Van Katwijk wil na 13e plek op WK liever weer van rots springen
DOHA (ANP) - Na haar enigszins teleurstellende dertiende plek op het WK highdiven in Doha richt schoonspringster Ginni van Katwijk haar blik met veel plezier weer op nog spectaculairdere sprongen in het wild. Dat vindt de 38-jarige Noord-Hollandse eigenlijk veel leuker dan de strijd om de wereldtitel vanaf het 20 meterplatform. "Ik snap wel dat het in zo'n gecontroleerde setting moet, maar 'in the wild' is echt supercool."
Van Katwijk wilde met de skyline van Doha op de achtergrond nog goed presteren om voor de extremere wedstrijden van Red Bull in de zomer te worden uitgenodigd. Ze heeft goede hoop dat dat is gelukt. Na haar mislukte eerste sprong van dinsdag, waarvoor ze de negentiende en laagste score kreeg, herstelde Van Katwijk zich met de dertiende plek in de eindrangschikking. "Maar ik hoor in de top 12 en ik had heel graag de top 10 gehaald", aldus de nummer 11 van vorig jaar.
In wedstrijden buiten de officiële toernooien heeft Van Katwijk eigenlijk meer lol. "Ik heb wedstrijden gehad vanaf rotsen, vanaf een waterval en in het meer. Dat geeft me veel meer plezier. Maar daar heb je Red Bull voor. Die zijn iets gekker."
Cruiseschepen
Bij officiële wedstrijden maken mannen het nog iets bonter dan de vrouwen, door vanaf 27 meter met kunstjes het zwembad in te springen. Volgens Van Katwijk is daar maar één reden voor. "Omdat zij nog gekker zijn dan wij. Het hoogste waar ik vanaf ben gesprongen is 22 of 23 meter. En dat was echt hoog. Ik deed het bijna in mijn broek."
De waaghals is nu tot september vrij en hoopt dan haar spectaculaire werk als showvrouw op cruiseschepen op te pakken. De afgelopen jaren woonde ze zo'n tien maanden per jaar op zo'n schip en deed ze tien shows per week, maar haar werkgever staat haar nu niet toe om dit werk te combineren met haar sport. Daarom gaat Van Katwijk zich voorlopig in Florida met haar man richten op trainen. Ze heeft met haar shows genoeg verdiend om voorlopig van te kunnen leven.
Van Katwijk hoopte heel erg dat haar sport olympisch zou worden. "Maar dat is in 2028 in ieder geval nog niet zo. En cricket en flag football wel. Dan denk ik: come on, guys, high diving", aldus de met een Amerikaans accent pratende West-Friezin. "Tegen de tijd dat het olympisch kan worden, denk ik niet dat ik nog spring."
Meer uit Sport
LOENHOUT (ANP/BELGA) - Veldrijder Joris Nieuwenhuis neemt maandag deel aan de Azencross in het Belgische Loenhout, een wedstrijd om de X2O-trofee. Hij kondigde zaterdag nog een pauze aan vanwege knieklachten. De Nederlander van Ridley Racing Team laat zondag de wereldbekercross van Dendermonde wel schieten.
25 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
19 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
1 dag geleden