Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Huffelen tegen eilanden: sta homohuwelijk of partnerschap toe

Van Huffelen tegen eilanden: sta homohuwelijk of partnerschap toe

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Alexandra van Huffelen (Koninkrijksrelaties) vindt samen met de Tweede Kamer dat partners van het zelfde geslacht moeten kunnen trouwen op Curaçao, Sint Maarten en Aruba. Ze gaat hierover in gesprek en vindt dat deze eilanden op zijn minst een alternatief moeten bieden, bijvoorbeeld in de vorm van een geregistreerd partnerschap. Op Aruba kan dit al.

De landen in het Koninkrijk zijn vorig jaar op de vingers getikt door de rechter, die oordeelde dat het homohuwelijk hier mogelijk moet zijn. Maar de eilanden zijn in cassatie gegaan bij de hoogste rechter.

Het gesprek met de eilanden is volgens de staatssecretaris niet vrijblijvend. "Uit het oogpunt van het borgen van de mensenrechten, waar het Koninkrijk voor verantwoordelijk is, vind ik wel dat de landen zich op zijn minst moeten houden aan de verplichting om een alternatief voor het huwelijk voor partners van gelijk geslacht te bieden", zegt ze via haar woordvoerder. Het geregistreerd partnerschap zou zo'n alternatief kunnen zijn.

Op de Caribische eilanden is de maatschappelijke discussie over partners van hetzelfde geslacht "nog niet zover" als in Nederland, ziet Van Huffelen. Ze vindt dat het in het Koninkrijk niet moet uitmaken "van wie je houdt en met wie je wilt trouwen".

Vrijdag schreef RTL Nieuws dat een meerderheid van de Tweede Kamer vindt dat Curaçao, Aruba en Sint Maarten hun verzet tegen het homohuwelijk moeten staken. Daarmee doelen ze op de cassatie die zal worden behandeld door de Hoge Raad in Nederland. De Kamer wil ook dat de staatssecretaris hun boodschap neerlegt bij de eilanden.

Meer uit Binnenland

Politie betrapt daders van plofkraak in Vlaardingen op heterdaad

VLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.

1 uur geleden
Auto rijdt woning in Kerkrade binnen, twee gewonden

KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.

4 uur geleden
Voetganger overleden bij aanrijding met tram in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.

6 uur geleden
IND gaat openstaande asielaanvragen systematischer oppakken

DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.

13 uur geleden
Oud-NCTV: lobby had steeds meer invloed op maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

14 uur geleden
Jetten: voor zomer Benelux-plan landen sneller EU in te trekken

TIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.

15 uur geleden
Meer nodig om miljardentekort woningcorporaties op te lossen

DEN HAAG (ANP) - Meer maatregelen zijn nodig om het miljardentekort van woningcorporaties op te lossen, meldt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan van Volkshuisvesting. Ze heeft enkele coalitieplannen doorgerekend om de bijna 20 miljard euro op te brengen die corporaties nog nodig hebben voor woningbouw en verduurzaming. Daaruit blijkt dat de maatregelen het tekort alleen "in theorie" oplossen.

16 uur geleden