Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Kalmthout vanaf pole naar derde plek in IndyCar Alabama

Van Kalmthout vanaf pole naar derde plek in IndyCar Alabama

BIRMINGHAM (ANP) - Autocoureur Rinus van Kalmthout heeft zijn vierde podiumplek behaald in de Amerikaanse IndyCar. De 21-jarige Hoofddorper eindigde in zijn Chevrolet van Ed Carpenter Racing als derde in de Grand Prix van Alabama. Het is zijn beste resultaat van dit seizoen.

Van Kalmthout, die in de VS racet onder de naam Veekay, startte de race van poleposition. Het was de tweede keer in zijn nog relatief korte carrière in de IndyCar dat hij op de eerste startplek stond. Hij reed 62 van de 90 ronden aan de leiding. Toen ging Pato O'Ward hem voorbij. Dat gebeurde kort na de tweede pitstop, toen de Mexicaan duidelijk betere grip had op zijn verse banden dan Veekay. Enkele ronden later haalde de Spanjaard Alex Palou hem ook nog in. Die profiteerde optimaal van een snelle bandenwissel en schoof tussen O'Ward en Veekay terug op de baan.

De derde plaats was uiteindelijk het hoogst haalbaar voor de Nederlander, want hij zag in de laatste 20 ronden de achterstand op O'Ward en Palou geleidelijk groter worden. O'Ward won de race voor Palou, die zijn leidende positie in het kampioenschap verstevigde. Veekay is na vier races de nummer zeven in de tussenstand.

"Die tweede pitstop was goed, want ik bleef O'Ward voor. Maar daarna bleef ik maar in mijn spiegels kijken en vergat ik dat ik vooral zelf moest blijven pushen", zei Veekay kort na de race. "Ik reed te behoudend en dat is helemaal mijn eigen fout. Ik baal er behoorlijk van dat ik de overwinning weggeef."

Meer uit Sport

Formule 1 keert in 2027 en 2028 terug naar Portugal

LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.

6 uur geleden
ATP voert in 2026 ook hitteregels in voor tennissers

LONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.

6 uur geleden
Darter Van Duijvenbode knokt zich naar tweede ronde op WK 

LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.

17 uur geleden
Inschrijving voor goedkope tickets LA 2028 opent op 14 januari

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.

21 uur geleden
Oud-winnaar Auger-Aliassime weer naar tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.

1 dag geleden
Veldrijder Van der Poel treft rivaal Van Aert in Antwerpen

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.

1 dag geleden
Handballers met combinatie van talenten en ervaren spelers op EK

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.

1 dag geleden