Van Klinken wint weer met discus bij Amerikaanse studentenstrijd
EUGENE (ANP) - Jorinde van Klinken heeft met succes haar titel verdedigd bij het discuswerpen op de prestigieuze Amerikaanse studentenkampioenschappen (NCAA Finals). De Nederlandse atlete won namens de universiteit van Arizona het goud met een afstand van 62,16 meter.
Plaats van handeling was de atletiekbaan in Eugene (Oregon), waar volgende maand ook de WK worden gehouden. Van Klinken heeft zich geplaatst voor het discuswerpen en het kogelstoten.
Van Klinken boekte met de discus al haar veertiende overwinning op rij in een college-wedstrijd. Bij het kogelstoten was ze op de tweede plaats geëindigd met een afstand van 18,58 meter. Die finale verloor ze van Adelaide Aquilla, die 19,64 stootte.
De Amerikaanse Abby Steiner stuntte met een toptijd op de 200 meter. De 22-jarige studente van de universiteit van Kentucky spurtte naar de titel in 21,80 seconden, de beste tijd van dit jaar.
Meer uit Sport
BORMIO (ANP) - Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen goud gewonnen op de afdaling. De 24-jarige skiër uit Zwitserland was de snelste op de uitdagende Stelvio-piste in Bormio, met een gemiddeld hellingspercentage van 30,9 en een totaal hoogteverschil van 1010 meter.
35 minuten geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Martina Sablikova heeft zich op de Olympische Spelen in Milaan afgemeld voor de 3000 meter. De 38-jarige Tsjechische kan niet starten wegens ziekte. Sablikova zou in de zesde rit rijden tegen Josie Hofmann uit Duitsland
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Sven Kramer en Ireen Wüst hebben zaterdag het TeamNL Huis in Milaan geopend. De twee veelvoudig olympisch schaatskampioenen deden dat door voor Superstudio Più op een grote rode knop te drukken, waarna confetti de lucht in ging.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg krijgt bij haar bezoek aan Milaan nog meer zin om een deel van de volgende Winterspelen in 2030 naar Nederland te halen. "Ja, dan krijg ik wel de kriebels", vertelt ze in gesprek met het ANP, kort voor de opening van het TeamNL Huis.
2 uur geledenCOLOMBO (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben het eerste duel op het WK T20 verloren. Oranje was dicht bij een stunt tegen Pakistan, maar gaf de wedstrijd in de slotfase alsnog uit handen in Colombo.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam staat zaterdag na haar training ter voorbereiding op de olympische 1000 meter van maandag in Milaan alsnog journalisten te woord. Dat laat een woordvoerder van NOC*NSF weten.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Het schaatspak waarin Joy Beune zaterdagmiddag de 3000 meter schaatst, is direct na de wedstrijd te koop op de online TeamNL-veiling. Dat geldt ook voor de Nederlandse vlag van de openingsceremonie van vrijdag en veel andere wedstrijdattributen op de Winterspelen. Veel Nederlandse sporters zijn enthousiast over de veiling via het online platform van MatchWornShirt, omdat de opbrengst naar de vereniging gaat waar zij zelf als kind ooit begonnen.
4 uur geleden