Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Hooijdonk bezorgt Heerenveen zeldzame thuiszege op Groningen

Van Hooijdonk bezorgt Heerenveen zeldzame thuiszege op Groningen

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft na zeven jaar weer een thuiszege in de Eredivisie geboekt op FC Groningen. De Derby van het Noorden eindigde vooral dankzij twee doelpunten van spits Sydney van Hooijdonk in 3-1 voor de Friezen. Zo blijft de ploeg van interim-trainer Ole Tobiasen voor de vijfde wedstrijd op rij ongeslagen, waar een reeks van zeven achtereenvolgende competitienederlagen aan voorafging.

In het eigen, sfeervolle, Abe Lenstra-stadion begon de nummer 11 van de Eredivisie beter dan Groningen. Dat leidde in de 7e minuut tot de voorsprong via Van Hooijdonk, die, na een vanaf de paal teruggekaatste bal, raak kon schieten. In de aanloop zat Groningen-doelman Peter Leeuwenburgh mis. Het was voor Van Hooijdonk zijn tweede competitiedoelpunt voor de Friezen, na vier wedstrijden niet te hebben gescoord.

Met zijn eerste Eredivisiedoelpunt voor Groningen zette Neraysho Kasanwirjo zijn ploeg op gelijke hoogte. De afgelopen zomer van Ajax overgekomen verdediger schoot na een half uur met links hard raak via de onderkant van de lat van net buiten het strafschopgebied.

Van Hooijdonk speelde zich vlak na rust goed vrij en maakte met links zijn tweede treffer van de middag. Verdediger Sven van Beek, die sinds februari 2016 niet in het goede doel had gescoord in de Eredivisie, kopte 10 minuten voor tijd de 3-1 raak uit een hoekschop.

Meer uit Voetbal

Ajax houdt met zege op Groningen hoop op Europees voetbal levend

VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.

1 uur geleden
Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

2 uur geleden
Senegal met Mané en Koulibaly naar WK

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.

3 uur geleden
Coach Wiegman ontvangt Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award

ZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.

6 uur geleden
El Karouani en Bounida in Marokkaanse voorselectie van 28 spelers

RABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.

6 uur geleden
Schouten: ruime openingstijden horeca tijdens WK voetbal

ROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.

6 uur geleden
PSV-doelman Kovar in Tsjechische WK-selectie

PRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.

7 uur geleden