Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Huffelen tegen eilanden: sta homohuwelijk of partnerschap toe

Van Huffelen tegen eilanden: sta homohuwelijk of partnerschap toe

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Alexandra van Huffelen (Koninkrijksrelaties) vindt samen met de Tweede Kamer dat partners van het zelfde geslacht moeten kunnen trouwen op Curaçao, Sint Maarten en Aruba. Ze gaat hierover in gesprek en vindt dat deze eilanden op zijn minst een alternatief moeten bieden, bijvoorbeeld in de vorm van een geregistreerd partnerschap. Op Aruba kan dit al.

De landen in het Koninkrijk zijn vorig jaar op de vingers getikt door de rechter, die oordeelde dat het homohuwelijk hier mogelijk moet zijn. Maar de eilanden zijn in cassatie gegaan bij de hoogste rechter.

Het gesprek met de eilanden is volgens de staatssecretaris niet vrijblijvend. "Uit het oogpunt van het borgen van de mensenrechten, waar het Koninkrijk voor verantwoordelijk is, vind ik wel dat de landen zich op zijn minst moeten houden aan de verplichting om een alternatief voor het huwelijk voor partners van gelijk geslacht te bieden", zegt ze via haar woordvoerder. Het geregistreerd partnerschap zou zo'n alternatief kunnen zijn.

Op de Caribische eilanden is de maatschappelijke discussie over partners van hetzelfde geslacht "nog niet zover" als in Nederland, ziet Van Huffelen. Ze vindt dat het in het Koninkrijk niet moet uitmaken "van wie je houdt en met wie je wilt trouwen".

Vrijdag schreef RTL Nieuws dat een meerderheid van de Tweede Kamer vindt dat Curaçao, Aruba en Sint Maarten hun verzet tegen het homohuwelijk moeten staken. Daarmee doelen ze op de cassatie die zal worden behandeld door de Hoge Raad in Nederland. De Kamer wil ook dat de staatssecretaris hun boodschap neerlegt bij de eilanden.

Meer uit Binnenland

Curaçaose minister: Geen sprake van annuleringen in toerisme

WILLEMSTAD (ANP) - Volgens de minister van Economische Ontwikkeling van Curaçao, Roderick Middelhof, vinden er geen annuleringen van reserveringen op het eiland plaats. "Noch van vluchten richting Curaçao, noch bij hotels." Curaçao heeft te maken met militaire spanning tussen Amerika en Venezuela en had onlangs twee incidenten van bijna-botsingen in het luchtruim. Ook besloot een cruiseschip het eiland te mijden.

6 uur geleden
Musicus en componist Tonny Eyk overleden op 85-jarige leeftijd

BADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.

13 uur geleden
Burgemeester Halsema over Van Manen: dans verliest een icoon

AMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.

15 uur geleden
Eis 20 jaar cel en tbs voor verkrachten en doden 75-jarige vrouw

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.

16 uur geleden
Meer meldingen van misstanden in het onderwijs

DEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.

17 uur geleden
Quincy Promes blijft in cel, hof wijst verzoek om vrijlating af

AMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.

18 uur geleden
Kindertelefoon meest gebeld over vrije tijd en seksualiteit

UTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.

18 uur geleden