Van Hijum opgelucht na vroegpensioendeal: polder werkt nog steeds
DEN HAAG (ANP) - De deal met vakbonden en werkgevers over vroegpensioen voor mensen met zwaar werk toont volgens minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken) aan "dat de polder nog steeds werkt", en daar is hij blij mee. "De tegenstellingen waren toch behoorlijk", zegt hij, en toch lukte het in onderling overleg "een stap vooruit te zetten".
Wie precies een zwaar beroep uitoefent en dus in aanmerking komt voor de regeling om eerder te stoppen, wordt per bedrijfstak in de cao-onderhandelingen verder besproken. Van Hijum zegt er vertrouwen in te hebben dat daar een afbakening uitkomt die scherp genoeg is om ongelukken op de toch al krappe arbeidsmarkt te voorkomen.
"Omdat ik merk, en dat is denk ik ook een van de sleutels geweest voor de onderlinge toenadering, dat werkgevers, vakbonden en het kabinet alle drie willen dat deze regeling gericht wordt", zegt Van Hijum. "Gerichter dan in de huidige praktijk, voor mensen met zwaar werk." Bovendien is afgesproken dat iedere drie jaar bekeken wordt of de regeling nog doet wat die moet doen.
Wat de nieuwe regeling betekent voor de staatskas, wil Van Hijum nog niet zeggen. Maar hij verwacht niet dat de kosten heel veel zullen afwijken van die van de huidige praktijk. Werkgevers mogen een iets hoger bedrag zonder fiscale boete uitkeren aan werknemers die eerder stoppen. Daar staat tegenover dat door de "grotere gerichtheid" waarschijnlijk minder mensen in aanmerking komen.
Meer uit Politiek
GORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Robert van Gasteren geeft zijn zetel niet terug aan de BBB in de Eerste Kamer. Hij gaat verder als zelfstandig senator, bevestigt BBB-fractievoorzitter Ilona Lagas woensdag na berichtgeving van WNL.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - PVV, SP en 50PLUS vinden het een slecht idee om een eigen bijdrage te vragen voor wijkverpleging vanwege de nadelige gevolgen. Dat bleek woensdag tijdens een zorgdebat. Coalitiepartij CDA gaf aan niet doof te zijn voor de zorgen, maar desondanks voor het plan te zijn.
1 dag geleden