
Van Marwijk denkt dat hij stopt als coach
HILVERSUM (ANP) - Bert van Marwijk verwacht niet dat hij nog terugkeert als coach in het voetbal. Dat zegt de voormalige bondscoach van het Nederlands elftal in een interview met VTBL. "Ik vind het moeilijk om te zeggen: ik stop. Dat is zo definitief. Maar de kans dat ik nog wat ga doen is heel erg klein."
Vorige week werd Van Marwijk (67) ontslagen als bondscoach van de Verenigde Arabische Emiraten. Dat kwam voor hem onverwacht. Hij was daar sinds maart actief. Van Marwijk: "Als ik nu moet kiezen tussen coach zijn of opa, dan kies ik voor het laatste."
Van Marwijk was van 2015 tot en met 2017 bondscoach van Saudi-Arabië, waarmee hij zich plaatste voor het WK van 2018. Op het WK had hij niet de leiding over Saudi-Arabië, maar over Australië. Hij was op de achtergrond ook adviseur bij PSV, waar zijn schoonzoon Mark van Bommel trainer is.
Successen
Van 2008 tot 2012 was Van Marwijk bondscoach van Oranje. Op het WK van 2010 bereikte hij met Nederland de finale. In het Soccer City van Johannesburg was Spanje destijds te sterk.
Van Marwijk was clubtrainer bij onder meer Feyenoord, Borussia Dortmund en Hamburger SV. Met Feyenoord won hij de UEFA Cup. Als speler kwam Van Marwijk uit voor onder meer Go Ahead Eagles en MVV.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Vitesse heeft het eerste punt gepakt in de Keuken Kampioen Divisie sinds de terugkeer in de competitie. De Arnhemmers van coach Rüdiger Rehm speelden bij RKC Waalwijk met 1-1 gelijk.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vond dat het PSV niet had meegezeten in de eerste wedstrijd in de Champions League, maar hij noemde Union ook de terechte winnaar. "Ik vond ook dat we niet goed genoeg waren. En als je niet goed genoeg bent, moet het meezitten en dat zat het niet", zei de coach bij Ziggo Sport na de teleurstellende nederlaag van 3-1 in eigen huis tegen de Belgische kampioen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman was na de thuisnederlaag van PSV tegen Union in de Champions League (1-3) kritisch op zijn ploeg. "Het leek wel of we bang waren om de bal te vragen. Dan krijg je dat mensen met de bal gaan lopen en dan duurt het allemaal veel te lang. Het was gewoon niet goed vandaag", zei de middenvelder tegen Ziggo Sport.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League op pijnlijke wijze verloren. De Belgische kampioen Union was in Eindhoven met 3-1 te sterk voor het elftal van trainer Peter Bosz.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot heeft woensdag in de eerste wedstrijd in de Champions League tegen Atlético Madrid de beschikking over aanvaller Alexander Isak. De 25-jarige Zweedse spits, die voor 145 miljoen euro overkwam van Newcastle United, zit voor het eerst in de selectie van de Engelse kampioen.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Yarek Gasiorowski begint in de thuiswedstrijd van PSV tegen Union in de Champions League als linksback. Trainer Peter Bosz moet op die positie improviseren, omdat hij met Kiliann Sildillia en Mauro Júnior twee vleugelverdedigers mist. Gasiorowski speelt normaal gesproken in het centrum van de verdediging. Daar staan nu Armando Obispo en Ryan Flamingo. Obispo viel zaterdag in het competitieduel met NEC uit met een hoofdwond, maar is daar dus op tijd van hersteld. Sergiño Dest is de rechtervleugelverdediger.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA gaat clubs die internationals leveren aan deelnemende landen van het WK voetbal van 2026 financieel vergoeden. Daarvoor heeft de FIFA een bedrag van ongeveer 300 miljoen euro gereserveerd. Voor het eerst gaat er ook een vergoeding naar clubs waarvan spelers in het kwalificatietoernooi zijn uitgekomen. Mede daardoor ligt het totale bedrag aanzienlijk hoger dan bij de vorige wereldtitelstrijd, in 2022 in Qatar.
8 uur geleden