Van Hooijdonk leidt Heerenveen met twee treffers langs Volendam
HEERENVEEN (ANP) - Sydney van Hooijdonk heeft opnieuw zijn waarde bewezen voor sc Heerenveen. De spits leidde zijn elftal met twee treffers langs FC Volendam: 2-1. Heerenveen blijft dankzij de winst achtste met 4 punten achterstand op nummer 7 FC Utrecht, dat vrijdag al bij FC Groningen won (1-2).
Van Hooijdonk opende al in de 6e minuut de score. De topscorer kon de bal van dichtbij in het doel schieten, na goed voorbereidend werk van Osame Sahraoui: 1-0. Henk Veerman, voormalig speler van Heerenveen, maakte in de 18e minuut gelijk. Vanwege zijn verleden bij de Friezen juichte de aanvaller ingetogen.
Na ruim een half uur spelen zette Van Hooijdonk sc Heerenveen opnieuw op voorsprong. Hij kreeg de bal in het zestienmetergebied voor zijn voeten en schoot overtuigend raak: 2-1. Van Hooijdonk staat dit seizoen in de Eredivisie op dertien treffers. Sinds het seizoen 2019/2020 was Veerman de meest productieve Heerenveen-topscorer in een seizoen, met veertien doelpunten in het seizoen 2020/2021.
Volendam drong na rust aan en kreeg via Gaetano Oristanio al snel een grote kans. Doelman Xavier Mous redde. Ook in het vervolg hield Heerenveen stand.
FC Volendam zakte een plaats en is nu veertiende, met net zoveel punten als nummer 13 Vitesse.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
58 minuten geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
10 uur geleden