Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Huffelen over petitie: wij delen de zorgen over AI

Van Huffelen over petitie: wij delen de zorgen over AI

DEN HAAG (ANP) - De zorgen die oud-politici, wetenschappers en schrijvers uiten in een petitie over kunstmatige intelligentie (AI) worden gedeeld door staatssecretaris Alexandra van Huffelen (Digitalisering). In een debat over digitale zaken zegt de bewindsvrouw dat het kabinet een "belangrijke rol" speelt bij onderhandelingen over Europese wetgeving hierover. Verschillende Kamerleden klagen net als de opstellers van de petitie dat het Nederlandse beleid op dit gebied nog weinig concreet is.

De staatssecretaris denkt dat de kunstmatige intelligentie verordening (AI Act) waar het Europees Parlement woensdag over stemt voor meer duidelijkheid zal zorgen. Zodra de wet is goedgekeurd in Europa wil ze deze zo snel mogelijk invoeren in Nederland. Ook de indieners van de petitie vinden dat er haast moet worden gemaakt met de verordening.

Danai van Weerdenburg (PVV) en Queeny Rajkowski (VVD) hebben namens de Tweede Kamer het beleid op het gebied van kunstmatige intelligentie doorgelicht. Hun conclusie is "even simpel als verdrietig", zegt Van Weerdenburg. De Tweede Kamer kan volgens de parlementariërs het kabinet op dit onderwerp moeilijk controleren omdat het overzicht ontbreekt. Het is onduidelijk wat het kabinet op dit gebied doet en wat de doelen zijn, vinden ze.

'Randvoorwaarden'

De oproep in de petitie om controle te nemen over ontwikkelingen omtrent AI is behalve aan het kabinet ook gericht aan de Tweede Kamer. Dat laatste is niet terecht, zegt Renske Leijten (SP) voor aanvang van het debat. De Kamer debatteert namelijk al geruime tijd over de kansen en gevaren van kunstmatige intelligentie, zegt het Kamerlid. "Het is vooral de regering die hier niet serieus op reageert."

Kunstmatige intelligentie biedt volgens Van Huffelen veel kansen, bijvoorbeeld in de zorg en het onderwijs. Maar de technologie moet wel aan een aantal "randvoorwaarden" voldoen, bijvoorbeeld op het gebied van privacy, transparantie en discriminatie.

Meer uit Politiek

Bontenbal wil gesprek EU en VS over exitstrategie uit Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet aandringen op een gesprek tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten over de oorlog die het laatstgenoemde land met Israël voert tegen Iran, vindt CDA-leider Henri Bontenbal. Dat zal moeten gaan over een exitstrategie uit de oorlog, wat de doelstellingen zijn en hoe perspectief kan worden geboden aan de Iraanse bevolking.

44 minuten geleden
GroenLinks-PvdA wil niet betrokken worden bij oorlog in Iran

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet niet betrokken worden bij de oorlog in Iran, aldus Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) in een Kamerdebat over het conflict. "Loop niet achter Netanyahu en Trump aan."

1 uur geleden
DENK, SP en PvdD vragen om 'rode lijn' tegen VS en Israël om Iran

DEN HAAG (ANP) - DENK, SP en Partij voor de Dieren vinden dat het kabinet een "rode lijn" moet trekken tegen de VS en Israël vanwege de oorlog die de landen zijn begonnen tegen Iran. Stephan van Baarle van DENK opende het Kamerdebat over de oorlog door te stellen dat de Amerikaanse president Donald Trump het "internationaal recht bij het grofvuil" heeft gezet. Hij vindt de reactie van Nederland en uit de Tweede Kamer "echt schrikbarend".

1 uur geleden
Ruime meerderheid Kamer kan leven met inzet marineschip Evertsen

DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de Tweede Kamer steunt het besluit van het kabinet om het marineschip Zr. Ms. Evertsen naar het oosten van de Middellandse Zee te sturen voor een defensieve missie om Cyprus en NAVO-bondgenoten te beschermen. Dat bleek woensdag tijdens een debat in de Tweede Kamer.

19 uur geleden
D66 deelt zorgen oppositie over gevolgen WIA-bezuinigingen

DEN HAAG (ANP) - D66 deelt de zorgen van veel oppositiepartijen over de gevolgen van de voorgenomen bezuinigingen op de sociale zekerheid voor met name gehandicapten en chronisch zieken. De partij werd daar hard op aangevallen in een Kamerdebat over de begroting van het ministerie van Sociale Zaken.

1 dag geleden
Ipsos: lokale partijen gaan winnen bij gemeenteraadsverkiezingen

AMSTERDAM (ANP) - Bij de komende gemeenteraadsverkiezingen komen de lokale partijen weer als grootste uit de bus, verwacht onderzoeksbureau Ipsos I&O. Van de landelijke partijen maakt GroenLinks-PvdA kans om de grootste te worden, denkt het bureau.

1 dag geleden
BBB stapt in Europarlement over naar rechtsere partijgroep Meloni

STRAATSBURG (ANP) - De BBB stapt in het Europees Parlement over van de centrumrechtse EVP naar de rechtsere partijgroep Europese Conservatieven en Hervormers (ECR). Bij die partijgroep hoort ook de nationalistische en conservatieve partij Fratelli d'Italia van de Italiaanse premier Giorgia Meloni. De EVP is de grootste partij in het Europarlement, waartoe ook voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie behoort.

1 dag geleden