Van Klinken wint weer met discus bij Amerikaanse studentenstrijd
EUGENE (ANP) - Jorinde van Klinken heeft met succes haar titel verdedigd bij het discuswerpen op de prestigieuze Amerikaanse studentenkampioenschappen (NCAA Finals). De Nederlandse atlete won namens de universiteit van Arizona het goud met een afstand van 62,16 meter.
Plaats van handeling was de atletiekbaan in Eugene (Oregon), waar volgende maand ook de WK worden gehouden. Van Klinken heeft zich geplaatst voor het discuswerpen en het kogelstoten.
Van Klinken boekte met de discus al haar veertiende overwinning op rij in een college-wedstrijd. Bij het kogelstoten was ze op de tweede plaats geëindigd met een afstand van 18,58 meter. Die finale verloor ze van Adelaide Aquilla, die 19,64 stootte.
De Amerikaanse Abby Steiner stuntte met een toptijd op de 200 meter. De 22-jarige studente van de universiteit van Kentucky spurtte naar de titel in 21,80 seconden, de beste tijd van dit jaar.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.
1 uur geledenBAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
16 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
1 dag geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
1 dag geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
2 dagen geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
2 dagen geleden