Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Hooijdonk bezorgt Heerenveen zeldzame thuiszege op Groningen

Van Hooijdonk bezorgt Heerenveen zeldzame thuiszege op Groningen

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft na zeven jaar weer een thuiszege in de Eredivisie geboekt op FC Groningen. De Derby van het Noorden eindigde vooral dankzij twee doelpunten van spits Sydney van Hooijdonk in 3-1 voor de Friezen. Zo blijft de ploeg van interim-trainer Ole Tobiasen voor de vijfde wedstrijd op rij ongeslagen, waar een reeks van zeven achtereenvolgende competitienederlagen aan voorafging.

In het eigen, sfeervolle, Abe Lenstra-stadion begon de nummer 11 van de Eredivisie beter dan Groningen. Dat leidde in de 7e minuut tot de voorsprong via Van Hooijdonk, die, na een vanaf de paal teruggekaatste bal, raak kon schieten. In de aanloop zat Groningen-doelman Peter Leeuwenburgh mis. Het was voor Van Hooijdonk zijn tweede competitiedoelpunt voor de Friezen, na vier wedstrijden niet te hebben gescoord.

Met zijn eerste Eredivisiedoelpunt voor Groningen zette Neraysho Kasanwirjo zijn ploeg op gelijke hoogte. De afgelopen zomer van Ajax overgekomen verdediger schoot na een half uur met links hard raak via de onderkant van de lat van net buiten het strafschopgebied.

Van Hooijdonk speelde zich vlak na rust goed vrij en maakte met links zijn tweede treffer van de middag. Verdediger Sven van Beek, die sinds februari 2016 niet in het goede doel had gescoord in de Eredivisie, kopte 10 minuten voor tijd de 3-1 raak uit een hoekschop.

Meer uit Voetbal

Inter komt terug uit geslagen positie en bereikt bekerfinale

MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.

56 minuten geleden
Leicester zakt tien jaar na titel in Engeland naar derde niveau

LEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.

57 minuten geleden
Duizenden supporters bij huldiging AZ na winst KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.

3 uur geleden
Pulisic kijkt uit naar WK voetbal met 'sterke selectie' VS

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.

6 uur geleden
Flick wil contract bij Barcelona na behalen landstitel verlengen

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.

6 uur geleden
Voetbalsters Oranje terug in top tien wereldranglijst

ZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.

12 uur geleden
Hagi nieuwe bondscoach Roemeense voetballers

BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.

1 dag geleden