
Van Hooijdonk schiet Heerenveen in beker voorbij NAC Breda
BREDA (ANP) - sc Heerenveen heeft NAC Breda verslagen in de achtste finales van de KNVB-beker. De bezoekers uit Friesland wonnen in Brabant met 2-1. Uitgerekend Sydney van Hooijdonk, geboren te Breda en oud-speler van NAC, maakte de doelpunten voor Heerenveen.
Heerenveen is de nummer 8 van de Eredivisie, NAC Breda staat op de elfde plaats in de Keuken Kampioen Divisie.
Tom Boere zette de thuisclub na iets meer dan een kwartier op voorsprong. De spits scoorde in de rebound, nadat doelman Xavier Mous de bal in eerste instantie nog had weggewerkt.
Van Hooijdonk
In de extra tijd van de eerste helft werd het 1-1. Van Hooijdonk tikte de bal in na een voorzet van Rami Kaib. Vlak na rust was het opnieuw raak voor Van Hooijdonk. Nu schoot hij raak na een assist van Milan van Ewijk.
Jeffrey Bruma, die het afgelopen weekeinde nog geblesseerd uitviel bij Heerenveen, was nu weer van de partij. Pelle van Amersfoort en keeper Andries Noppert ontbraken.
Meer uit Voetbal
TOULOUSE (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman acht de kans erg klein dat hij ooit nog als clubtrainer gaat werken. Dat zei de 62-jarige bondscoach in het programma De Avondetappe van de NOS.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Amourricho van Axel Dongen komend seizoen aan sc Heerenveen. De 20-jarige buitenspeler beschikt in Amsterdam nog over een contract tot en met 30 juni 2027.
3 uur geledenLEICESTER (ANP) - Leicester City heeft een opvolger gevonden voor Ruud van Nistelrooij, die als coach moest vertrekken na de degradatie van de club uit de Premier League. De 43-jarige Spanjaard Martí Cifuentes is aangesteld als hoofdtrainer, meldt de club. Cifuentes was voorheen trainer van Queens Park Rangers.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft de Deense voetballer Isak Jensen overgenomen van Viborg FF. De 21-jarige vleugelaanvaller heeft een contract in Alkmaar getekend tot medio 2030.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam meldt de komst van doelman Joël Drommel van PSV. De 28-jarige doelman wordt voor een seizoen gehuurd en kan de plaats gaan innemen van Nick Olij, die Sparta verruilde voor de landskampioen uit Eindhoven.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft dinsdag bekendgemaakt dat voetbalfans vanaf 10 september voor het eerst de kans krijgen om via een loting kaartjes te bestellen voor het WK voetbal van 2026 dat plaatsvindt in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. Geïnteresseerden moeten zich daarvoor inschrijven op de website van de FIFA.
6 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft doelman Marco Bizot overgenomen van Stade Brest. De club uit Birmingham heeft de oud-keeper van AZ voor een niet bekendgemaakt bedrag overgenomen van de Franse club.
8 uur geleden