Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Hooijdonk leidt Heerenveen met twee treffers langs Volendam

Van Hooijdonk leidt Heerenveen met twee treffers langs Volendam

HEERENVEEN (ANP) - Sydney van Hooijdonk heeft opnieuw zijn waarde bewezen voor sc Heerenveen. De spits leidde zijn elftal met twee treffers langs FC Volendam: 2-1. Heerenveen blijft dankzij de winst achtste met 4 punten achterstand op nummer 7 FC Utrecht, dat vrijdag al bij FC Groningen won (1-2).

Van Hooijdonk opende al in de 6e minuut de score. De topscorer kon de bal van dichtbij in het doel schieten, na goed voorbereidend werk van Osame Sahraoui: 1-0. Henk Veerman, voormalig speler van Heerenveen, maakte in de 18e minuut gelijk. Vanwege zijn verleden bij de Friezen juichte de aanvaller ingetogen.

Na ruim een half uur spelen zette Van Hooijdonk sc Heerenveen opnieuw op voorsprong. Hij kreeg de bal in het zestienmetergebied voor zijn voeten en schoot overtuigend raak: 2-1. Van Hooijdonk staat dit seizoen in de Eredivisie op dertien treffers. Sinds het seizoen 2019/2020 was Veerman de meest productieve Heerenveen-topscorer in een seizoen, met veertien doelpunten in het seizoen 2020/2021.

Volendam drong na rust aan en kreeg via Gaetano Oristanio al snel een grote kans. Doelman Xavier Mous redde. Ook in het vervolg hield Heerenveen stand.

FC Volendam zakte een plaats en is nu veertiende, met net zoveel punten als nummer 13 Vitesse.

Meer uit Voetbal

Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

3 uur geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

5 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

6 uur geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

6 uur geleden
Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

7 uur geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

7 uur geleden
Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

12 uur geleden