Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Hijum: Omtzigt neemt echt even afstand, maar keert terug

Van Hijum: Omtzigt neemt echt even afstand, maar keert terug

DEN HAAG (ANP) - NSC-leider Pieter Omtzigt "neemt echt even afstand van de dagelijkse politiek", zegt NSC-vicepremier Eddy van Hijum. Maar twijfels over Omtzigts partijleiderschap zijn "niet aan de orde", aldus Van Hijum bij de presentatie van het regeerprogramma voor de camera van de NOS. "Uiteindelijk hopen we dat-ie zo snel mogelijk weer zijn gezicht laat zien."

Het is volgens de minister een verstandig besluit van Omtzigt om even een stap terug te doen. Dat deed de partijleider op doktersadvies. Volgens Van Hijum gaat het "naar omstandigheden" goed met Omtzigt.

Ook tijdens Omtzigts afwezigheid weet het kabinet "waar we voor staan", aldus Van Hijum. Wel benadrukt hij dat Omtzigt belangrijk is als "boegbeeld van NSC, de reden dat wij hier zijn".

Ook Nicolien van Vroonhoven, vervangend voorzitter van de NSC-fractie, zei eerder deze week dat de stap terug van Omtzigt slechts tijdelijk is. Van Hijum heeft er vertrouwen in dat Van Vroonhoven de honneurs goed zal waarnemen.

Meer uit Politiek

Demissionair kabinet steunt omstreden handelsverdrag Mercosur

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil instemmen met het omstreden EU-Mercosurverdrag. Dat schrijven minister David van Weel en staatssecretaris Aukje de Vries (beiden Buitenlandse Zaken, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Het handelsverdrag tussen de EU en de Mercosur-landen (Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay) is al ruim 25 jaar in de maak en krijgt veel kritiek in de Kamer.

14 uur geleden
Van Weel roept op tot einde mensenrechtenschendingen in Soedan

DEN HAAG (ANP) - De mensenrechtenschendingen in Soedan moeten "onmiddellijk" worden beëindigd en het wapenembargo van de Verenigde Naties (VN) moet worden nageleefd, vindt demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken). De VVD-bewindsman deed deze oproep "met klem" in een video die is getoond bij een bijeenkomst in Genève van de VN-Mensenrechtenraad, die mede op verzoek van Nederland is ingelast.

15 uur geleden
Keijzer wil tijdelijk huurcontract arbeidsmigrant mogelijk maken

DEN HAAG (ANP) - Arbeidsmigranten moeten een tijdelijk huurcontract kunnen krijgen, dat wil woonminister Mona Keijzer (BBB) regelen met een wetswijziging. Nu is het zo dat bij een verblijf 'van korte duur' geen regels over bijvoorbeeld maximale huurprijs bestaan. Die termijn was eerst niet vastgelegd, dat wordt nu dertig dagen, is het voorstel van Keijzer.

15 uur geleden
Buma na opstappen Wijers: had het graag met z'n tweeën gedaan

DEN HAAG (ANP) - Sybrand Buma (CDA) was graag met twee informateurs verder gegaan, maar vanwege de planning gaat hij nu alleen verder. Dat zegt de informateur vrijdagmiddag na het opstappen van zijn mede-informateur Hans Wijers. Hij betreurt het vertrek van de oud-minister van D66.

16 uur geleden
NRC: Wijers noemde Yeşilgöz 'feeks van de VVD'

DEN HAAG (ANP) - Ex-informateur Hans Wijers (D66) zou VVD-leider Dilan Yeşilgöz in privéappjes "die feeks van de VVD" hebben genoemd, schrijft NRC. Een artikel over de berichtjes leidde tot het terugtreden van Wijers, die al onder vuur lag vanwege uitspraken die hij deed op een verkiezingsavond voor ondernemers. Daar zou hij haar "een leugenaar" hebben genoemd. Ook vond hij het jammer dat de VVD niet harder "was afgestraft" bij de verkiezingen, aldus NRC.

18 uur geleden
Jetten noemt terugtreden Wijers 'enige logische keuze'

DEN HAAG (ANP) - Volgens D66-leider Rob Jetten was het terugtreden van informateur Hans Wijers vanwege "privéappjes" de "enige logische keuze". Wijers lag al onder vuur om uitspraken die hij zou hebben gedaan over de VVD en partijleider Dilan Yeşilgöz. NRC komt waarschijnlijk later vrijdag met berichtgeving over wat er in de appberichten stond.

18 uur geleden
Nederland wil Europees douane-agentschap in binnenhalen

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat definitief lobbyen in Brussel om de Europese douaneautoriteit in Nederland te vestigen. Dat maakt staatssecretaris Eugène Heijnen (Douane, BBB) bekend na afloop van de ministerraad. Een beoogde locatie kan hij nog niet noemen.

18 uur geleden