Van Marum (BBB) wil 'groot aantal dagen' per week naar Groningen
DEN HAAG (ANP) - Eddie van Marum, de beoogde staatssecretaris die verantwoordelijk wordt voor het Groningse gasdossier, wil "een groot aantal dagen van de week" in de regio zitten. Van Marums voorganger, de afzwaaiende D66'er Hans Vijlbrief, hield ook met enige regelmaat kantoor in Groningen. Hij sprak dan voornamelijk met inwoners uit het bevingsgebied.
BBB'er Van Marum wil dus ook niet louter vanuit Den Haag werken en lijkt zelfs een groter deel van zijn tijd in de regio te willen doorbrengen. "Omdat wij dicht op de instituties zitten die werken in Groningen. Ik denk dat ik dicht op die organisaties moet zitten om zaken op een lijn te krijgen", zei Van Marum, die zelf in het Groningse Niekerk woont, na afloop van zijn hoorzitting door de Tweede Kamer.
De aanstaande bewindsman noemde het in zijn introductie voorafgaand aan het vragenvuur "triest dat het nodig is" om een staatssecretaris te hebben die zich buigt over de gevolgen van mijnbouwactiviteiten.
Meer uit Politiek
WASHINGTON (ANP) - Premier Rob Jetten wil zich niet te bescheiden opstellen tijdens het besloten diner dat de Amerikaanse president Donald Trump maandag geeft voor het koningspaar en waar Jetten bij aanschuift. Het bezoek komt op een moment dat de relatie tussen de VS en Europa gespannen is.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse blokkade van Iran is "onwenselijk", zegt premier Rob Jetten maandag in een gesprek met het ANP. Maar het is een betere manier om de druk op het bewind in Teheran op te voeren "dan de dreigementen die we eerder hebben gezien" van de Amerikanen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 is ook in de Eerste Kamer tegen de asielwetten die nog zijn gemaakt door voormalig asielminister Marjolein Faber (PVV). Daardoor is steun van het CDA nodig om tot een meerderheid te kunnen komen in de Eerste Kamer. Het is nog niet bekend of het CDA de wetten gaat steunen, in de Tweede Kamer deed de partij dat niet.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA staat voortaan als Progressief Nederland (PRO) in de registers voor landelijke en Europese verkiezingen. De Kiesraad heeft geoordeeld dat de nieuwe naam van de fusiepartij voldoet aan de eisen. Dat betekent dat bij nieuwe verkiezingen Progressief Nederland op het stembiljet staat. Ook het nieuwe logo is geregistreerd. Lokale partijen die verwarring vrezen, zijn echter niet van plan hun verzet tegen de nieuwe partijnaam te staken, laat ProVeenendaal desgevraagd weten.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind excuses aanbieden voor de rol die de overheid daarin heeft gespeeld. Ook de afgestane kinderen krijgen excuses. Dat meldt staatssecretaris Claudia van Bruggen (Rechtsbescherming, D66) aan de Tweede Kamer.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz ziet niet voor zich dat Nederland meedoet aan het Amerikaanse plan om scheepvaart van en naar Iran te blokkeren. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde de blokkade in de Straat van Hormuz zondag aan, terwijl tot nu toe Iran de zeestraat zelf heeft afgesloten. Blokkeren zou "averechts" werken, zei de VVD-minister in radioprogramma Sven Op 1.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkiezingsoverwinning van Péter Magyar "markeert een nieuwe stap voor Hongarije en de EU, met hoop op herstel van de democratie, rechtsstaat en Europese samenwerking", schrijft premier Rob Jetten op X. Hij feliciteert de oppositieleider, die volgens eerste tellingen van het Kiesbureau premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat.
1 dag geleden