Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Liere wint Kür met 'on fire' Hermes bij Jumping Amsterdam

Van Liere wint Kür met 'on fire' Hermes bij Jumping Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Dressuuramazone Dinja van Liere heeft bij Jumping Amsterdam met overmacht de Kür gewonnen die meetelt voor de wereldbeker. Ze kreeg voor de proef met haar hengst Hermes in een uitverkochte RAI een recordscore van 87,055 procent van de jury.

De 32-jarige Van Liere was vrijdag ook de beste in de Grand Prix. Ze zette haar dominante optreden voort in de oefening op muziek. De Duitse Isabell Werth (Emilio) eindigde in de Kür als tweede met een waardering van 86,595 procent. De derde plaats was voor de Deense Nanna Skodborg Merrald (Blue Hors Zack) met 85,220 procent.

Het was na Mechelen de tweede zege van dit seizoen voor Van Liere, die vrijwel zeker is van deelname aan de wereldbekerfinale in april in het Amerikaanse Omaha.

On fire

"Ik ben heel, heel blij", zei Van Liere, "Hermes voelde gisteren in de Grand Prix al zo goed. En vandaag was hij echt 'on fire'. Ik ben heel trots dat hij steeds beter wordt. Ik had de score van Isabell gezien en dacht: het gaat niet lukken om die te verbeteren. Maar Hermes was fantastisch, ik kon hem heel fijn rijden en we hadden geen fouten. Het publiek was echt geweldig. Het maakte me echt emotioneel toen ik de baan verliet en ze op de banken stonden. Dat was echt een wauw-gevoel."

Hans Peter Minderhoud (Dream Boy) noteerde de zesde score met 81,970 procent, Emmelie Scholtens (Desperado) reed naar de zevende plaats met 81,640 procent.

Met vertrouwen

Bondscoach Alex van Silfhout was bijzonder verheugd met het optreden van de Nederlanders. "Ik ga met vertrouwen de zomer tegemoet. We hadden hier vijf combinaties aan de start en vier daarvan reden een score boven de 80 procent en één tegen de 80 procent. Dan mogen we op dit moment heel tevreden zijn."

Meer uit Sport

Vijf landen weigeren te spelen tegen Rusland op WK ijshockey

DÜSSELDORF (ANP) - Vijf landen hebben aangegeven niet tegen Rusland te zullen spelen op het wereldkampioenschap ijshockey in 2027. Finland, Zweden, Noorwegen, Denemarken en Letland maakten op die manier duidelijk dat zij het niet eens zijn met de beslissing van het internationale sporttribunaal CAS. Het CAS oordeelde vrijdag dat de internationale ijshockeybond IIHF Rusland weer moest toelaten op internationale toernooien.

1 uur geleden
MotoGP-racer Álex Márquez slaat GP Qatar over na schouderoperatie

MADRID (ANP) - MotoGP-coureur Álex Márquez heeft in een ziekenhuis in Madrid een operatie aan zijn rechtersleutelbeen en linkerhand ondergaan. De ingreep is goed verlopen en "zonder complicaties", meldde de Spaanse wegracer in een bericht op zijn sociale media. De nummer 8 in de WK-stand slaat de komende Grote Prijs van Qatar over om te herstellen. Hij plant zijn rentree in de Grote Prijs van Portugal eind november.

1 uur geleden
Van de Zandschulp strandt in eerste ronde masterstoernooi Parijs

PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld in de eerste ronde van het masterstoernooi van Parijs. De 31-jarige Nederlandse tennisser verloor in drie sets van de Fransman Ugo Humbert: 7-6 (5) 6-7 (9) 6-3.

17 uur geleden
Vollering en Van der Poel gekozen tot wielrenners van het jaar

UTRECHT (ANP) - Demi Vollering en Mathieu van der Poel zijn gekozen tot beste wielrenners van 2026. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez kreeg op het Wielergala in Utrecht de Keetie van Oosten-Hage Trofee uitgereikt. Van der Poel was niet aanwezig op het gala om de Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

20 uur geleden
'Bijgelovige' Antonelli wijst startnummer 1 af en behoudt 12

MEXICO-STAD (ANP) - De kersverse wereldkampioen Kimi Antonelli rijdt volgend jaar niet met startnummer 1 in de Formule 1, maar houdt vast aan zijn vertrouwde startnummer 12. Dat maakte de jonge Italiaan duidelijk na het behalen van de titel in de Grote Prijs van Mexico-Stad. "Ik ben bijgelovig en 1 is nooit een gelukkig getal voor mij geweest. Alle keren dat ik het heb gedragen, ging het extreem slecht", aldus de 20-jarige Italiaan, de jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1.

1 dag geleden
Nummer 17 ADO ontslaat trainer Peter wegens slechte resultaten

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft hoofdtrainer Robin Peter ontslagen. Dat heeft de nummer 17 van de Eredivisie maandag bekendgemaakt. Aanleiding zijn volgens de club "de tegenvallende sportieve resultaten". De 39-jarige Duitser was sinds de zomer van 2025 in dienst bij de club.

1 dag geleden
Verstappen klimt na 'hectische' zege naar tweede plaats in WK

MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen is door zijn overwinning in de Grote Prijs van Mexico-Stad van de vierde naar de tweede plaats geklommen in het kampioenschap. Dat is ook het maximaal haalbare voor de viervoudig wereldkampioen van Red Bull, want de 20-jarige Italiaan Kimi Antonelli verzekerde zich als jongste ooit al van de wereldtitel in de Formule 1. De coureur van Mercedes finishte als derde in Mexico en scoorde daarmee zoveel punten, dat hij in de resterende vier grands prix van dit seizoen niet meer te achterhalen is.

1 dag geleden