van Marwijk was in het verleden clubtrainer bij onder meer Feyenoord (2000-2004 en 2007-2008), Borussia Dortmund (2004-2006) en Hamburger SV (2013-2014). Als speler kwam hij uit voor onder meer Go Ahead Eagles en MVV.

Meer uit Voetbal

Oostenrijk verslaat WK-debutant Jordanië moeizaam op het WK

SAN FRANCISCO (ANP) - Oostenrijk is moeizaam aan het wereldkampioenschap voetbal begonnen. Het elftal van bondscoach Ralf Rangnick, die vorige week zijn contract verlengde tot en met het Europees kampioenschap van 2028, won in de groepsfase met 3-1 van Jordanië. Voor Jordanië is het de eerste deelname aan de mondiale titelstrijd.

3 uur geleden
Zweden vertrouwt ook tegen Oranje op spitsenduo Gyökeres en Isak

HOUSTON (ANP) - Zweden kijkt met vertrouwen uit naar de ontmoeting met het Nederlands elftal van zaterdag op het wereldkampioenschap voetbal. In amper negen maanden tijd heeft cynisme bij de Scandinaviërs plaatsgemaakt voor hoop en enthousiasme. Bondscoach Graham Potter verving in oktober de ontslagen Jon Dahl Tomasson, bereikte via een zijdeur alsnog het WK en vertrouwt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico op zijn twee topspitsen uit de Premier League: Viktor Gyökeres van Arsenal en Alexander Isak van Liverpool.

4 uur geleden
Zelfs Messi kan amper bevatten hoe goed hij aan WK is begonnen

KANSAS CITY (ANP/DPA) - Lionel Messi (38) kan amper bevatten hoe goed hij aan het WK voetbal is begonnen. "Als kind had ik me nooit kunnen voorstellen wat ik allemaal zou gaan meemaken", zei Messi na afloop van Argentinië - Algerije (3-0) in de mixed zone van het Kansas City Stadium.

4 uur geleden
Argentijnse coach Scaloni geëmotioneerd door glansoptreden Messi

KANSAS CITY (ANP) - Het emotioneerde de Argentijnse bondscoach Lionel Scaloni om naar Lionel Messi te kijken. "Messi is 38 jaar. Het is moeilijk uit te leggen. Het emotioneert. Het is ongelooflijk", zei Scaloni na de 3-0-overwinning van Argentinië op Algerije waarin Messi drie keer scoorde.

5 uur geleden
Messi schiet Argentinië met drie treffers naar zege op Algerije

KANSAS CITY (ANP) - Lionel Messi (38) is zijn zesde en laatste WK voetbal sensationeel begonnen. Twintig jaar na zijn WK-debuut in Duitsland maakte de superster alle doelpunten voor Argentinië in de met 3-0 gewonnen eerste groepswedstrijd tegen Algerije. Het uitverkochte Kansas City Stadium juichte Messi massaal toe tijdens de eerste passen van zijn 'Last Dance' in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

6 uur geleden
Messi scoort drie keer en evenaart WK-topscorer Klose

KANSAS CITY (ANP) - Lionel Messi is gedeeld topscorer aller tijden op het wereldkampioenschap voetbal. De 38-jarige Argentijn maakte in de groepswedstrijd tegen Algerije in Kansas City drie doelpunten, een voor de rust en twee erna.

6 uur geleden
Uitblinker Haaland: alle Noren blij, nu kunnen ze feestvieren

FOXBOROUGH (ANP) - Erling Haaland heeft een goed gevoel overgehouden aan de zege van Noorwegen in de eerste groepswedstrijd op het WK tegen Irak (4-1). De 25-jarige topscorer van Manchester City scoorde tweemaal en leverde de assist op het laatste doelpunt van de ingevallen Leo Østigård.

7 uur geleden