Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van kindermisbruik verdachte oppas vervolgd voor misbruik dieren

Van kindermisbruik verdachte oppas vervolgd voor misbruik dieren

SCHIPHOL (ANP) - De oppas uit de gemeente Schagen die wordt verdacht van misbruik van een oppaskindje van hem, wordt ook vervolgd voor het misbruiken van dieren. Het gaat om een varken en twee honden, maakte het Openbaar Ministerie bekend bij de tweede niet-inhoudelijke zitting in de zaak tegen de 24-jarige Julian F. in de rechtbank bij Schiphol.

Zondag is een hondenbezitter, wiens hond zou zijn misbruikt, aangehouden in Midden-Nederland en zijn hond is in beslag genomen. De man zou zijn huisdier hebben aangeboden aan F. Hij zal apart worden berecht in zijn eigen regio. F. zou ook zijn eigen hond hebben misbruikt.

Het OM heeft besloten om F. ook te vervolgen voor deze seksuele handelingen met dieren. Uit onderzoek naar de chats van de verdachte is volgens de officier van justitie gebleken dat F. jarenlang dwangmatig op zoek was naar seksuele contacten met mannen die dieren houden.

Contacten

"Die vond hij gemakkelijk in heel het land", vertelde de aanklager maandag in de rechtbank. "Zo had hij 273 contacten opgeslagen met het woord boer, 173 met het woord reu, 77 met het woord koe, 35 met het woord paar, 25 met het woord paard, 25 met het woord varken. En hij had 19 contacten opgeslagen met het woord hond."

F. heeft volgens de officier van justitie extreme seksuele fantasieën uitgewisseld met dierenhouders. "Het zorgelijke is dat hij naast particuliere dierenhouders contact met had met professionele dierenhouders, zoals veehouderijen, maneges en dierenfokkerijen in het hele land."

Onderzoek

Het dierenmisbruik wordt apart onderzocht. Als dierenhouders, waaronder mogelijk ook de varkenshouder van het misbruikte varken, worden vervolgd, zullen ook zij worden berecht in hun eigen regio.

De man zal worden opgenomen in het Pieter Baan Centrum voor psychisch onderzoek. Hij stond als op de wachtlijst, maar de opname werd door de nieuwe verdenking opgeschort.

Meer uit Binnenland

Man neergeschoten in centrum Rotterdam, met spoed naar ziekenhuis

ROTTERDAM (ANP) - In het centrum van Rotterdam is zaterdagochtend vroeg een man neergeschoten. Hij is met spoed naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie.

43 minuten geleden
Politie houdt verdachte aan na steekincident in Helmond

HELMOND (ANP) - Twee bewoners zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan het Soesterbergplein in Helmond. Dat meldt de politie op X.

7 uur geleden
Harde kern ADO belooft Den Haag bescherming tegen Gen Z-betogers

DEN HAAG (ANP) - De harde kern van Eredivisieclub ADO Den Haag heeft op Instagram aangekondigd zaterdag de stad te zullen "beschermen" tegen eventueel geweld door de aangekondigde jongerendemonstratie op het Malieveld. Het is onduidelijk wie de initiatiefnemers van het protest zijn.

10 uur geleden
Zeehondencentrum WEC stelt faillissementsaanvraag voorlopig uit

LAUWERSOOG (ANP) - Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) stelt zijn faillissementsaanvraag voorlopig uit. Dat heeft het bestuur van het WEC vrijdagavond bekendgemaakt. Door "overweldigende steun vanuit de samenleving" kan het zeehondencentrum voorlopig doordraaien en rustig zoeken naar "nieuwe mogelijkheden voor de toekomst". De afgelopen drie weken werd 1,3 miljoen euro ingezameld.

11 uur geleden
Doorbraak cold case: man (57) opgepakt voor verkrachting in 1994

SINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft een 57-jarige man uit Helmond aangehouden die ervan wordt verdacht op de vroege avond van 30 mei 1994 een tienermeisje in de Brabantse gemeente Sint-Michielsgestel te hebben verkracht. Daarmee is er een doorbraak in een coldcaseonderzoek.

13 uur geleden
Stationsgebouw Vught verplaatst naar nieuwe plek

VUGHT (ANP) - Het stationsgebouw van Vught is verplaatst naar de nieuwe bestemming, 13,6 meter verder naar het oosten dan waar het gebouw en de kelder oorspronkelijk stonden. Het gebouw is over stalen sporen verschoven, om plaats te maken voor de perrons van het vernieuwde, deels verdiepte station. Dat moet in 2030 klaar zijn.

14 uur geleden
Bezoekster kerstshow Duiven overleden na roltrapincident

DUIVEN (ANP) - Een bezoekster van de kerstshow Santafia van de Intratuin in het Gelderse Duiven, die donderdagmiddag gewond raakte na een val bij de roltrap, is vrijdag overleden. Dat laat de politie weten. De politie gaat na onderzoek uit van een noodlottig ongeval.

14 uur geleden