Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Marwijk terug als bondscoach Verenigde Arabische Emiraten

Van Marwijk terug als bondscoach Verenigde Arabische Emiraten

DUBAI (ANP) - Bert van Marwijk keert terug als bondscoach van de Verenigde Arabische Emiraten. Dat heeft de voetbalbond van dat land maandag bekendgemaakt. Van Marwijk, die met Oranje in 2010 de WK-finale bereikte, was vorig jaar ook al bondscoach van de golfstaat. Na een vroege uitschakeling op het toernooi om de Golf Cup werd zijn contract in december ontbonden.

Van Marwijk volgt de Colombiaan Jorge Luis Pinto op, die het vijf maanden volhield. Dat was ongeveer net zo lang als zijn voorganger, de Serviër Ivan Jovanovic die was aangetrokken als vervanger van Van Marwijk.

De in Deventer geboren coach vervolgt met zijn nieuwe werkgever in maart de tweede ronde van de WK-kwalificatie. Die lag stil vanwege de coronapandemie. De Verenigde Arabische Emiraten staan vierde in de groep waaruit alleen de nummer 1 zeker is van een plaats in de volgende ronde, Daarin strijden de acht groepswinnaars en de vier beste nummers 2 verder om deelname aan het WK van Qatar. De emiraten hebben 6 punten uit vier duels, koploper Vietnam heeft er 11 uit vijf wedstrijden. Tussen 25 maart en 15 juni volgen thuisduels met Maleisië, Thailand en Vietnam en een uitwedstrijd tegen Indonesië.

Van Marwijk (68) was eerder ook bondscoach van Saoedi-Arabië en Australië en clubcoach bij onder meer Fortuna Sittard, Feyenoord en Borussia Dortmund. Met Oranje verloor hij in 2010 de WK-finale tegen Spanje. Andrés Iniesta besliste het duel in Johannesburg in de verlenging (0-1).

Enkele dagen na zijn afscheid van de emiraten in december volgde ook het ontslag van zijn schoonzoon Mark van Bommel bij PSV. Dat betekende meteen ook het einde van zijn adviseurschap bij de Eindhovenaren. Van Marwijk twijfelde of hij ooit nog als trainer aan de slag zou gaan. "De kans dat ik nog wat ga doen, is gewoon heel erg klein. Ik vind het alleen moeilijk om te zeggen: ik stop er helemaal mee. Dat is zo definitief. Maar als ik nu zou moeten kiezen tussen coach zijn en fulltime opa zijn, dan kies ik voor het tweede", zei hij destijds bij RTL.

Meer uit Voetbal

Timber wint in Champions League met Arsenal, Veerman met Dortmund

PRAAG/DORTMUND (ANP) - Arsenal heeft de derde zege geboekt in de leaguefase van de Champions League. De Engelse kampioen was met 2-1 te sterk bij Slavia Praag. Arsenal staat derde met 10 punten uit vier wedstrijden.

1 uur geleden
Kuijt verslaat Liverpool in laatste duel als coach van Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Dirk Kuijt heeft woensdag in Istanbul zijn laatste wedstrijd als coach van Fenerbahçe met 3-2 gewonnen van Liverpool FC. De 46-jarige oud-voetballer was interim-coach nadat İsmail Kartal vertrok als hoofdtrainer. Fener heeft inmiddels Emre Belözoğlu aangesteld als nieuwe hoofdtrainer.

3 uur geleden
PSV-spits Pepi begint ook tegen Club Brugge op reservebank

EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Ricardo Pepi begint ook in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge in het hoofdtoernooi van de Champions League op de reservebank. De Amerikaanse spits keerde onlangs terug van een blessure en viel zaterdag in het competitieduel met Willem II (7-0-winst) in. PSV-trainer Peter Bosz houdt tegen Brugge echter vast aan het koppel Sven Mijnans als aanvallende middenvelder en Guus Til als spits. Beide spelers mogen onderling van die twee posities wisselen tijdens het duel.

3 uur geleden
Coach Echteld heeft Smit terug in AZ-selectie voor duel met Juve

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld heeft Kees Smit terug in de selectie voor de wedstrijd in de Europa League tegen Juventus. De 20-jarige middenvelder is hersteld van de blessure die hij ruim drie weken geleden bij Jong Oranje opliep, maar kan nog niet starten, zo zei de coach.

3 uur geleden
Extra onderzoek Feyenoord naar vuurwerkschade, club doet aangifte

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoe groot de schade aan het dak van De Kuip is nadat er dinsdagavond vuurwerk van buiten het stadion op werd geschoten. Een woordvoerder van de Rotterdamse club laat weten dat het extra onderzoek vergt om dit precies vast te stellen.

5 uur geleden
FC Twente heeft Weidmann terug tegen Pafos in Conference League

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente-coach John van den Brom kan donderdag in het duel met Pafos FC in de Conference League weer beschikken over Daouda Weidmann. De middenvelder was in de wedstrijd tegen Excelsior geschorst.

7 uur geleden
Brandt niet in Ajax-selectie voor uitduel met FC Midtjylland

AMSTERDAM (ANP) - Julian Brandt komt donderdag niet met Ajax in actie in Denemarken tegen FC Midtjylland. Dat heeft de Amsterdamse club op de eigen website bekendgemaakt. De 30-jarige Duitser raakte zaterdag geblesseerd in het duel met AZ en behoort niet tot de selectie van coach Míchel Sánchez voor de wedstrijd in de Conference League. Ook Sofyan Amrabat moet vanwege een blessure de wedstrijd missen.

9 uur geleden