Van Hooijdonk leidt Heerenveen met twee treffers langs Volendam
HEERENVEEN (ANP) - Sydney van Hooijdonk heeft opnieuw zijn waarde bewezen voor sc Heerenveen. De spits leidde zijn elftal met twee treffers langs FC Volendam: 2-1. Heerenveen blijft dankzij de winst achtste met 4 punten achterstand op nummer 7 FC Utrecht, dat vrijdag al bij FC Groningen won (1-2).
Van Hooijdonk opende al in de 6e minuut de score. De topscorer kon de bal van dichtbij in het doel schieten, na goed voorbereidend werk van Osame Sahraoui: 1-0. Henk Veerman, voormalig speler van Heerenveen, maakte in de 18e minuut gelijk. Vanwege zijn verleden bij de Friezen juichte de aanvaller ingetogen.
Na ruim een half uur spelen zette Van Hooijdonk sc Heerenveen opnieuw op voorsprong. Hij kreeg de bal in het zestienmetergebied voor zijn voeten en schoot overtuigend raak: 2-1. Van Hooijdonk staat dit seizoen in de Eredivisie op dertien treffers. Sinds het seizoen 2019/2020 was Veerman de meest productieve Heerenveen-topscorer in een seizoen, met veertien doelpunten in het seizoen 2020/2021.
Volendam drong na rust aan en kreeg via Gaetano Oristanio al snel een grote kans. Doelman Xavier Mous redde. Ook in het vervolg hield Heerenveen stand.
FC Volendam zakte een plaats en is nu veertiende, met net zoveel punten als nummer 13 Vitesse.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao voetbalt in het Amerikaanse Houston het eerste duel ooit op een WK, met Duitsland als tegenstander. De wedstrijd tussen de ploeg van bondscoach Dick Advocaat en de viervoudig wereldkampioen begint op 14 juni om 19.00 uur Nederlandse tijd in het NRG Stadium. Curaçao speelt op 20 juni in Kansas City tegen Ecuador en sluit de groepsfase van het WK op 25 juni af met een wedstrijd tegen Ivoorkust in Philadelphia.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal begint op 14 juni het WK met een wedstrijd tegen Japan in Dallas. Dat werd bekend tijdens een show van de FIFA met oud-voetballers van 42 landen die zich al hebben geplaatst voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
38 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - PSV blijft maar winnen in de Eredivisie. Het elftal van Peter Bosz won zaterdag in het Abe Lenstra Stadion met 2-0 van sc Heerenveen. Dat betekende de negende overwinning van PSV in de Eredivisie. De koploper uit Eindhoven staat na vijftien wedstrijden op 40 punten. Sc Heerenveen is twaalfde met 17 punten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Gianni Infantino heeft een show geopend waarin alle deelnemers aan het WK van komende zomer informatie krijgen over de speelsteden en aanvangstijden van de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ronaldo Nazário, Francesco Totti, Hristo Stoichkov en Alexi Lalas assisteren de voorzitter van de wereldvoetbalbond en geven commentaar op het bijgewerkte speelschema.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft Tottenham Hotspur aan een thuiszege op Brentford geholpen (2-0). De Oranje-international kreeg na een kleine maand weer een basisplaats van trainer Thomas Frank en beloonde het vertrouwen met zijn eerste Premier League-doelpunt. Ook was hij de aangever bij de openingstreffer van Richarlison.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax kan vanaf 18.45 uur in het competitieduel bij Fortuna Sittard geen beroep doen op Kenneth Taylor. De middenvelder is niet fit, melden de Amsterdammers. Rayane Bounida is wel weer hersteld na ziekte en keert terug in de basisopstelling van trainer Fred Grim.
1 uur geleden