Van Klinken wint weer met discus bij Amerikaanse studentenstrijd
EUGENE (ANP) - Jorinde van Klinken heeft met succes haar titel verdedigd bij het discuswerpen op de prestigieuze Amerikaanse studentenkampioenschappen (NCAA Finals). De Nederlandse atlete won namens de universiteit van Arizona het goud met een afstand van 62,16 meter.
Plaats van handeling was de atletiekbaan in Eugene (Oregon), waar volgende maand ook de WK worden gehouden. Van Klinken heeft zich geplaatst voor het discuswerpen en het kogelstoten.
Van Klinken boekte met de discus al haar veertiende overwinning op rij in een college-wedstrijd. Bij het kogelstoten was ze op de tweede plaats geëindigd met een afstand van 18,58 meter. Die finale verloor ze van Adelaide Aquilla, die 19,64 stootte.
De Amerikaanse Abby Steiner stuntte met een toptijd op de 200 meter. De 22-jarige studente van de universiteit van Kentucky spurtte naar de titel in 21,80 seconden, de beste tijd van dit jaar.
Meer uit Sport
RABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
23 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
7 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
7 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
16 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
18 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
21 uur geleden