Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Huffelen: vluchtelingenopvang Curaçao niet houdbaar

Van Huffelen: vluchtelingenopvang Curaçao niet houdbaar

DEN HAAG (ANP) - De opvang van Venezolaanse vluchtelingen op Curaçao laat te wensen over en is op termijn niet langer houdbaar, zegt staatssecretaris Alexandra van Huffelen (Koninkrijksrelaties) in een debat. Ze roept de regering van Curaçao op de omstandigheden voor de vluchtelingen te verbeteren en de mensenrechten te respecteren.

Mensenrechtenorganisatie Amnesty International concludeerde vorig jaar dat Venezolanen op Curaçao worden mishandeld en teruggestuurd naar hun thuisland, terwijl ze daar mogelijk gevaar lopen. Ook zouden gezinsleden van elkaar worden gescheiden. De organisatie riep Nederland op zich meer in te zetten voor de mensenrechten van de vluchtelingen.

Van Huffelen vindt dat Curaçao moet gaan investeren in betere huisvesting en moet zorgen voor voldoende personeel, dagbesteding voor de vluchtelingen en toegang tot advocaten en bezoek. Ook vraagt ze het land om Amnesty toegang te verlenen tot de barakken waar de vluchtelingen worden opgevangen. Binnenkort gaat Amnesty naar Curaçao voor verder onderzoek.

Volgens de staatssecretaris is het probleem groot en is het einde van de vluchtelingenstroom niet direct in zicht. Volgens Amnesty zijn al bijna zes miljoen Venezolanen gevlucht voor de humanitaire crisis in hun thuisland. Venezuela, onder leiding van de uiterst linkse president Nicolas Maduro, gaat gebukt onder een grote economische crisis en tekorten. Curaçao ligt op ongeveer 70 kilometer van de kust van Venezuela.

Meer uit Binnenland

Man dringt huizen Sint-Michielsgestel binnen en wurgt vrouw

SINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.

32 minuten geleden
Minder meldingen wolvenaanvallen op vee in eerste drie maanden

DEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.

4 uur geleden
Problemen met spoor rond Den Bosch verholpen

DEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.

6 uur geleden
Schot gelost bij aanhouding in Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.

9 uur geleden
Explosie bij pand Christenen voor Israël in Nijkerk

NIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.

9 uur geleden
Bezetters Universiteit Maastricht weer vrij

MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.

16 uur geleden
Voor ontvoering Insiya veroordeelde man gearresteerd in Letland

RIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.

21 uur geleden