Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Kalmthout verlengt contract bij raceteam Ed Carpenter

Van Kalmthout verlengt contract bij raceteam Ed Carpenter

NASHVILLE (ANP) - De Nederlandse autocoureur Rinus 'VeeKay' van Kalmthout heeft zijn contract bij het team van Ed Carpenter met meerdere jaren verlengd. De 21-jarige Hoofddorper, die in de Verenigde Staten vooral bekend is als VeeKay, rijdt sinds 2020 in de IndyCar Series voor Ed Carpenter Racing. Hij boekte vorig jaar zijn eerste en vooralsnog enige zege in de populaire Amerikaanse raceklasse.

"Ik ben heel blij dat ik doorga bij dit team, in wat mijn vierde jaar in de IndyCar Series wordt", aldus Van Kalmthout. "Ed Carpenter heeft me deze kans gegeven en zorgt ervoor dat ik steeds weer mijn talenten kan laten zien in deze auto. We worden ieder seizoen beter en dat hopen we door te zetten in 2023."

De Nederlander werd in zijn eerste seizoen uitgeroepen tot nieuwkomer (rookie) van het jaar. Vorig jaar won Van Kalmthout de GMR Grand Prix in Indianapolis. Enkele weken daarna reed VeeKay in de Indy 500 een tijdje aan de leiding, maar hij eindigde uiteindelijk als achtste op de beroemde 'Oval' van Indianapolis. Dit jaar viel hij uit, nadat hij net als vorig jaar vanaf de derde plek was gestart.

Carpenter, die zelf ook voor zijn eigen team rijdt, omschrijft de Nederlander als "een extreem veelzijdige en getalenteerde coureur". De Amerikaan hoopt dat VeeKay meer races kan gaan winnen en zelfs voor het kampioenschap kan gaan.

Meer uit Sport

Vollering moest diep gaan voor zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."

31 minuten geleden
Vollering voegt zich in rijtje Nederlandse winnaars in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.

34 minuten geleden
Vollering wint voor het eerst Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.

1 uur geleden
Van der Poel kan leven met plek twee achter 'fenomeen' Pogacar

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."

1 uur geleden
Pogacar vervolgt recordjacht met winst in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.

1 uur geleden
Pogacar wint zijn derde Ronde van Vlaanderen, Van der Poel tweede

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer de Ronde van Vlaanderen gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië kwam alleen over de eindstreep in Oudenaarde nadat hij zijn concurrenten een voor een van zich had afgeschud. Mathieu van der Poel werd tweede, de derde plaats was voor Remco Evenepoel.

2 uur geleden
Wielrenners die in Ronde van Vlaanderen door rood reden vervolgd

OUDENAARDE (ANP/Belga) - De wielrenners die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen het rode licht van een spoorwegovergang negeerden, worden strafrechtelijk vervolgd. Dat meldt het Belgische persbureau Belga op basis van de openbaar aanklager van de provincie Oost-Vlaanderen. Het gaat om enkele tientallen renners.

3 uur geleden