Van Huffelen: vluchtelingenopvang Curaçao niet houdbaar
DEN HAAG (ANP) - De opvang van Venezolaanse vluchtelingen op Curaçao laat te wensen over en is op termijn niet langer houdbaar, zegt staatssecretaris Alexandra van Huffelen (Koninkrijksrelaties) in een debat. Ze roept de regering van Curaçao op de omstandigheden voor de vluchtelingen te verbeteren en de mensenrechten te respecteren.
Mensenrechtenorganisatie Amnesty International concludeerde vorig jaar dat Venezolanen op Curaçao worden mishandeld en teruggestuurd naar hun thuisland, terwijl ze daar mogelijk gevaar lopen. Ook zouden gezinsleden van elkaar worden gescheiden. De organisatie riep Nederland op zich meer in te zetten voor de mensenrechten van de vluchtelingen.
Van Huffelen vindt dat Curaçao moet gaan investeren in betere huisvesting en moet zorgen voor voldoende personeel, dagbesteding voor de vluchtelingen en toegang tot advocaten en bezoek. Ook vraagt ze het land om Amnesty toegang te verlenen tot de barakken waar de vluchtelingen worden opgevangen. Binnenkort gaat Amnesty naar Curaçao voor verder onderzoek.
Volgens de staatssecretaris is het probleem groot en is het einde van de vluchtelingenstroom niet direct in zicht. Volgens Amnesty zijn al bijna zes miljoen Venezolanen gevlucht voor de humanitaire crisis in hun thuisland. Venezuela, onder leiding van de uiterst linkse president Nicolas Maduro, gaat gebukt onder een grote economische crisis en tekorten. Curaçao ligt op ongeveer 70 kilometer van de kust van Venezuela.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.
2 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.
6 uur geleden