Van Hooijdonk bezorgt Heerenveen zeldzame thuiszege op Groningen
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft na zeven jaar weer een thuiszege in de Eredivisie geboekt op FC Groningen. De Derby van het Noorden eindigde vooral dankzij twee doelpunten van spits Sydney van Hooijdonk in 3-1 voor de Friezen. Zo blijft de ploeg van interim-trainer Ole Tobiasen voor de vijfde wedstrijd op rij ongeslagen, waar een reeks van zeven achtereenvolgende competitienederlagen aan voorafging.
In het eigen, sfeervolle, Abe Lenstra-stadion begon de nummer 11 van de Eredivisie beter dan Groningen. Dat leidde in de 7e minuut tot de voorsprong via Van Hooijdonk, die, na een vanaf de paal teruggekaatste bal, raak kon schieten. In de aanloop zat Groningen-doelman Peter Leeuwenburgh mis. Het was voor Van Hooijdonk zijn tweede competitiedoelpunt voor de Friezen, na vier wedstrijden niet te hebben gescoord.
Met zijn eerste Eredivisiedoelpunt voor Groningen zette Neraysho Kasanwirjo zijn ploeg op gelijke hoogte. De afgelopen zomer van Ajax overgekomen verdediger schoot na een half uur met links hard raak via de onderkant van de lat van net buiten het strafschopgebied.
Van Hooijdonk speelde zich vlak na rust goed vrij en maakte met links zijn tweede treffer van de middag. Verdediger Sven van Beek, die sinds februari 2016 niet in het goede doel had gescoord in de Eredivisie, kopte 10 minuten voor tijd de 3-1 raak uit een hoekschop.
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
6 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
8 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
8 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
10 uur geleden