Van Hijum: structureel geld voor vroegpensioenregeling
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet is wel degelijk bereid te praten over een blijvende vroegpensioenregeling voor mensen met een zwaar beroep, en heeft daar ook "structureel geld voor gereserveerd". Dat schrijft minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken) aan de Tweede Kamer. Vakcentrale FNV stelde vorige week dat de bewindsman, die namens het kabinet meeonderhandelt over zo'n regeling, opnieuw een tijdelijke oplossing op tafel had gelegd. De bonden willen mede daarom nu niet verder praten.
Van Hijum zegt dat hij in nieuwe vroegpensioenregeling wel "ijkmomenten" wil inbouwen om te kijken of de regeling wel de mensen bereikt voor wie zij is bedoeld. Hij wil zo voorkomen dat mensen die met bijvoorbeeld omscholing of begeleiding naar lichter werk wel gezond hun pensioen kunnen halen, toch eerder stoppen met werken. Dat kost niet alleen werkgevers en de schatkist geld, maar zet ook extra druk op een toch al krappe arbeidsmarkt.
De minister spreekt eveneens tegen dat hij een maximum zou willen stellen aan het aantal mensen dat gebruik mag maken van de beoogde nieuwe vroegpensioenregeling. Wel wil hij in de gaten houden hoe snel het aantal mensen dat eerder stopt zich ontwikkelt, en een "signaalwaarde" afspreken waarbij eventueel kan worden bijgestuurd. "Dat is dus geen quotum."
Deze waarborgen moeten voorkomen dat vervroegd uittreden "gemeengoed wordt" en dat de regeling "de arbeidsmarktkrapte onverantwoord vergroot", schrijft Van Hijum. Hij denkt dat werknemers met zware beroepen uiteindelijk ook gebaat zijn bij verlichting van het werk, zodat zij wel gezond hun pensioen kunnen halen. Ook daar moeten werkgevers en bonden wat hem betreft samen aan werken.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen van Financiën benadrukt voorafgaand aan de ministerraad dat er een meerderheid lonkt voor het belastingplan in de Tweede Kamer. In de Eerste Kamer is die nog niet in zicht, maar dat is volgens Heinen pas later aan de orde. "We doen het stap voor stap. Eerst moet er gestemd worden in de Tweede Kamer."
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gesprekken over het belastingplan hebben wat vicepremier Dilan Yeşilgöz betreft "langer geduurd dan strikt noodzakelijk". De VVD-bewindsvrouw vindt dat er "goede dingen" in het plan staan, maar ze begrijpt ook dat partijen er niet "100 procent" tevreden mee zijn. "Het is ook niet 100 procent wat ik had gewild."
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De fractievoorzitters van de coalitiepartijen praten de komende dagen los van elkaar met oppositiefracties. Dat zeggen Haagse ingewijden na berichtgeving door RTL Nieuws over het verdere proces om alsnog afspraken te maken over het belastingplan. De coalitie is namelijk onderling verdeeld over het verhogen van de vermogensbelasting in ruil voor steun aan het pakket met belastingen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Binnenlandminister Pieter Heerma (CDA) is positief over een plan van D66 en PRO om bepaalde dubbelfuncties binnen de politiek te verbieden. De partijen willen dat het niet langer mogelijk wordt om naast Tweede Kamerlid ook politiek actief te zijn binnen een gemeente of provincie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten laat verdere aanpassingen van het belastingplan, waar nog steeds geen meerderheid voor is, over aan de Tweede Kamer. Het kabinet heeft dinsdag na vele onderhandelingen nog eens een gewijzigd pakket gedeeld met de Kamer, en Kamerfracties kunnen dat pakket nu aanpassen met amendementen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower is bereid om het belastingplan te steunen, omdat hij wil voorkomen dat er verkiezingen komen. Dat zegt hij in het debat over het pakket aan belastingen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) kan zich vinden in de kritiek van de Nationale ombudsman dat de overheid de afgelopen jaren onbetrouwbaar is geweest voor boeren. "Het klopt, net zoals de Ombudsman constateert dat boeren en tuinders al te lang te maken hebben met voorstellen die te vaak veranderen."
3 dagen geleden