Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Hooijdonk bezorgt Heerenveen zeldzame thuiszege op Groningen

Van Hooijdonk bezorgt Heerenveen zeldzame thuiszege op Groningen

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft na zeven jaar weer een thuiszege in de Eredivisie geboekt op FC Groningen. De Derby van het Noorden eindigde vooral dankzij twee doelpunten van spits Sydney van Hooijdonk in 3-1 voor de Friezen. Zo blijft de ploeg van interim-trainer Ole Tobiasen voor de vijfde wedstrijd op rij ongeslagen, waar een reeks van zeven achtereenvolgende competitienederlagen aan voorafging.

In het eigen, sfeervolle, Abe Lenstra-stadion begon de nummer 11 van de Eredivisie beter dan Groningen. Dat leidde in de 7e minuut tot de voorsprong via Van Hooijdonk, die, na een vanaf de paal teruggekaatste bal, raak kon schieten. In de aanloop zat Groningen-doelman Peter Leeuwenburgh mis. Het was voor Van Hooijdonk zijn tweede competitiedoelpunt voor de Friezen, na vier wedstrijden niet te hebben gescoord.

Met zijn eerste Eredivisiedoelpunt voor Groningen zette Neraysho Kasanwirjo zijn ploeg op gelijke hoogte. De afgelopen zomer van Ajax overgekomen verdediger schoot na een half uur met links hard raak via de onderkant van de lat van net buiten het strafschopgebied.

Van Hooijdonk speelde zich vlak na rust goed vrij en maakte met links zijn tweede treffer van de middag. Verdediger Sven van Beek, die sinds februari 2016 niet in het goede doel had gescoord in de Eredivisie, kopte 10 minuten voor tijd de 3-1 raak uit een hoekschop.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht kan geen beroep doen op Min tegen sc Heerenveen

UTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.

2 uur geleden
UEFA past format Nations League en EK-kwalificatie aan

NYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.

2 uur geleden
PSG-coach Luis Enrique roemt defensieve kwaliteiten Dembélé

PARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.

2 uur geleden
Spaanse middenvelder López van FC Barcelona mist WK

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.

5 uur geleden
Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

21 uur geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

22 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

23 uur geleden