Van Hijum (NSC) vindt pensioenplan NSC voor inspraak onwenselijk
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het "niet gewenst" om deelnemers aan een pensioenfonds directe inspraak te geven bij de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel. Dat schrijft NSC-minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) in reactie op een voorstel daartoe van onder anderen zijn partijgenoot Agnes Joseph.
Van Hijum deelt naar eigen zeggen wel de intentie van Joseph en haar mede-indieners Henk Vermeer (BBB) en Edgar Mulder (PVV) "om deelnemers actiever en beter te betrekken bij hun pensioen". Maar het individuele bezwaarrecht dat zij voorstellen, leidt volgens de bewindsman tot "vertraging, juridische problemen en hogere kosten". Dat geldt ook voor het referendum dat zij aanvankelijk hadden voorgesteld.
De minister constateert dat er "spanning opgesloten zit" in het pensioenstelsel, en zegt daarmee te hebben "geworsteld". Mensen betalen premie en verwachten soms directe zeggenschap over hun geld. "Ik begrijp heel goed dat mensen dit gevoel hebben." Aan de andere kant is het uitgangspunt dat de pensioenen collectief zijn en risico's gedeeld worden.
Stapsgewijs invoeren
Uiteindelijk vindt Van Hijum dat de "veronderstelde voordelen" van het voorstel van zijn partijgenoot niet opwegen tegen de nadelen voor uitvoerders en deelnemers. Vanuit de pensioensector kwam veel kritiek op het plan van Joseph. Ook de Raad van State, de belangrijkste raadgever van kabinet en parlement op het gebied van wetgeving, maakte het in een advies met de grond gelijk.
Zowel de Eerste als de Tweede Kamer heeft veel eerder al ingestemd met het nieuwe pensioenstelsel, dat de komende jaren stapsgewijs wordt ingevoerd. Over de vormgeving ervan was jarenlang onderhandeld tussen werkgevers, vakbonden en overheid.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten schuift in Washington D.C. aan bij een privédiner tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn vrouw Melania en koning Willem-Alexander en koningin Máxima. Volgens de Amerikaanse ambassadeur in Nederland onderstreept dit de goede band tussen de twee landen.
22 uur geledenGIETEN (ANP) - De provincie Drenthe en de gemeenten Aa en Hunze, Assen en Midden-Drenthe roepen op tot een "urgente en voortvarende aanpak" van schade door aardbevingen. Dat staat in een brief aan Jo-Annes de Bat, staatssecretaris van Klimaat en Groene Groei, waarover RTV Drenthe bericht.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft Forum voor Democratie-leider Lidewij de Vos opgeroepen zich in te zetten tegen antisemitisme binnen haar partij. "Ik doe een beroep op de partijleider, net zoals bij andere partijleiders, om aan het werk te gaan als er overduidelijk signalen zijn dat leden van je partij dingen doen of in het verleden deden die niet door de beugel kunnen."
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Ook het kabinet-Jetten wil een bekritiseerde wet tegen terrorisme permanent maken. Er geldt nu een tijdelijke wet waarmee mensen bijvoorbeeld een meldplicht of contactverbod opgelegd kunnen krijgen, ook zonder dat zij strafrechtelijk zijn veroordeeld voor terrorisme. Als er niets gebeurt, vervalt die wet per 1 maart volgend jaar.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten waar de opkomst het laagst was bij de gemeenteraadsverkiezingen, willen dit in de toekomst verbeteren. "Ondanks een kleine stijging ten opzichte van de vorige gemeenteraadsverkiezingen, is het jammer dat niet meer stemgerechtigden naar de stembus kwamen", zegt burgemeester Mark Buijs van Roosendaal. "Dat betekent: werk aan de winkel."
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De zogenoemde 'pechgeneratie' van studenten die geen basisbeurs meer kregen en moesten lenen, krijgt vanaf volgend jaar 2000 euro als "tegemoetkoming". Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) na afloop van de ministerraad.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) trekt een wetsvoorstel in dat de voorrang voor statushouders voor een sociale huurwoning zou schrappen. De bewindsvrouw werkt aan een alternatieve wet, die pas in werking treedt als er genoeg mogelijkheden zijn om statushouders aan een huis te helpen, schrijft ze in een Kamerbrief.
2 dagen geleden