Van Kalmthout vanaf pole naar derde plek in IndyCar Alabama
BIRMINGHAM (ANP) - Autocoureur Rinus van Kalmthout heeft zijn vierde podiumplek behaald in de Amerikaanse IndyCar. De 21-jarige Hoofddorper eindigde in zijn Chevrolet van Ed Carpenter Racing als derde in de Grand Prix van Alabama. Het is zijn beste resultaat van dit seizoen.
Van Kalmthout, die in de VS racet onder de naam Veekay, startte de race van poleposition. Het was de tweede keer in zijn nog relatief korte carrière in de IndyCar dat hij op de eerste startplek stond. Hij reed 62 van de 90 ronden aan de leiding. Toen ging Pato O'Ward hem voorbij. Dat gebeurde kort na de tweede pitstop, toen de Mexicaan duidelijk betere grip had op zijn verse banden dan Veekay. Enkele ronden later haalde de Spanjaard Alex Palou hem ook nog in. Die profiteerde optimaal van een snelle bandenwissel en schoof tussen O'Ward en Veekay terug op de baan.
De derde plaats was uiteindelijk het hoogst haalbaar voor de Nederlander, want hij zag in de laatste 20 ronden de achterstand op O'Ward en Palou geleidelijk groter worden. O'Ward won de race voor Palou, die zijn leidende positie in het kampioenschap verstevigde. Veekay is na vier races de nummer zeven in de tussenstand.
"Die tweede pitstop was goed, want ik bleef O'Ward voor. Maar daarna bleef ik maar in mijn spiegels kijken en vergat ik dat ik vooral zelf moest blijven pushen", zei Veekay kort na de race. "Ik reed te behoudend en dat is helemaal mijn eigen fout. Ik baal er behoorlijk van dat ik de overwinning weggeef."
Meer uit Sport
SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
1 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
3 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
6 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
22 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
23 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
1 dag geleden