Van Marwijk moet geduld hebben met WK-kwalificatie emiraten
KUALA LUMPUR (ANP) - Bert van Marwijk moet nog even geduld hebben voordat hij als bondscoach van de Verenigde Arabische Emiraten de WK-kwalificatie vervolgt. De Aziatische voetbalbond AFC heeft vanwege de coronapandemie de eerstkomende duels uit de tweede kwalificatieronde in Azië voor het WK van 2022 in Qatar verplaatst naar juni.
De AFC nam die beslissing vanwege "de reisbeperkingen die momenteel gelden en de isolatiemaatregelen rond het coronavirus". De wedstrijden, die in de afgelopen herfst al niet door konden gaan, zouden eigenlijk vanaf 25 maart worden afgewerkt.
Van Marwijk keerde in december terug als bondscoach van de Verenigde Arabische Emiraten. In 2019 was de voormalig bondscoach van Oranje daar ook al enige tijd in dienst. De emiraten staan vierde in de groep waaruit alleen de nummer 1 zeker is van een plaats in de volgende ronde. Daarin strijden de acht groepswinnaars en de vier beste nummers 2 verder om deelname aan het WK van Qatar. De emiraten hebben 6 punten uit vier duels, koploper Vietnam heeft er 11 uit vijf wedstrijden. In juni volgen thuisduels met Maleisië, Thailand en Vietnam en een uitwedstrijd tegen Indonesië.
Het WK staat in november en december 2022 op de planning in Qatar.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
1 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
4 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
6 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
14 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
14 uur geleden